Світ

  ▪   Ольга Ворожбит

Світові ЗМІ про безвіз: символ зближення з ЄС

Як і громадяни більш ніж п'ятдесяти країн, скоро українці зможуть подорожувати до ЄС без віз. Про це пишуть західні ЗМІ після голосування у Європарламенті у четвер 6-го квітня.

У четвер 6-го квітня депутати Європарламету значною більшістю проголосували за безвізовий в'їзд українців до ЄС. Як відзначають західні видання, 28 держав-членів ЄС мають ще формально погодити це рішення. На думку журналістів німецького видання Die Zeit, це може відбутися під час їхньої зустрічі 18 травня. Якщо відбудеться саме так, то вже в середині червня українці зможуть подорожувати до ЄС без віз.

"Безвізовий режим для України є важливим символом зближення з ЄС та визнання зусиль щодо реформування. Для спрощення подорожування країна повинна була узгодити зі стандартами ЄС свою систему захисту даних та регулювання щодо паспортів", - пише Die Zeit. Символічність цього кроку для країни , що "постраждала від конфлікту із проросійськими сепаратистами", відзначає інше німецьке видання Die Welt.

Як пише Die Zeit, у той же час ЄС збільшило свою фінансову допомогу Україні, яка скоро отримає ще півтора мільярди євро. ЄС вже надав Україні 2,81 млрд євро - це найбільша сума, яку спільнота надала країні не члену ЄС, як відзначає Die Zeit.

Читайте також: У ЄС роз'яснили, як працюватиме безвіз для жителів анексованого Криму

"Для України візова лібералізація - це довгоочікуваний та назрілий крок, який надсилає серйозний сигнал: ми є разом", - заявила під час свого виступу у Європарламенті представниця групи Зелених та член Комітету з питань парламентської співпраці між Україною та ЄС Ребекка Гармс.

"Реформи, які наразі провела Україна є глибоко вражаючими, особливо зважаючи на війну, форсовану Путіним. Цей процес змін має продовжуватися. Зусилля щодо боротьби з корупцією та створення довіри до державних інституцій залишаються надзвичайно важливими. Однак зміни у законі про електронні декларації, які тепер концентруватимуться на громадянському суспільстві не сприятимуть цьому. Вони лише створюватимуть ще більшу недовіру", - зазначила євродепутат.

Інша євродепутат, представниця групи Європейська народна партія, Марія Ґабріел відзначила, що скасування віз для українців є ще одним сильним сигналом, що Україна є ключовим партнером для ЄС в рамках Східного партнерства. 

Американське видання The New York Times, як і інші західні видання відзначає, що скасування віз для короткострокових візитів (не більше 90 днів у 180-денний період) не означає дозволів на працю у ЄС для українців. 

Читайте також :У Європарламенті розкрили, хто голосував проти безвізового режиму для України

Візи громадянам України за наявності біометричного паспорта не потрібні будуть для відвідання усіх країн ЄС (а також Ліхтенштейну, Норвегії, Швейцарії та Ісландії, які не є членами ЄС, але членами шенгенської зони), окрім Ірландії та Британії. 

Польський сайт  TVN24 також цитує польського європарламентаря Яцка Саріуш-Вольського, який наголошує, що Україна заслужила безвізовий режим своїми сміливими реформами і виконанням усіх критеріїв, яких вимагав ЄС.

Польське видання, посилаючись на дипломатів ЄС, відзначає, що офіційне затвердження (лідерами 28-ми держав-членів ЄС) безвізового режиму може відбутися у травні. Утім ця дата поки не підтверджена. Офіційно європейські дипломати говорять про “процедурні причини” цих часових рамок, однак неофіційно відзначають дещо інше. “Європейські дипломати визнають також, що країни ЄС не хочуть поспішати у цьому випадку через президентські вибори у Франції, які мають відбутися на рубежі квітня та травня. Міграція та захист кордонів є головними темами виборчої кампанії на Сені. Радикали та євроскептики могли б скористатися із скасування віз для громадян більш ніж 40-мільйонної країни”, - пишуть журналісти TVN24.

Читайте також: У міграційній службі назвали кількість українців, які отримали біометричні паспорти

Інший польський ресурс Money.pl після позитивного рішення у Європарламенті задається запитанням, чи відіб’ється скасування віз на ринку праці у Польщі.  “За оцінками, в Польщі зараз працює майже мільйон українців. Більшість з них законно. Чи буде їх ще більше? Не обов'язково. Як припускають особи, які беруть участь у їх прийомі на роботу, частина громадян України після скасування віз може вибрати для себе роботу на Заході”, - відзначає польський ресурс. На думку журналістів видання, “українці потрібні Польщі, а Польща потрібна їм”. Тому вони припускають, що затримати українців на роботах у Польщі може збільшення зарплат.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.