Спецтема: ОБСЄ та інші
4 грудня, 2018Світ
Уся імперська рать
Російський слід у міжнародних політичних організаціях
13 вересня, 2018Політика
ОБСЄ. Битва Варшавська
В Україні спостерігається своєрідна ейфорія навколо високої ймовірності надання томосу про автокефалію Української православної церкви. Логіка подій у Константинополі, Києві та Москві справді вказує на те, що питання ось-ось має вирішитися на нашу користь.
12 липня, 2017Світ
Напади бойовиків та кадрові питання – що говорять про ОБСЄ за кордоном
Як західні ЗМІ реагують на втручання в роботу спостерігачів СММ ОБСЄ і вибори нового генсека організації
24 квітня, 2017Політика
Підрив патруля ОБСЄ: обмін звинуваченнями та туманні перспективи місії
Інцидент зі співробітниками ОБСЄ називають провокацією для зриву роботи з Україною
2 березня, 2017Суспільство
Александр Хуг: «Ми не отримали повних списків озброєння, яке підлягає відведенню»
Перший заступник голови Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ в Україні розповів Тижню про нинішні пріоритети місії та перешкоди, які виникають у її роботі.
16 лютого, 2017Політика
Мінський фронт
Останнє загострення ситуації на Донбасі, а також резонансні вбивства польових командирів «ДНР» і «ЛНР» знову оживили дискусії про долю мінських угод. У спекотні дні лютого, коли на Авдіївку сипалися російські снаряди, багато хто поспішив поховати підписані два роки тому домовленості. Однак Мінськ, як той Лєнін, живіший за всіх живих. Навіть якщо здається мертвим.
20 жовтня, 2016Політика
Берлінська зустріч Нормандської четвірки: дива не трапилося
На прорив у вирішенні російських військових дій в Україні та Сирії не чекали. Його й не трапилося. Залишився символізм.
21 вересня, 2016Політика
Франко-німецький переклад Мінська
Останній план реалізації Мінських угод містить пастки для України, але в неї є ще час і сприятлива зовнішня кон'юнктура для того, щоб їх оминути
20 вересня, 2016Світ
Німецька дипломатія: мости через прірву
Тримати в себе вдома запаси води на п’ять днів та їжі на десять порадив своїм громадянам міністр внутрішніх справ Німеччини Томас де Мезьєр. У серпні цього року уряд ФРН схвалив нову концепцію цивільної оборони, у якій, зокрема, йдеться й про таке.
12 вересня, 2016Політика
ОБСЄ, миротворчість і не тільки
Після візиту генерального секретаря ОБСЄ Ламберто Заньєра в Україну, знову піднялася тема про розгортання озброєної поліцейської місії ОБСЄ на Донбасі.
11 серпня, 2016Політика
Чому сепаратисти бояться поліцейської місії ОБСЄ
Про поліцейську місію було сказано лише як про намір, а протести пройшли по окупованим містам, як кола по воді. Давайте спробуємо розібратися з деякими страхами, які нав'язують людям кремлівські пропагандисти.
29 липня, 2016Політика
ОБСЄ: Пріоритет на Донбасі - план розведення сил вздовж лінії розмежування, стійке перемир'я
Про це у спільний з послом США в Україні Джеффрі Пайєтом телефонній конференції на тему ситуації в Україні, зокрема стану виконання Мінських угод, сказав Постійний представник США при ОБСЄ Деніел Беєр.
23 липня, 2016Авторські колонки
Захід виснажений, але найгірше попереду
Усім, хто напружено працює головою, знайома втома від процесу прийняття рішень. Наприкінці довгого дня нам складно знайти в собі сили, щоб усі вони були адекватні. Тоді найкращим видається відкласти цю роботу до ранку або передоручити колезі.
17 березня, 2016Суспільство
Александер Хуг: «У звітах ми не даємо висновків з міркувань об’єктивності»
Із першим заступником голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Тиждень поспілкувався про те, за якими принципами спостерігачі складають звіти про побачене на Донбасі, що діється там, куди вони не отримують доступу, про механізми деескалації напруження та життя мирного населення по обидва боки лінії розмежування.
13 січня, 2016Світ
Обережне лідерство. Чи зміниться діяльність ОБСЄ за головування Німеччини?
Головування Німеччини у ОБСЄ припало на доволі непростий період: сам концепт колективної безпеки знаходиться під тиском через конфлікт із Росією, так само як і віра в силу цієї організації. Європейському лідеру буде непросто втілити в життя свою програму розвитку ОБСЄ під назвою «Мир, Довіра та Безпека».
