Спецтема: Державні діти
22 липня, 2018Суспільство
Дорослішають на війні
В Україні соціальний захист дітей, які стали жертвами воєнних дій і збройних конфліктів, поки що має суто номінальний характер
5 липня, 2018Суспільство
Державні діти: чи можливо по-іншому?
Якщо неможливо зберегти біологічну сім’ю, варіант прийомної родини є більш продуктивним рішенням, ніж система інтернатів.
27 червня, 2018Суспільство
Інтернати без сиріт
Реформа системи інтернатів має на меті зробити ці заклади непотрібними, розвиваючи послуги для сімей у громадах
30 травня, 2018Авторські колонки
Інтернатський
Мене звуть Євген Моісеєв, мені 32. Я родом із Краматорська. Розповім сумну історію з гарною кінцівкою.
29 травня, 2018Суспільство
Державні діти: шанс чи його позбавлення
Три історії тих, хто виріс в інтернаті й намагається вийти в доросле життя
17 квітня, 2018Суспільство
Державні діти: досвід переформатування в Бахмуті
Чому важливо надавати допомогу не тільки хворим дітям, від яких відмовилися батьки, а й родинам, що наважилися виховувати таких дітей
13 грудня, 2017Суспільство
Кримські сироти. Без права на самовизначення
У момент російської анексії Криму на півострові проживало понад 4 тисячі українських дітей-сиріт. Виїхати вдалося одиницям, решті ж Росія автоматично нав’язала своє громадянство. Україна не отримує жодної інформації про цих дітей і не має механізмів для повернення їх з окупації.
30 листопада, 2017Суспільство
Державні діти: хто плаче за інтернатами?
В поточному році по країні прокотилась хвиля закриття навчальних закладів загальноосвітніх інтернатів для дітей, котрі мають опікунів чи батьків, які не позбавлені своїх прав. Але, як не дивно, майже позбавлені обов’язків.
12 вересня, 2017Спецтеми
Державні діти
12 вересня, 2017Суспільство
Державні діти: історії переселенців нізвідки в нікуди
Багато хто вважає, що “інтернатським” переселенцям нема за чим сумувати, бо, мовляв, не можливо втратити того, чого не маєш. Але долі тих, хто ніколи не мав дома, скалічені війною не менш, ніж власників затишних квартир чи будинків, які змушені були їх покинуті. Бо вони втратили хоча б видимість, що тримала їх серед інших.
31 липня, 2017Суспільство
Державні діти: люди, яких немає навіть для себе
Чому діти, які змалечку зростали в системі державного піклування, мають великі проблеми з соціалізацією? Багато хто вважає, що постійне життя в великому колективі, навпаки, повинно формувати ці навички апріорі. Але волонтери соціального дому для дітей “Рукавичка”, які кожного дня стикаються з прикладами особистих трагедій, кажуть: такі діти не відчувають не тільки тих, хто їх оточує, але й самих себе.
3 липня, 2017Суспільство
«Складніше за все дивитися в очі дитині, коли відправляєш її до інтернату»
Тиждень.ua пропонує серію художніх репортажів про дітей, що зростають в особливих умовах. Історія друга- про дітлахів, яким ніде подітися, коли навколо війна.
15 липня, 2014Відео
Терористи хочуть силою вивезти до Росії майже 150 дітей-сиріт
3 липня, 2013Інфографіка
Динаміка усиновлення сиріт по областях України
Від 2005 року кількість сімей, які всиновлюють дітей-сиріт, в усіх регіонах України зростає. Про це на запит Тиждень.ua повідомили в Державній службі статистики.