Світ

  ▪   Підготувала: Ольга Ворожбит

Американські ЗМІ про президентські дебати: політика підготовки проти політики домінування

26-го вересня ввечері відбувся перший раунд теледебатів між кандидатами у президенти США Гілларі Клінтон та Дональдом Трампом. Перемогу у них медіа однозначно віддали кандидатці від демократичної партії, однак кандидат від республіканців теж знайшов слабкі сторони своєї суперниці.

The New York Times пише про «точкові удари» від кандидатів. “У безжально антагоністичній дискусії, Дональд Трамп і Гілларі Клінтон зіткнулися у питаннях торгівлі, війни в Іраку, його відмови показати його податкові декларації і її використання приватного сервера електронної пошти. Трамп часто показував нетерпіння і політичну недосвідченість, у той час як Клінтон штовхала його до захисту його наклепницьких висловлювань щодо жінок і чинного президена”, - пише видання.

Видання також відзначає, що Трамп часто перебивав свою суперницю, або говорив в той же час, що й вона, робив різкі напади, що “могли б потішити його базового республіканського виборця, але відлякати жінок та тих, хто ще не вирішив, за кого голосувати”.

Клінтон, як пише видання, дорікала Трампові за невміле оперування фактами та звинувачувала у приховуванні інформації про свої борги Wall Street та іноземним банкам. У той же час сильні моменти для Трампа настали на початку вечора, коли йому вдалося загнати Клінтон в оборону через її підтримку торгових угод, що на його думку , коштуватиме американцями робочих місць.

Читайте також: Стратегічний запас дипломатії

 “Дебати перетворювалися часом на щось сюрреалістичне із ширшим обговоренням образ, а ніж імміграційних питань або реформи охорони здоров'я та захисту прав пацієнтів. Клінтон була класично підготовленим учасником дебатів, яка використала слова та попередні висловлювання Трампа проти нього у 19 окремих моментах, у той час як Трамп здавався імпровізатором більшість часу. Крім того, Трамп був дуже особистісним у своїх нападах, ставлячи під питання витривалість Клінтон”

“Ці дебати не були схожі на жодні інші, що відбувалися у телевізійну епоху: перша жінка кандидат номінована великою партією проти альфа самця і бізнесмена без жодного політичного досвіду. Вони обоє дуже відомі, обоє дуже непопулярні з потенційною рекордною кількістю аудиторії у 100 мільйонів, що дивиться на свого улюбленого кандидата і сподівається, що він розіб'є суперника вщент”, - підсумовує The New York Times

“Перші дебати за участі непідготовленого чоловіка, який постійно кричить на добре підготовлену жінку”, - з таким заголовком вийщла стаття Езри Кляйна на сайті Vox

Автор називає ці дебати зіткненням між політикою домінування Дональда Трампа та політикою підготовки Гілларі Клінтон. “Політика підготовки Клінтон отримала перемогу”, - каже Кляйн.

На думку автора, між кандидатами було багато відмінностей, але найбільш вражаючою було те, що Клінтон показала особисті якості, необхідні для того, щоб стати президентом, а Трамп ні.

“Президентські дебати відображають складність вибору для виборців”, пише Джеральд Сейб для The Wall Street Journal

 "Якщо президентські дебати призначені для того, щоб вказати на відмінності та залучити кандидатів до участі безпосередньо та критично, то ці зробили свою роботу майже від початку. Вони були напруженими, а останні хвилини навіть неприємними, але усунули будь-які сумніви, що Клінтон хоче піти у напад на Трампа", - пише автор.

Читайте також: Клінтон vs Трамп: паранормальні вибори

“ЇЇ шпильки посадили його в оборону вже в перших дебатах”, - пише The Washington Post.

Як зазначає видання, Дональд Трамп невблаганно звинувачував “типового політика” Гілларі Клінтон у хронічних проблемах нації, але попри те, сам опинився в основному у захисті. Клінтон звинувачувала його у расовій нечутливості, приховуванні потенційних конфліктів та «накопичуванні” тих, хто допоміг йому збудувати бізнес-імперію

“Клінтон б'є його там, де болить, а хамська реакція Трампа вручає їй перемогу”, пише видання Politico

На думку видання, було кілька “не дуже тонких сигналів”, які засвідчили, що Дональд Трамп погано програв довгоочікувані дебати проти Гіларі Клінтон. Однією із причин журналісти називають звук стогону одного із прихильників Трампа, який можна було почути, поки Трампп захищався від “ударів” кандидатки від республіканців. Гіларі ж Politico називає добре натренованою, зосередженою та енергійною.

Читайте також: Вибори у США: Дежавю 2008-го

За спостереженнями журналістів атаки Клінтон робили Трампа розлюченим і як результат він верещав, постійно перебивав її, бурчав, а під кінець “притих та надувся”.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.