13 січня, 2016Відео
ОБСЄ встановлює камери спостереження у Широкиному
8 жовтня, 2015Відео
Обстріл селища Троїцьке — це порушення мінських домовленостей, — ОБСЄ
22 серпня, 2015Суспільство
Бійці АТО про спостіергачів ОБСЄ. Пряма мова
Співробітники місії ОБСЄ «привозять» із собою затишшя, після якого починають гатити ще сильніше; серед них є росіяни, інколи вони відмовляються показувати документи… Власним досвідом спілкування з ОБСЄ із Тижнем поділилися українські бійці різних батальйонів
20 серпня, 2015Спецтеми
ОБСЄ та інші
18 серпня, 2015Суспільство
ОБСЄ в інтер’єрі: вони працюють
Спостерігачі ОБСЄ здобули не найкращий імідж як серед місцевих мирних мешканців, так і серед військових. Однак віднедавна ставлення до них дещо змінилося
17 серпня, 2015Політика
Російський слід у міжнародному моніторингу
Кількісна присутність росіян у місії ОБСЄ не є критичною, значно більше її роботі заважають обмеження з боку контрольованих РФ терористів
16 серпня, 2015Суспільство
Ганна Гопко: «Західні партнери часто не можуть зрозуміти, чого хочуть українці»
Тиждень поспілкувався із Ганною Гопко, головою Комітету Верховної Ради у закордонних справах, про співпрацю із західними партнерами та міжнародними організаціями, про наслідки мінських домовленостей і майбутнє місцевих виборів, а також про те, що українцям необхідно зробити для перемоги.
15 серпня, 2015Суспільство
Майкл Боцюрків: «Ми можемо бути очима й вухами міжнародної спільноти в зоні конфлікту»
Спеціальна моніторингова місія – одна з численних місій ОБСЄ (штаб-квартира організації міститься у Відні – власне там і є центр прийняття політичних рішень), покликана збирати інформацію, встановлювати факти і звітувати про ситуацію з безпекою та дотриманням прав людини на місцях, а також сприяти діалогу між сторонами конфлікту. Мандат місії не передбачає, щоб вона проводила розслідування або робила висновки. Крім того, спостерігачі – це неозброєні цивільні, їхній захист забезпечують лише броньовані автомобілі та засоби індивідуального захисту. Оскільки з міркувань безпеки спостерігачі не можуть працювати під обстрілом, часто виникає враження, що їхні звіти не повністю відображають ситуацію на Сході, бо не вказують, наприклад, на те, хто починає артобстріли.
14 серпня, 2015Авторські колонки
Об’єктивність за парканом
Одне свіже повідомлення і один свіжий анекдот. Спершу анекдот (переповідаю своїми словами): «Хочу, щоб моїми сусідами були хлопці з ОБСЄ. Можна кричати, користуватися перфоратором, слухати музику на повну, нас...ти перед дверима. Все одно нічого не помітять».
14 серпня, 2015Світ
Сила автоматизму
Інтереси та упередження чиновників і дипломатів, які працюють в ООН, ОБСЄ, Раді Європи та інших міжнародних структурах, часом впливають на політичні рішення дещо більше, ніж хотілося б
14 серпня, 2015Фотогалерея
ОБСЄ надала чергові факти військових злочинів проросійських бойовиків
Спостерігачі української сторони СЦКК щоденно надають СММ ОБСЄ чергові факти військових злочинів проросійських бойовиків проти мирного населення
13 серпня, 2015Інфографіка
Міжнародні організації в Україні. Місії і повноваження
Які повноваження мають і які функції виконують міжнародні організації, що зараз працюють в Україні, зокрема в зоні бойових дій
12 червня, 2015Політика
Проблема «заморожування» конфліктів: причини, особливості, перспективи
Сьогодні на тлі подій на півдні та сході України, проблема забезпечення колективної безпеки знову набуває актуальності, адже на карті Європи можуть з’явитись нові «заморожені» конфлікти. Чи існує механізм розв’язання і попередження таких проблем? Чи події в Україні будуть розвиватись згідно традиційного сценарію «консервування» конфлікту?
11 червня, 2015Світ
Будапештський шлях мінських угод
Коли 6 червня з’явилася новина про відставку Гайді Тальявіні, спеціального представника ОБСЄ у Тристоронній контактній групі з врегулювання конфлікту на Сході України, якоїсь бурхливої реакції за межами тусовки журналістів та експертів вона не викликала.
