Суспільство

  ▪   Валерія Бурлакова

Кияни не вірять, що у «Розетки» виникли проблеми з законом

Тиждень попросив кількох киян прокоментувати ситуацію із закриттям популярного інтернет-магазину

Поліна, 17 років, студентка:

Мені здається, що ситуація із магазином Rozetka.ua – просто чергові «розборки». Мені важко повірити, що магазин раптом закрили через проблеми із законом. Це просто черговий перерозподіл бізнесу.

 

Тетяна, 27 років, спеціаліст широкого профілю:

Думаю, що, з одного боку, це своєрідний повчальний прецедент. Впевнена, що насправді не все гаразд. А з іншого, чи всі компанії та підприємці повністю чесну і чисті перед державою? Ось і маємо, що «Розеткою» намагаються налякати інших і, можливо, позначити початок крупномаштабних перевірок. Наше податкове законодавство залишає мало шансів для прибутку, якщо,звісно, ти не друг, кум, брат чи сват при владі. Ось компанії і намагаються залишитися на плаву. І правди тут дві. Зробили б закон цивілізованішим – і податки б нормально сплачувались.

Читайте також: Влада засунула пальці в «Розетку»

Єжі, 26 років, журналіст:

Така біда може статися з кожним. Радив би киянам щільніше замикати двері та тримати біля них щось важке для самооборони.
Щодо «Розетки», як і будь-який монополіст, вони скурвилися. Щодо проблем із законом, безперечно, адже під маркою «Розетки» діяло близько десяти маленьких посередників, з яких два – три явно возили контрабанду. Втім, таке поняття ,як «франшиза», доволі поширене в нашому бізнесі, схеми налагоджені, тому нічого дивного в цьому не вбачаю. Люди просто не схотіли платити підвищені у п'ятеро тарифи нинішньою владою

 

Ганна, 27 років, держслужбовець:

Я часто користувалася послугами інтернет-магазину «Розетка». Там можна було придбати за вигідними цінами товар, значно дешевше, ніж у їхніх конкурентів, таких самих інтернет-магазинів. Обслуговування було на належному рівні, жодного разу не виникало проблем з документацією та оплатою, як готівкою, так і безготівковим розрахунком. У зв'язку зі своєю професійною діяльністю часто купували техніку в «Розетці», тому впевнена, що документація велася належно і навряд були якісь порушення. На мою думку, ситуація, що сталася, – це типова спроба прибрати більш сильного конкурента на ринку.

 

Працівник «Розетки»:

Може, мені не варто про це говорити, адже при влаштуванні на роботу я підписав папери про нерозголошення. Втім, анонімно зізнаюсь, я не вірю у проблеми із законом. Розумієте, така махіна – і несплата податків? Смішно! Смішно говорити про те, що щось везли звідкись по рублю за вагон. Нас «торблять» на митниці старанніше, ніж інших. Тому що це «Розетка». Чому не спитати у митниці: як ці товари були пропущені?

А взагалі… Мені зараз щиро шкода керівництво. Серйозно. Славік – відмінний роботодавець, один з кращих, з якими мені доводилось працювати. Шкода роботи хлопців, які потім все це відновлювати будуть. Шкода, що все це схоже на здирництво на державному рівні.

Ми в шоці. Я особисто дивлюсь на це і… таке враження, що якщо комусь сподобається моя квартира – я опинюсь на вулиці.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.