Суспільство

  ▪   Роман Малко

Христос родився в Дніпрі хрестився

На Водохреща Київ купався. Майже весь. Хтось в Дніпрі, хтось у власній ванні

Прем'єр- міністр Микола Янович вирішив, що купатися без морозу не годиться, тому прийшов на водосвяття з букетом білих троянд для Митрополита і простояв півмолебну в кепці. Напевно, забув зняти.

Як це зазвичай буває народ святкував, де йому більше подобалось. Колишній президент – в Мамаєвій слободі, теперішній - у Японії, а набожні українські урядовці і їм співчуваючі святили воду на Оболоні. Там у них є спеціальна церква зі спеціальним басейном.

Більшість же киян все таки не зрадили прадідівським звичаям і прийшли очиститись, оздоровитись і заодно освятитись до Дніпра.

З раннього ранку зграї купальників заполонили пляжі в Гідропарку. Хто міг похвалитись гарним бікіні чи розкішною фігурою стрибав у воду неподалік Венеційського мостика, а кому лінь було мочити білизну чимчикував подалі, де б його не змогли досягнути численні камери журналістської братії.

За старим добрим звичаєм прийшли покупатися і українські письменники, на чолі з братами Капрановими. Вони отаборилися на своєму улюбленому місці з видом на Лавру і по черзі приймали йорданські ванни.

Близько обіду в Гідропарку побільшало міліції, що стало сигналом про наближення офіційного освячення води. Святив воду Патріарх Філарет, а асистували йому у цьому священнодійстві, окрім численного духовенства, старі і нові київські чиновники, на чолі з всюдисущим Олександром Омельченком, який і з Митрополитом Володимиром встиг воду посвятити і з Патріархом Філаретом помолитися.

 

Після свячення, просто на пляжі, всіх бажаючих пригощали гарячою кулешою, чаєм і горілкою. Кулешу варили в казанах козаки, горілку розносили гарні дівчата рекламуючи одну з торгових марок, а чаєм пригощали хлопці, що продають котли для саун.

 

Отаке воно справжнє свято.

 Фото Романа Малка

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Теги