Світ

  ▪   Ольга Ворожбит

Німецькомовні ЗМІ про перевибори в Австрії: торжество демократії, але психологічна перемога для праворадикального кандидата

Тиждень.ua зібрав думки німецькомовної преси про рішення конституційного суду Австрії провести перевибори другого туру президентських виборів, який робить можливим перемогу праворадикального кандидата Норберта Гофера

Редактор відділу “Внутрішня політика” австрійського журналу Profil Ева Лінзінгер вважає, що юридично рішення конституційного суду щодо переголосування є послідовним. “Навіть формальний сумнів, що із найбільшим благом демократії, правом голосу, обійшлися недбало, є достатнім, щоб підірвати довіру у правову державу”, - пише вона у своїй колонці на сайті видання. Причиною перевиборів, на думку Конституційного суду, стало не фальшування результатів, а порушення певних процедур, утім у великих масштабах.

Проте, на думку Лізінгер, є й інший бік медалі — політичний, який може принести багато втрат. По-перше, це міжнародний імідж. “Із повтором виборів закрадається підозра про бананову республіку. Ніколи до того у розвиненій демократії не проводили повторних загальнонаціональних виборів. В цей момент Австрія стає в один ряд із Гаїті та Центральноафриканською Республікою”. По-друге, це ставить під сумнів систему управління: до цього моменту австрійська бюрократія, на думку журналістки, була дорогим задоволенням, але працювала зразково. Крім того, є ще ряд інших обставин, як, наприклад, те, що кількість шукачів притулку цього літа може досягти пікового рівня і урядові доведеться вирішувати, чи  вводити надзвичайний стан, чи ні. Це складне питання і для звичайних часів, а для такого зламного моменту й поготів, і може завершитися розпадом коаліції.

“Нові вибори — це психологічна перемога для Австрійської партії Свободи”, - вважає Ганс Раушер у своїй колонці для Die Welt. На його думку, разом із перевиборами продовжить зростати розкол між консервативними жителями сільської місцевості та більш ліберальними містянами.

“Повтор другого туру виборів президента в Австрії посилює довіру до демократії — у цьому єдині експерти у галузі конституційного права, яких опитало видання Deutsche Welle. Один із них колишній професор права Віденського університету Гейнц Майєр. За його словами, його приголомшив рівень порушень під час виборів, а от рішення Конституційного суду посилило довіру до демократії.

“Австрія мусить знову голосувати і вибір є більш кривавим, ніж попереднього разу”, - пише видання The Huffington Post Deutschland.

На думку автора статті, команда ліберального кандидата від партії Зелених Александра Ван Дер Беллена, мусить тепер більше прикладати зусиль у боротьбі, оскільки результати референдуму у Великій Британії попереджають, що популісти можуть вигравати вибори із тяжкими наслідками. А от вихід з ЄС може стати одним із аспектів передвиборчої кампанії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.