Світ

Моніторинг Runet: старт Олімпійських Ігор, падіння рубля, блокування сайтів за екстремізм

sochi2014.com
Стрімке падіння російської валюти та головна спортивна подія зими – стала основними темами у російських ЗМІ.

ОЛІМПІЙСЬКІ ІГРИ В СОЧІ

У Сочі відбулося відкриття XXII зимових Олімпійських ігор. Блогери обговорюють церемонію , початок змагань і напівпорожні трибуни

Sergei Loiko

Краща Олімпіада всіх часів і цінників . Проживаю в горах . Готель Grand Gorki .

nlevshits

З коментів: "Нічого не дивилася. Але судячи з постів , така логіка:  красти не можна , але якщо красиво, то трішечки можна ".

riarip

Який Путін крутий , яке чудове відкриття , яке свято. Це щось типу : тато здав пляшки і купив нам шоколадку .

Ivan Kolpakov

Саме після такого розкішного відкриття олімпіади ( розкішного, розкішного) навалюється найстрашніша туга з приводу Вітчизни.

БЛОКУВАННЯ САЙТІВ ЗА ЕКСТРЕМІЗМ

Роскомнадзор заблокував кілька сайтів, у тому числі "Живий Журнал " після вступу в дію поправки до закону "Про інформацію". Тобто влада вперше заблокували сайти за екстремізм до рішення суду.

Реакція громадських діячів і медіаменеджерів:

Павєл Дуров , засновник "ВКонтакте"

"Відзначу також , що завдяки новим законам про інтернет, Росія стала практично безглузда як інтернет- ринок для нових проектів. Скажімо , очевидно , що чим швидше в Telegram збереться відчутна маса користувачів з Росії , тим швидше його під слушним приводом заблокує Роскомнадзор . Навіщо витрачати час "

Антон Носик , медіаменеджер

«Став відомий повний список чотирьох "екстремістських" документів , які Генпрокуратура в суботу зажадала заблокувати за екстремізм. Цілком підтверджується припущення, що це була просто пробна куля. Три з чотирьох постів датовані кошлатими роками, а четвертий, хоч і свіжий , містить заклик збиратися на Майдані в Києві, з українським контактним номером ( ...). Схоже, критерій, за яким Генпрокуратура відібрала саме ці чотири адреси для тестового блокування - різні домени верхнього рівня: недоумкувате наше чиновництво привчене вважати, що від доменної зони реально щось залежить в процедурі обмеження доступу…»

Фотоблогер і громадський діяч Ілля Варламов.

"Ну що, догралися ? (...) Кумедно, що першим під роздачу потрапив наш улюблений Живий Журнал . Адміністрація ЖЖ оперативно видалила блог порушників і ЖЖ розблокували . Але прецедент показовий. (...) Тобто, опублікував у себе в блозі заклик прийти на мітинг, а через годину весь ЖЖ прикрили. Зручно . Тепер будь-який сайт можуть закрити за лічені години, якщо чиновнику не сподобається стаття чи коментар на ньому. Робимо ставки, як скоро прикриють блог Навального. Дивлюся в майбутнє, а там темно, вогко, холодно і пахне гнилою картоплею".

ПАДІННЯ РУБЛЯ

За підсумками січня російський рубль втратив до долара 6,7 %, поступившись за швидкістю спаду хіба що валюті ПАР ( -6,9 %) і Аргентини ( -18,3 %). У підсумку за місяць російська валюта надолужила згаяне за весь минулий рік.

Російські експерти про наслідки падіння рубля.

Алєксандр Абрамов, професор кафедри фондового ринку та ринку інвестицій Вищої школи економіки :

«Найгірше, чого можуть очікувати росіяни при девальвації, не відбудеться. Йдеться про руйнування банків. Банки беруть дешеві кредити за кордоном, але валютні зобов'язання у них залишаються, а рублеві активи, в яких вони розміщують отримані кошти, знецінюються. У даній ситуації можна чітко сказати, що такого сценарію не буде».

Андрєй Нєчаєв , вчений-економіст , міністр економіки Росії в 1992-1993 роках :

Я б не говорив про обвал рубля, але на Росію чекає невелика девальвація. Головною причиною девальвації є те, що імпорт зростає швидше , ніж експорт , сальдо торгового балансу поки залишається позитивними, але стискається. Причина - Росія не є інвестиційно привабливою країною і той факт, що протягом кількох років спостерігається чистий відтік капіталу, що обчислюється десятками мільярдів доларів. Ситуація в економіці країни не дуже милостива. У Росії майже нульові темпи зростання - в минулому році він становив 1,4 %, на цей рік більшість експертів сходяться на думці, що зростання навряд чи становитиме 1%. Скачки останніх справ пов'язані з тим, що Центральний банк Росії скоротив валютні інтервенції, що позначається на девальвації рубля.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.