Спецтема: Банківський сектор
23 березня, 2018Економіка
Банки. Інструмент, а не самоціль
Банківську систему потрібно поставити на службу національним економічним інтересам
16 березня, 2018Економіка
Сім головних тез банківської стратегії
План для державних банків на 2018-2020 роки
15 березня, 2018Економіка
Банківський сектор. Між
Гроші — кров економіки. Ця фраза трохи заяложена, але добре передає суть: від грошово-кредитних відносин у країні залежать практично всі.
15 березня, 2018Спецтеми
Банківський сектор
30 січня, 2017Економіка
Не повторити давніх помилок
Чому банківська галузь і популізм несумісні
28 січня, 2017Економіка
Володимир Лавренчук: «Якщо реформа прав власності завершиться вдало, це відкриє шлях до кредитування»
У публічних дискусіях щодо реформи банківського сектору часто губиться голос самих банкірів, які можуть найпрофесійніше оцінити запроваджені зміни. З одним із них — головою правління Райффайзен Банку Аваль (РБА) Володимиром Лавренчуком — Тиждень поспілкувався про те, що залишилося позаду та що очікує на українські банки в майбутньому.
27 січня, 2017Економіка
Богдан Данилишин: «Сподіваюся, нам вдалося знайти компроміс між так званим інфляційним таргетуванням і забезпеченням економічного розвитку»
Тиждень обговорив із головою Ради Національного банку України нагальні проблеми банківської реформи та перспективи подальшого розвитку фінансового сектору.
27 січня, 2017Економіка
Дмитро Сологуб: «2017 рік ключовий для проведення важливих і, може, у чомусь непопулярних реформ»
За останні майже три роки НБУ не критикував хіба що лінивий. Але Нацбанк залишається тим органом влади, який кількісно запровадив найбільше змін. Про їх якість і перспективи банківської системи, які з них випливають, Тиждень поговорив із заступником голови Правління НБУ Дмитром Сологубом.
26 січня, 2017Авторські колонки
Боротьба натур
Реформувати банківську систему чи не реформувати? Закривати брудні банки чи ні? Націоналізувати ПриватБанк чи не треба? Змінювати законодавчі правила гри чи й без цього проживемо?
26 січня, 2017Економіка
Майже інші. Як змінилась банківська система
Що принципово змінила реформа банківського сектору
22 грудня, 2016Економіка
Націоналізація ПриватБанку: Робота над помилками
Про переваги та недоліки переходу найбільшого банку в державні руки
4 червня, 2016Економіка
Вільна каса
Банківська система має надлишок ліквідності. Уряд повинен його використати
18 вересня, 2015Економіка
Природний відбір
Тиждень спробував дослідити, які фінустанови в теперішніх умовах є найнадійнішими
18 вересня, 2015Економіка
Злити й поглинути
Банківський сектор України стоїть на порозі масштабної консолідації та хвилі зміни власників
10 серпня, 2015Економіка
Гроші, яких немає. На що вказує структура відпливу депозитів
Ось уже третій місяць поспіль залишки депозитів на рахунках в українських банках зростають. Хоча йдеться лише про гривневі вклади, адже обсяги валютних поки що не досягли свого мінімуму. Але це не заважає високопосадовцям регулярно згадувати про цю тенденцію в публічних виступах.
6 квітня, 2015Економіка
Очищення крові. Чому банків стає менше
Про переваги й недоліки масового виведення банків із ринку
24 лютого, 2015Економіка
Епіцентр російської кризи
Банківський сектор – найслабша ланка економіки Росії
17 лютого, 2015Економіка
Слідами вивезеного капіталу
Для України 2014-й видався вкрай важким. Через неприховану війну, фактич­­ну втрату країною частини території, а також багаторічне незадовільне управління державою в економіці спостерігаються чис­­ленні негативні тенденції.
20 березня, 2014Економіка
Банківська революція
Зі зміною керівництва НБУ українські банки немов прокидаються після летаргійного сну. Численні фінансові репресії, запроваджені режимом Януковича, зникли – шлях для розвитку банківської системи відкрито
7 листопада, 2013Економіка
Хто сказав, що банкіри сплять спокійно?
Переживши торік гостру кризу ліквідності, українська банківська система нібито стабілізувалася. Але це враження оманливе: кілька малих банків уже зараз є неплатоспроможними, а згодом до них можуть приєднатися і великі фінустанови
7 листопада, 2013Економіка
Олександр Сугоняко: «Критична точка пройдена, і ми перебуваємо в зоні надвисокої нестабільності»
Останнім часом з’являється дедалі більше ознак наростання кризи в банківській системі України. Зокрема, все більше банків відмовляються повертати депозити вкладникам. Та, хоч як дивно, наразі не видно, щоб відповідальний за стабільність сектору НБУ якось реагував на ситуацію.