15 травня, 2015Відео
Російські представники ОБСЄ
17 квітня, 2015Авторські колонки
Готуючись до…
Важко сказати, до чого зараз ми готуємося більше: до Мінська-3 чи до місцевих виборів у ОРДІЛО (окуповані райони Донецької і Луганської областей. – Ред.) за українським законодавством. Та й узагалі: чи готуємося? Чи просто чекаємо, як воно піде, те кремлівське божевілля, стежимо за виразом обличчя сучасного Гітлера, виконуємо поради «старших товаришів» із Європи або США...
9 лютого, 2015Відео
ОБСЄ готова змиритись із
Бойовики і далі пускають ОБСЄ лише туди, куди хочуть та всіляко заважають спостерігачам виконувати їхні функції. Про це заявив в інтерв'ю DW.DE Генсек організації Ламберто Заньєр.
19 грудня, 2014Відео
Більшість спостерігачів ОБСЄ, що будуть в АТО, становитимуть українці
13 листопада, 2014Політика
Голуби без миру
Медитація міжнародних правозахисних організацій на тему дотримання прав людини під час війни в Україні – це саме той випадок, коли дорога до пекла встелена добрими намірами
12 листопада, 2014Відео
Ймовірно, що Росія хоче вибити ОБСЄ з переговорного процесу, — Міноборони
За словами бійців АТО, обстріли часто відбуваються під час візитів місії ОБСЄ. Будик зазначив, що є маса різних засобів, які використовує Росія. Тому ймовірно, що РФ може використовувати місію, щоб прозвучали звинувачення від української сторони на адресу ОБСЄ.
8 жовтня, 2014Відео
У неділю до України прибудуть 40 спостерігачів ОБСЄ
У неділю 12 жовтня до України прибудуть ще сорок спостерігачів ОБСЄ. Про це йдеться у повідомленні спеціальної моніторингової місії у Twitter. Загалом, організація планує збільшити чисельність своїх спостерігачів на Донбасі до 500 осіб, хоча президент Петро Порошенко наполягає, щоб їх було не менше, ніж півтори тисячі.
4 червня, 2014Відео
Російські казацькі структури причетні до викрадення представників ОБСЄ, — СБУ
3 червня, 2014Світ
Вольфґанґ Ішинґер: «Путін кидає виклик основам європейської інтеграції»
Тиждень поспілкувався з німецьким дипломатом Вольфґанґом Ішинґером, спец­представником голови ОБСЄ під час круглих столів національного порозуміння в нашій державі, про співіснування України та ЄС із Росією в часи агресії останньої та про нові загрози європейській безпеці, що виникли під час цієї війни.
28 квітня, 2014Відео
Діалог терористів, які захопили представників країн ОБСЄ
СБУ оприлюднила діалог терористів, які захопили представників країн ОБСЄ.
22 квітня, 2014Відео
СБУ має достатньо доказів причетності спецслужб РФ до провокацій на сході, — речник СБУ
Ті, хто не здає зброю і продовжує тероризувати населення є тими людьми, що заважають виконувати Женевські домовленості. СБУ має достатньо доказів причетності співробітників спецслужб РФ до провокацій на східній Україні.
22 квітня, 2014Світ
Астрід Торс: «Не вирішуйте питання меншин наспіх»
Верховний представник ОБСЄ із питань національних меншин Астрід Торс про те, які бачить проблеми кримських татар у теперішній ситуації, чи вважає українців у Криму національною меншиною та про те, що змінювати законодавство треба не поспішаючи.
14 квітня, 2014Відео
У Слов’янськ прибули спостерігачі ОБСЄ
Учасники ОБСЄ погодились надіслати на схід України місію для нагляду. Про це у Слов’янську заявив представник ОБСЄ.
21 січня, 2013Політика
Світ про Україну: султанський режим Януковича, флірт  України з Митним союзом та євроінтеграція як ширма
Минулого тижня світові ЗМІ та аналітичні центри аналізували наслідки та вигоди від головування України в ОБСЄ, намагання Європи допомогти Україні здобути енергетичну незалежність від Росії та прогнозували, коли впаде режим Віктора Януковича.
