Суспільство

  ▪   Святослав Птіцин

На Хрещатику «похвалились Христом» під пиво, горілку і карти

Програма святкування 1025-річчя Хрещення Київської Русі 27 липня завершувалася концертом російських рок-груп. Щоправда, попри розповіді про Христа, православ’я та агітаційні відео зв’язок з релігією був мінімальний

Розглядаючи публіку, яка зібралася перед будівлею Київміськадміністрації, складалося враження, що обов’язковими атрибутами справжнього православного вірянина є косуха, пляшка пива, сигарета та православна рокерська «коза»(в ортодоксальних колах її, до речі, вважають "рогами сатани" - Ред.), яку треба час від часу складати пальцями й грізно трусити у повітрі всім ворогам на зло.

«Доброго вечора Крим, Київ, Львів, Москва, Єкатеринбург та Камчатка!» - почав вечір ведучий православно-релігійного дійства, журналіст телеканалу «Росія-1». Якщо присутні і здивувалися такому підбору міст для вітання, то тактовно промовчали.

Після короткої промови щодо річниці Хрещення Русі та важливого вибору князя Володимира, публіці продемонстрували відео у кращих традиціях агітпропу. Голос Олега Карамазова, що супроводжував відеоряд, переконував у «кращості» православ’я та загниванні католицизму.

Читайте також: Релігія Патріарха Кіріла проти віри Христа

«Західна культура хвалиться топ-моделями, гангстерами та грошима. А чим можемо похвалитися ми, слов’яни? Лише Христом!» - приблизно така промова лунала з динаміків. Суть її зводилася до одного: Захід потихеньку загниває, у Росії, України та Білорусі справи дещо кращі й ми зараз повинні утриматися від неправедного шляху до західної культури.

«Десь це вже було. Років 30-35 тому. Про загниваючий Захід особливо», - чулося серед присутніх.

Православні слов’яни, в очікуванні музики, розважалися хто і як міг. Чоловіки років 40, які застрягли у часах горбачовської перебудови, у косухах, банданах, шкіряних чоботах, заливалися пивом. Тут же дівчата на високих підборах та у коротких чи то шортах, чи то спідницях, дефілювали серед натовпу. Певно, вишукували собі кавалерів. Віддалік прямо на асфальті група підлітків грала в карти. Коли ж на сцені з’явилися «СКАЙ» про релігію всі якось забули. Вгору здійнялися кулаки, рокерські «кози», хтось салютував пляшкою алкоголю.

«Мені було цікаво, що тут на концерті відбуватиметься. Я чув, що мають бути «Карамазови», «Воскресеньє», «Аліса». Хотілось пісні послухати. Про те, що цей захід до Хрещення Русі приурочили почув уже тут. Ще, правда, не визначився, як ставитись до того відео, яке транслюють на екранах. Але поки мені подобається. Співають наче непогано», – ділився враженнями з кореспондентом Тиждень.ua Петро.

Читайте також: Тролінг Патріарха

Під сценою вже зібралося більше чотирьох тисяч людей. Серед натовпу переважали підлітки, які підспівували Олегу Собчуку (соліст «СКАЙ»). «Православні» ж рокери тихцем потягували підозрілий напій з пластикових пляшок без етикеток, які нагадували пивні. Свято набирало оберти.

Після чергового відео про необхідність православія та проблеми сучасного світу на сцену вийшов «Юпітер». Хлопці радували поціновувачів Бутусова та Цоя. Люд захоплено підспівував, не забуваючи «заправлятися» алкоголем. Ледь не під будівлею КМДА чоловіки у віці, пританцьовуючи, влаштували собі невеличке змагання: хто більше горілки вип’є прямо з пляшки. Любителі православних концертів потужно всмоктували вогняну воду і розгублено посміхалися.

«Я з Києва, мій друг з Харкова. Прийшли «Алісу» послухати. Чули, що вони мають бути хедлайнерами концерту. Так що стоїмо, чекаємо. Сподіваємося взагалі спробувати потрапити під сцену, але там кордон міліціонерів. Що ж, будемо прориватися», – розповідав чоловік у футболці з написом «Аліса» Олег.

Читайтак також: На яких музичних "інструментах" грають ідеологи "Русского міра"

Було видно що для нього, як і більшості присутніх, промови на тему православної релігії та цивілізаційних виборів є радше необхідним злом, яке доводиться терпіти заради улюблених виконавців.

Творчість кубанського хору глядачі не надто оцінили. Щойно почулися перші акорди, частина молоді поспішила піти від сцени подалі. Окремі винахідливі підлітки вирішили пограти у рухливі ігри, аби якось розважитися. У дворах, поряд з Хрещатиком, тихцем від міліціонерів, розпивали недозволені для вживання у масових місцях напої. Під ногами почали дзвеніти пляшки та хрускотіти пивні бляшанки.

«У нас сьогодні тут культурна програма. Вирішив дитину вивести на концерт, – розповідав чоловік на ім’я Андрій, тримаючи на плечах дівчинку з прапорами України та Росії, – Перед цим сходили на Співоче поле, подивилися виставку квітів, потім до музею ВВВ. Чули про молебень на Володимирській гірці. Шкода, «бацька» не приїхав, образився певно. Але нічого. Завтра Хрещення вже у нього Кіріл відзначатиме».

Читайте також: "Русскій мір" як технологія

Серед натовпу з’явилися перші п’яні «православні рокери». Вони тинялися натовпом, розповсюджуючи алкогольний перегар і пивний дух. Десь під сценою почалася бійка. Чи то на ґрутні релігії, чи то просто через бажання почесати кулаки – невідомо. Розбишак дбайливо розтягли хлопці з охорони та бійці «Беркуту». На сцені «Брати Карамазови» дякували голові КМДА Олександру Попову, який хоч і «жодної копійки не дав», але «допомагав обдзвонювати бізнесменів», аби організувати концерт.

«Знаєте, ці відео про релігію дещо зайві. Співають гурти і справді непогано, але ці оповіді така лабуда, – розповідав глядач Василь, – про гурт «Юпітер» я взагалі не чув, СКАЙ сподобався. А так концерт непоганий»

Попри намагання організаторів, публіка аж ніяк не хотіла долучатися до духовно-релігійних істин. Не допомогло навіть благословіння мощами князя Володимира. З алкоголем, немолодим чоловіками у шкіряних куртках та запаморочливим перегарним амбре дійство радше нагадувало звичайнісінький рок-фестиваль, ніж концерт, присвячений Хрещенню Русі.