Спецтема: Російські ліберали
4 квітняАвторські колонки
Чапутова, демократія і «Схід»
Якщо вірити ліберальній медіа-еліті Західної Європи та Північної Америки, Центральною Європою керують сумнівні типи, які користаються з упереджень своїх відсталих країн.
16 серпня, 2018Світ
Die Welt: Невдоволеність лібералізмом
Незважаючи на збільшення особистої свободи та поліпшення добробуту, що відбулося завдяки дерегуляції багатьох секторів економіки й життя, і це можна виміряти статистично, люди незадоволені. Але ж чому?
17 липня, 2018Світ
Die Welt: Велика ілюзія тріумфу ліберального ладу
Так, ми були наївними та розніженими, вважаючи, що після кінця націонал-соціалізму й комунізму у світі перемогла філософія компромісу. Як і завжди, панує боротьба, і ми мусимо до неї готуватися
5 липня, 2018Авторські колонки
Шагренева шкіра російського лібералізму
Як «зручно» трапився чемпіонат світу з футболу: він ніби підвів риску під усіма останніми сподіваннями не те що на здоровий глузд російської влади (здорового глузду на підконтрольних Кремлю територіях давно не лишилося), але хоча б на її можливу стурбованість про власне обличчя в очах міжнародної спільноти напередодні чемпіонату.
19 січня, 2018Світ
Долаючи традиціоналізм. Якими є будні мусульманських лібералів
Чи існує запит на поміркований іслам
28 серпня, 2017Суспільство
Альтернативна влада. Яким бачиться українське питання в очах російської опозиції
На початку серпня в бідному на події російському політичному житті відбувся яскравий епізод. На свободу вийшов опозиційний політик Сєрґєй Удальцов, який був засуджений за організацію антипутінських вуличних акцій і провів за ґратами чотири з половиною роки. Невдовзі після звільнення він виступив на прес-конференції перед журналістами. Але замість жорсткої критики влади опозиціонер раптово став схвалювати дії Путіна в Криму, а також висловився на підтримку маріонеткових утворень «ЛНР» і «ДНР», що, як відомо, перебувають під патронатом Владіслава Суркова.
15 травня, 2017Світ
Цукерка для російського ліберала
Чому протестна частина російського електорату ніколи не прийме незалежності України
8 травня, 2017Світ
Що принесуть вибори у Великій Британії
Кампанія перед парламентськими виборами в Британії ще не стартувала. Але опозиційні партії вже цілком розгублені. А в Терези Мей безумовне лідерство.
5 лютого, 2017Світ
The Economist: Послухай, ліберале
Алєксєй Кудрін хоче врятувати російську економіку лібералізацією. Але після перемоги на виборах Дональда Трампа багато хто в Росії вважає, що виграє путінська модель
10 грудня, 2016Світ
The Economist: Панічна втеча
Ліберали намагаються уникнути поразки, підтримуючи протекціонізм і посилення прикордонних режимів
22 листопада, 2016Авторські колонки
Лібералізм і зло
Ми щойно відзначили початок тих подій, що увійшли в історію нашої країни як Євромайдан і Революція Гідності. Ми чуємо багато різноманітних оцінок цих подій. Для мене ці події були і залишаються втіленням прагнення мого народу нарешті здійснити у власній державі фундаментальні принципи лібералізму.
22 липня, 2016Спецтеми
Російські ліберали
14 липня, 2016Світ
«Хороший росіянин»
Пошукам союзників у стані ворога має передувати ретельне вивчення матчастини та позбавлення постколоніальних комплексів
11 липня, 2016Світ
Комплекси як капітал
«В некоторой стране жил-был либерал, и притом такой откровенный, что никто слова не молвит, а он уж во все горло гаркает: «Ах, господа, господа! Что вы делаете! Ведь вы сами себя погубите!» И никто на него за это не сердился, а, напротив, все говорили: «Пускай предупреждает — нам же лучше!» Це 1885 рік, Міхаіл Салтиков-Щєдрін, казка «Ліберал», цитата мовою оригіналу.
30 червня, 2016Політика
Ліберальні партії: розмноження діленням
Майже одночасно про старт двох нових ліберальних політичних проектів заявили люди, яких усі очікували побачити в одному човні імені Міхеїла Саакашвілі.
8 березня, 2016Політика
Емансипація від «друзів»…
Чи подолали російські ліберали шовіністичні комплекси
4 грудня, 2013Авторські колонки
Російським лібералам час почати вивчати Україну
Уже стало труїзмом твердження про те, що провладні московські мас-медіа, висвітлюючи нинішні події в Україні, діють як засоби масової дезінформації часів Геббельса та Жданова.
19 січня, 2013Авторські колонки
«Системні ліберали» й побиті депутатки
18 січня 2013 року в Україні замість розважливої підготовки до другого Святвечору знову буяли політичні пристрасті
19 липня, 2012Світ
Куди може привести ліберальний стрибок Лівії?
Історичне голосування в Лівії завершилося перемогою лібералів над ісламістами. На виборах до Установчих зборів найбільшу кількість голосів отримав Ліберальний блок на чолі з Махмудом Джабрілем – професором-політологом, який здобув освіту в Сполучених Штатах
23 березня, 2012Авторські колонки
Дитячі комплекси російських лібералів та демократів
Часом складається враження, що російські ліберали та демократи (ті, що пишуться без лапок і не хочуть мати нічого спільного із Жириновським В.В. ані в політичному, ані в будь-якому іншому сенсі) – це воістину великі діти. Принаймні, тоді, коли йдеться про деякі речі. А діти, як відомо, далеко не завжди помічають елементарні речі, іі далеко не завжди дотримуються так само елементарних правил поведінки. Чи то з вередливості, чи то з незнання цих правил, чи то маючи певні комплекси. І взагалі – енергія так і скаче, так і випирає, от і хочеться якесь слово на свіжопофарбованій стіні надряпати…
11 січня, 2012Світ
Російська матриця: ліберальний націоналізм?
Якщо сказати, що стратегічні інтереси українців та росіян багато в чому збігаються, то далеко не всі повірять у таку заяву. Між тим, якщо спробувати уважно проаналізувати ці інтереси, то в них справді виявиться чимало спільного
30 травня, 2011Політика
Ідеологія творення
Ідеологія «правого центру» найбільше відповідає завданням часів реформ і подолання кризи
27 лютого, 2009ut.net.ua
Лівий марш
Франція традиційно бере на себе роль лідера антикапіталістичного руху в Європі
20 лютого, 2009ut.net.ua
Червоне і синє
Кордони між консервативними та прогресивними американськими штатами поступово стираються, але не зникають