1 листопада, 2012Політика
Легітимізуючи режим
Чому деякі міжнародні спостерігачі не помітили порушень під час виборів в Україні
1 листопада, 2012Політика
Дейм Одрі Ґловер Про відсутність рівного ігрового поля на українських виборах
Місія спостерігачів від Офісу ОБСЄ з демократичних інституцій і прав людини була однією із ключових на цьогорічних виборах до Верховної Ради поряд із делегаціями представників парламентських асамблей ОБСЄ, Ради Європи, НАТО та членів Європейського парламенту.
31 жовтня, 2012Політика
Спостерігач ОБСЄ: Влада вдалася до порушень, бо ризик ротації еліт був дуже високим
Олександра Гужон - французький політолог, викладач Бургонського університету, працювала спостерігачем від ОБСЄ у місті Кіровограді. Вона розповіла Тиждень.ua про свої враження від українських виборів
22 жовтня, 2012Політика
Координатор канадських спостерігачів Анна Шиптур: Головним позитивом виборчої кампанії  є скасування виборчого туризму і відмова від криміналізації наклепу
Координатор канадських спостерігачів — про плюси й недоліки українських виборів та про “труднощі перекладу”
16 травня, 2012Політика
Як Єврокомісія оцінює ситуацію в Україні
Європейська комісія оприлюднила звіт про реалізацію Україною європейської політики сусідства в 2011 році. В документі недвозначно сказано про подальше погіршення ситуації з дотриманням демократичних стандартів та корупцією, тиск та цензуру у ЗМІ, намагання влади придушувати мирні акції протесту
7 березня, 2012Політика
Вальбурга Дуглас: «Коли політичних опонентів кидають до в’язниці, на виборах потрібна велика кількість міжнародних спостерігачів»
Фото на згадку під стінами Качанівської виправної колонії №54 – ось, що лишилося на згадку про останні відвідини України у віце-президента Парламентської асамблеї ОБСЄ Вальбурги Дуглас. Їй та іншій шведській депутатці Асі Ландестам не дозволили побачитися з ув’язненою там екс-прем’єркою. Пані Дуглас – одна з дев’яти віце-очільників ПА ОБСЄ, голова делегації Швеції, член шведського парламенту.
5 березня, 2012Фотогалерея
Представників ОБСЄ не пустили до Тимошенко
Делегацію Парламентської Асамблеї ОБСЄ, яка прибула до Качанівської колонії Харкова, не пустили до Юлії Тимошенко
4 березня, 2012Політика
Відкритий лист 5 міністрів закордонних справ країн ЄС щодо стану демократії в Україні (повний текст)
Міністри закордонних справ Швеції (Карл Більдт), Великої Британії(Вільям Хейг), Чехії (Карел Шварценберг), Польщі(Радослав Сікорські) та Німеччини (Гідо Вестервелле) опублікували у New York Times листа, в якому оцінили стан української демократії за останні 5 років. Тиждень пропонує переклад цього листа
13 жовтня, 2011Політика
Спільно врятувати Україну
Захід фактично сприяв приходу Януковича і Ко до влади, не звертав уваги на порушення законності в перший рік правління. Нині час виправляти наслідки цих прорахунків
25 березня, 2011Політика
Відчути сором
Ганне Северінсен: «Боротьба з корупцією є одним із найважливіших чинників, які могли б покращити імідж України у світі»
25 березня, 2011Політика
Карта з рукава
Новий закон про парламентські вибори влада пише під себе
3 лютого, 2011Світ
Чи можна повернути назад годинник?
Екс-голова Федеральної розвідувальної служби Німеччини (BND) Ганс-Ґеорг Вік про ситуацію в Білорусі, мрію Німеччини про стабільну Росію і поради, які він давав Шеварнадзе
21 січня, 2011Політика
На всіх язиках усі заговорять?
ОБСЄ переконана, що мета законопроекту про мови не має нічого спільного з мовним лібералізмом та захистом прав меншин. Ідеться про утвердження російської мови як де-факто державної
10 грудня, 2010ut.net.ua
Безпека чи демократія
Саміт ОБСЄ посеред напівпорожньої Астани ще більше поглибив кризу цієї організації, а також засвідчив занепад демократичних тенденцій та зростання внутрішніх суперечностей
22 жовтня, 2010ut.net.ua
Голос свободи
Представник ОБСЄ зі свободи ЗМІ Дуня Міятович готова підтримати українців у боротьбі за свободу слова та медіа
22 жовтня, 2010ut.net.ua
Регіональні патріоти
Чому влада раптом стала лояльною до «Свободи»
10 липня, 2009ut.net.ua
Пропаганда
Сталінське минуле на наших вулицях