Суспільство

  ▪   Марія Мелень
  ▪   Львів

Кому заважає "Криївка"(всі версії)

Власників мережі відомих львівських ресторанів раптом почали звинувачувати у багатьох «гріхах»: від пошкодження історичних пам’яток до поширення наркотиків. Єдиної думки щодо цієї ситуації не має навіть місцева влада

Cкандал довкола мережі «!Fest» розпочався ще два тижні тому, коли начальник управління охорони культурної спадщини Львівської обласної державної адміністрації Валерій Потюк до власників мережі висунув претензії. Він, зокрема, стверджував, що, проводячи перевірку ресторану «Лівий берег»(до мережі належать такі заклади як «Криївка», «Під гасовою лямпою», «Мазох», «Лівий берег» ), який розташований у підвальному приміщення Львівської опери, були виявлені пошкодження «середньовічних фресок». Посадовець навіть пропонував директору опери розірвати з власниками кнайпи угоду.

Однак, як виявив він згодом, театр було збудовано у ХХ столітті, а тому говорити про середньовічні фрески - як мінімум непрофесійно.

Після цього інциденту – виник інший. До «Лівого берега» завітав один з депутатів-регіоналів у Львівській міській раді Андрій Мочарський. У туалеті він начебто знайшов шприци, які одразу почав фотографувати на мобільний телефон. Однак, замість того, щоби про знахідку повідомити працівників міліції, останній розпочав інформаційну кампанію проти мережі «!Fest».

Та, як виявилося, це були не останні проблеми власників мережі «!Fest». Зважаючи на не надто яскраве розгортання подій, чиновник обласного рівня вирішив за допомогою ЗМІ офіційно звернутися до населення, закликавши його бойкотувати ресторани і магазини компанії. Зокрема, 4 грудня під час прес-конференції чиновник звинуватив власників мережі у незаконному веденні бізнесу, заявивши, що концептуальні ресторани буцімто знищують культурну спадщину міста. Власне на «Криївку» «наїжджають» не в перше: свого часу закладу через комуніст Царьков погрожувава покарати заклад за «розпалювання міжнаціональної ворожнечі».   

Читайте також: Як виглядала справжня криївка

Зі свого боку власники холдингу емоцій «!Fest» вбачають підвалини конфлікту у намаганні  високих чинів здійснити рейдерське захоплення вже добре налагодженого бізнесу. Так, за словами одного зі співвласників, а заодно і генератора ідей Юрія Назарука, такі дії чиновника є свідченням того, що хтось виявив бажання заробити на компанії або ж просто прибрати її до своїх рук.

«На сьогодні цей конфлікт потрібно розглядати під наступним кутом зору: у Львові діє успішна компанія, яка має чимало успішних закладів. Очевидно, на такому завжди хтось  захоче заробити додаткові гроші або, принаймні, спробувати бути учасником такого бізнесу. В Україні вже винайдені способи, як це можна зробити. І, кажучи мовою бізнесу, - це називається рейдерство», - зауважив Юрій Назарук.

На відміну від свого підлеглого, у голови Львівської обласної адміністрації – інша позиція. Зокрема, її було оприлюднено на офіційному сайті ЛОДА. У повідомленні йдеться, що «Заяви начальника управління охорони культурної спадщини обласної державної адміністрації Валерія Потюка – це його особисті і поки що непрофесійні ініціативи, які після детального аналізу та вивчення, очевидно призведуть до дисциплінарної відповідальності».

Підтримали мережу й інші не менш впливові люди. Серед них, зокрема, міський голова Львова Андрій Садовий, голова Державної служби з питань регуляторної політики й розвитку підприємництва Михайло Бродський, представники низки політичних партій.

«Тішить те, що представники влади переконані, що наша діяльність не є злочинною. Вони розуміють важливість таких закладів для регіону, - відзначив Назарук. - Особливо тішить, що дуже багато людей в Україні об’єдналися у своїй підтримці і навіть пропонують нам свої послуги. Хоча для нас зараз важливо, щоби наша перша відповідь на напад була наступною – не займатися якимись пацюками, а ще до Нового року відкрити новий заклад як подарунок львів’янам і гостям міста, яких ми будемо тішити лише позитивним настроєм! Тим паче, гасло одного з наших ресторанів – «Криївка» - «Боротьба триває!». І, на жаль, так доводиться вести бізнес: сьогодні Потюк, завтра – хтось інший». Побутує також версія про те, що скандал навколо закладів мережі «!Fest» - банальна конкурентна боротьба, адже пан Потюк володіє рестораном «Порохова вежа», що знаходиться у 240 м від «Криївки».

На сьогодні відомо, що юристи компанії «!Fest» скаржитимуться на дії Валерія Потюка до правоохоронних органів. Вони вимагатимуть притягнути чиновника до відповідальності одразу за трьома фактами – щодо перевищення службових обов’язків, перешкоджання веденню підприємницької діяльності, а також – образа честі і гідності. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.