Суспільство

  ▪   Олександра Бабенко

Похід заради життя

Заходи, спрямовані на боротьбу з різними хворобами, в Україні стають дедалі популярнішими. Щорічна акція-похід «Разом проти раку грудей», відбулася 24 вересня в Києві всьоме. Охочі зробити благодійний внесок мали змогу пройти містом разом із відомими представницями українського шоу-бізнесу, у такий спосіб долучившись до акції

Альона Вінницька третій рік поспіль є послом програми в Україні (у США подібну посаду обіймали акторка Різ Уізерспун і співачка Ферджі), і надалі вона не планує кидати цю справу. Її особистий внесок на розвиток Школи сучасної мамографії сягнув 50 тис. грн.

«Я лише вершина айсберга, яку ви бачите, просто людина, яка може донести необхідну інформацію», – розповідає співачка.

Вже закуплено обладнання до лікарень по всій Україні на загальну суму понад $2 млн, працює безкоштовна цілодобова гаряча лінія з питань раку молочної залози, проводяться навчання для лікарів-мамологів – все це досягнення програми за десять років її існування.

Зміна ставлення до себе і свого здоров’я, розуміння необхідності скринінгу (система профілактичних оглядів) – результати, які понад усе тішать мамологів, запевняють організатори. Цьогорічна хода, в якій взяли участь чимало відомих українських жінок: Альона Вінницька, Наталка Могилевська, Руслана Писанка, Катерина Серебрянська, Діана Дорожкіна, вирізняється своїм розмахом.

«З кожним роком програма набирає більшого резонансу і в ній бере участь дедалі більше відомих артистів. Таке шоу – щорічний бізнес-захід, що має привернути увагу до проблеми, але насправді робота за «кадром» триває постійно», – втаємничує пані Вінницька.

Для чого?

Акція «Разом проти раку грудей» спрямована перш за все на запобігання захворюванню. Адже в 95% випадків, за умови раннього діагностування, рак молочних залоз повністю виліковний, – про це постійно нагадують координатори програми. Значна частина коштів виділяється також і на реабілітацію тих, хто подолав недуг.

«Я тут, тому що мене покликали, – це по-перше, а по-друге, я сама обираю цікаво мені щось, чи ні, – каже телеведуча й актриса Руслана Писанка. – В подібній акції беру участь вперше, детально цю проблему не досліджувала, але у мене є подруга Діана Дорожкіна, яка знається на цьому більше, а я їй довіряю», – продовжує після презентація прикрас від Дорожкіної пані Писанка.Кошти від продажу коштовностей підуть у фонд програми.

«Я в цій програмі уже десять років і можу сказати – це інформаційний прорив. Я абсолютно певна, що завдяки нам при згадуванні чи використанні словосполучення «рак грудей» жінок вже не охоплює паніка. У 2003 році, запитавши себе, куди піти жінці на огляд, ми розпочали з нуля і на сьогодні маємо якісне обладнання майже в кожній українській області, не рахуючи пересувні мамографи», – розповідає онколог Галина Майструк, консультант програми «Разом проти раку грудей».

Проте статистика й досі невтішна. Щодня в Україні 22 жінки помирають внаслідок цієї хвороби, щороку – 16 000 нових захворювань, 800 смертей. 30% звернень – ІІІ-ІVстадія захворювання: жінки не усвідомлюють або не хочуть знати про небезпеку, не мають часу на власне здоров’я.

«Ми звикли жити на російське «авось». Воно, хоч і російське, однак і в Україні міцно прижилося. Піти і вчасно перевіритись не завадить як чоловікам, так і жінкам», – вважає Руслана Писанка.

«Чинник страху завжди наявний у нашому житті. В дитинстві боїмося стоматолога, боїмось якихось діагностик, а раптом щось знайдуть? Але це неправильна позиція, треба виявляти хворобу на ранній стадії. Проблема в нас самих і в наших головах. Необхідно позбавитися страху», – радить посол програми Альона Вінницька.

Фахівці переконані, подібні акції дуже важливі для формування звички в українців піклуватися про своє здоров’я. Якщо хоч одна людина дослухається до поради і робитиме діагностування раз на рік, кошти на такі програми не будуть витрачені марно.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.