Світ

  ▪   Ольга Ворожбит

Світ про Україну: культурна революція у Києві, нагороди російських солдат та зв'язки Пінчука із Клінтонами

Цього тижня світові медіа не забували писати про війну на Донбасі і Владіміра Путіна, але також відзначили розвиток культури та креативності у Києві попри війну.

Багато видань згадували у своїх матеріалах нове розслідування проекту Bellingcat про нагороди російських військових, завдяки якому, на думку розслідувачів, можна довести, що близько десяти тисяч російських солдат брали участь у війні на Донбасі, а десятки тисяч так чи інакше були до цього причетні. Зокрема, про це писала швейцарська газета Neue Zürcher Zeitung та Rzeczpospolita

“Про те, що у Східній Україні воюють солдати регулярної російської армії вже давно не таємниця. Складно лише оцінити їхню кількість”, пише NZZ і розповідає про той спосіб, який використовували розслідувачі із bellingcat. Вони розшукували у соціальних мережах фото бойових орденів, якими хвасталися солдати, і за порядковими номерами визначали їхню кількість. За даними розслідувачів за період із листопада 2014 до вересня 2015 року 3600 солдат отримали медаль “За бойові заслуги”. Оскільки на той час Росія не брала участі у жодному військовому конфлікті, то очевидним є той факт, що вони видавалися за вторгнення до Східної України. А оскільки не кожен солдат, що брав участь у війні у Східній Україні отримував за це відзнаку, то bellingcat робить висновок, що “тисячі російських солдат брали участь у військових операціях на сході України у період з 2014 до 2015 року, а також припускає, що насправді “дуже ймовірно, що понад десяти тисяч солдат воювало на Сході України”, а понад десять тисяч чи десятки тисяч брали участь або так чи інакше були пов'язані із воєнними діями на Сході України

Читайте такожЧому Росії у 2014-му не вдалося підняти повстання на Південному Сході України

Багато відгуків та репостів було на колонку журналіста Андерса Корра у Forbes під назвою “Не вірте Путіну”.

“Російському “президентові” Владіміру Путіну не варто довіряти. Я пишу “президентові у лапках, оскільки у 2012 році його не було обрано відповідним чином на вільних виборах, тому він не заслуговує на повагу, яку дає ця посада”, - пише Корр

Він також згадує про нещодавнє інтерв'ю Владіміра Путіна із главредом Bloomberg Джоном Міклетвейтом. “Я не думаю, що Джон вирішив зробити інтервю із Путіном, бо Путін є державцем чи лідером думок. Я швидше гадаю, що він це зробив, бо Путін притягне трафік для Bloomberg. Путін притягує трафік, бо є вбивцею за моїм визначенням, або щонайменше наступником великої кількості вбивств. Ми всі знаємо із телебачення та фільмів, що вбивства привертають увагу громадськості”, - зазначає Корр і висловлює сподівання, яке часто можна почути серед українських лідерів думок про те, що “чесні політики та представники медіа, маючи якісь спільні справи із такими як Путін, ніколи не забуватимуть, що мають справу із одним із найбільших світових злочинців”.

Британське видання The Guardian пише про «нову революцію у Києві», маючи на увазі “культурне відродження”, яке творить українська молодь, не зважаючи на війну.

“Якщо українська революція на Майдані не призвела багато в чому до прозорого уряду, як передбачали його прихильники, вона точно зробила українську культуру демократичнішою. Столиця країни, Київ, знаходиться на передовій нової потужної хвилі твочості”, - пише The Guardian.

“Люди перестали боятися після Майдану”, - цитує воно генерального директора національного кіно архіву України Івана Козленка і зокрема так пише про Київ:

“Сміливі молоді художники, промоутери, підприємці та чиновники спокійно почали перетворювати це тримільйонне місто в осередок міської креативності з інноваційним театром, концертами під відкритим небом і подіями, де можна куштувати їжу, вишуканими барами і кафе, а також розквітом кіновиробництва”.

Читайте також: Лункі склепіння. Кому потрібен Мистецький Арсенал

Польське видання Newsweek.pl опублікувала нові результати опитування щодо партійних преференцій населення (опитування проводила компанія IBRIS для газети Rzeczpospolita). За даними цього опитування правляча партія “Право і Справедливість” втратила 3% підтримки. Утім, як кажуть політологи, думку яких публікує Newsweek.pl, причина падіння підтримки не у внутрішній політиці, а у зовнішній, а саме у візиті президента Анджея Дуди до Києва. “Щоразу, коли ПіС посміхається Києву, то втрачає. Таке було і в попередні роки, коли представники цієї партії їздили на Майдан і робили собі там фото”, - коментує доктор Рафал Федорук із Варшавського університету. Утім політолог теж зазначає, що на втрату підтримки також вплинули і помилки у бюджетній політиці.

У свіжому німецькому журналі Der Spiegel зявився великий матеріал про Надію Савченко, про її минуле, полон, звільнення та перетворення із “героя” на “агента ФСБ”. Журналіст Крістіан Нееф пише, що Савченко “марширує українською політикою наче слон у посудній лавці”. Тому для нього залишається відкритим питання: “чи робить вона це від незнання та наївності? Чи хоче спровокувати?”

“Ніхто інший не говорить про стан справ у своїй країні так відкрито як вона. Так само ніхто інший не творить таких популістських лозунгів як вона. Вона так само має у собі непередбачуваність та якийсь блукаючий вогник. Але якщо їй вдасться побудувати політичний рух навколо своєї особистості, можливо підтриманий противниками Порошенка, вона могла б дійсно стати серйозною загрозою для правлячої еліти”, - вважає Нееф.

Завдяки новій порції емейлів Державного департаменту США часів керівництва Гіларі Клінтон, отриманій консервативною групою Citizens United, знову почали говорити про пожертви Віктора Пінчукв фундації Клінтонів. Зокрема про це пише The World Street Journal.

“У той час, коли Гіларі Клінтон була держсекретарем, вона приймала обід за участі донорів Фундації Клінтонів, зокрема українського бізнесмена, який надавав кошти організації і хто залишився лобістом для призначення зустрічей Держдепартаменту”, - пише видання.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.