7 листопада, 2013Економіка
Заручники. Вкладники близько 10 банків мають проблеми з поверненням коштів
За останній рік вкладники чималої кількості невеликих банків зіткнулися з повторенням призабутої із 2008-го проблеми – неповернення депозитів та блокування грошей на поточних рахунках. Нагадаємо, що тоді все закінчилося масштабною банківською кризою. Та нинішня ситуація все ж відрізняється кількома моментами.
23 жовтня, 2013Інфографіка
Власники-нерезиденти найбільших українських банків
Незважаючи на важкий стан вітчизняного банківського ринку, концентрація банків-нерезидентів у перших двох групах банківських установ за розміром активів є все ще суттєвою.
7 червня, 2013Економіка
Українська банківська система повинна стати голов­ним постачальником ресурсів продуктивному виробнику
Співпраця банків із підприємцями має бути взаємовигідною, рівноправною, сприятливою для реального сектору з погляду умов і термінів кредитування, ставок, відповідальності обох сторін, повноти задоволення потреб у необхідних фінансових засобах.
31 травня, 2013Відео
Володимир Лановий про українські кредити
Президент Центру ринкових реформ Володимир Лановий розповів про недоліки вітчизняної банківської системи під час дискусії «На кого працює фінансово-банківська система України», що відбулась 30 травня в книгарні «Є».
3 травня, 2013Економіка
Банківське ложе для обраних
Чому явних вад грошово-кредитного регулювання не бачать самі банкіри? З часом я зрозумів, що в банківських колах не прийнято виносити сміття з хати, усі проблеми потрібно вирішувати тихо.
16 квітня, 2013Економіка
Чому в Україні дорогі кредити
Цією публікацією ми продовжуємо друк нового циклу статей економіста Володимира Ланового. Ця стаття є продовженням поперед­ньої («Що спотворює грошову систему України», див. Тиждень, № 14/2013), у якій автор виокремлює шкідливі для української економіки компоненти вітчизняної кредитно-грошової системи.
22 березня, 2013Фотогалерея
Банківська криза на Кіпрі. Люди масово знімають гроші з рахунків
Кіпрські банки закриті ось уже тиждень і є підстави вважати, що деякі з них можуть більш взагалі не відкритися. Тому переважна більшість кіпріотів проводить дні в пошуках працюючих банкоматів, а потім - вистоюючи в чергах і знімаючи зі своїх рахунків гроші.
4 березня, 2013Економіка
Колапс банківської системи
Від редакції: цією статтею Володимир Лановий продовжує серію своїх публікацій циклу, в якому він аналізує причини недуги грошово-кредитної системи, що спричиняє постійні валютні та банківські кризи, втрату населенням довіри до гривні, дорогі кредитні ресурси для реального сектору економіки тощо.
14 лютого, 2013Економіка
Фінансово-банківський хомут на шиї України
Українська гривня знову втратила довіру наших громадян. А відомо, що яскравих економічних успіхів досягали лише ті країни, які на шляху реформ від тоталітарних устроїв до ринково-демократичних добивалися твердості своєї грошової одиниці. Візьміть Японію, Німеччину, Тайвань і, звичайно, Китай. Що ж заважає нам це зробити?
22 січня, 2013Економіка
Вичерпуючи запас міцності: у банківській системі може статись колапс
Кризова економічна ситуація разом із недолугою грошово-кредитною політикою створюють вибухову суміш, яка може призвести до колапсу банківської системи
1 жовтня, 2012Економіка
Втеча з України. Європейські банки поступаються олігархам
Європейські фінустанови втрачають позиції в українській банківській системі на користь кишенькових банків олігархів
11 квітня, 2012Політика
Справа банкірів: чи «повісять» викрадення 315,3 млн грн у Нацбанку на Юлію Тимошенко?
Колишні соратники екс-прем’єра і лідера опозиції за її спиною проводили колосальні махінації. Вона ж мала необережність користуватися послугами їхніх фірм
16 січня, 2012Економіка
Атракціон дохідності: щедрість банків свідчить про погіршення ситуації у фінансовому секторі
Війна за гроші українців, розпочата фінустановами восени 2011-го, триває: відтоді стрімко зростає дохідність вкладів як для приватних осіб, так і для підприємств
24 березня, 2011Економіка
Клієнти перезріли
Родовід Банк знову в епіцентрі подій
8 березня, 2011Світ
Свобода від абсурду
Посол Норвегії Олав Берстад: «Для норвежця брати від людей додаткові гроші за те, що є частиною його професійних обов’язків, – це абсурд»