Суспільство

Як Ющенко внука в перший клас водив

Все почалося з виступу Кінаха, а завершилося виставою клоунів, які пускали бульбашки.

Хто в Києві не чув про 100-й ліцей на Подолі? Там навчаються діти, певна річ, не всіх відомих киян, проте багатьох. Гризуть там граніт науки і найменша донька промисловця та підприємця Кінаха Софійка і онука самого президента Віктора Ющенка Домініка-Ярина. Відсьогодні навчатимуться там і найменший з роду Ющенків – онук Віктор, і донька непримиренного борця за справедливість Анатолія Гриценка і відомої журналістки Юлії Мостової Анна.

День першого дзвоника в 100-му ліцеї – завжди велике свято. Адже такої кількості шановних учнів і батьків на квадратний метр не зустрінеш у звичайній школі. А тому і прийом має бути відповідним.

З раннього ранку до ліцею з’їжджаються гості. Поки тривають останні приготування, батьки підводять дітей до вчителів, поправляють їм бантики, причісують і, вручивши своє чадо в руки досвідченим педагогам, стоять розчулені та спостерігають, як воно, те чадо, освоюється. Втім, розчулюватись довго не випадає, адже зненацька з’являються якісь знайомі чи просто відомі персони, тож доводиться безупинно крутити головою, щоби чогось раптом не пропустити. Найголовніше – не пропустити початку. А тому краще завчасно зайняти місце в залі.

Люди відомі, або, як у нас їх прийнято називати, VIPи такої проблеми не мають. Місце для них зазвичай бронюють працівники ліцею і, хто б сумнівався, у перших рядах. Тому все дійство можна буде споглядати спокійно і з насолодою.

В першому ряду цього разу сиділи подружжя Кінахів, депутат Київради Ольга Арканова, якийсь високий міліцейський чин Подільського району і представники Подільської райдержадміністрації. Вирішили посадити поруч із такими поважними гостями і Анатолія Гриценка, і він було спочатку повівся на таку авантюру, сівши поруч із Анатолієм Кириловичем Кінахом, але, коли останній, побачивши колегу, радісно кинувся з ним вітатися, Гриценко раптово перемінився. На простягнуту Кінахом руку він подивився дополі скептично і повідомив, що подати йому руки у відповідь не зможе. На те в пана Гриценка була поважна причина – тримав у правій руці букет квітів. Можливо, були і причини серйозніші, але про це ми можемо лише здогадуватись. Кінах сприйняв таку принциповість колеги спокійно і, навіть весело і перекинувшись з ним кількома словами, зайнявся обсервацією зали. Гриценко ж тим часом непомітно залишив своє місце і пішов на гальорку, де разом із дружиною та всіма іншими не VIP-батьками простояв до кінця святкового дійства.

А тим часом лавку за Кінахами зайняла родина Ющенків. Точніше, її частина. Прийшла Віталіна з чоловіком Олексієм Хахльовим, колишня дружина Віктора Андрійовича і мама Віталіни Світлана Іванівна та, очевидно, свекруха. Самого Віктора Андрійовича не було.

Свято розпочалося зі співу хору учнів і виступу найповажнішого гостя, яким виявився Анатолій Кирилович Кінах. Коли він закінчив свою промову і чинно вмостився в крісло, учнів почали вітати і менш знані персонажі. Зокрема, міліціонер побажав їм виконувати правила дорожнього руху, а хтось із чиновників зачитав привітання від голови КМДА Олександра Попова.

Коли серйозна частина, здавалось би, мала логічно перейти в розважальну, звідкись у залі з’явився колишній президент Віктор Ющенко. Він спокійненько собі сів на вільне крісло в першому ряду, призначене, до речі, Анатолію Гриценку, і одразу ж спробував поринути в атмосферу свята. З переляку хтось із організаторів вирішив, що Віктору Андрійовичу конче треба вручити квіти, тож якась учениця за мить вже несла йому гарний букет. Чи то в ліцеї не врахували, що екс-президент може прийти на свято, чи забули особливості його сприйняття часу, чи з якоїсь іншої причини, але його явно не чекали. Тому з приходом Ющенка треба було якось викручуватись. І викрутились – надали слово.

Віктор Андрійович був, на диво, лаконічним. Він заявив, що сьогодні віддає в перший клас «останнього мужика свого роду, нині живущого» і розсипався у привітаннях та побажаннях.

Далі вже все відбувалося за планом. Урочисто винесли прапор ліцею, відрядили до пам’ятника Сковороді старшокласників з кошиком квітів, вивели на сцену разом із іншими дітьми внука президента, де він прочитав, запинаючись, віршик, внесли до зали купу барвистих повітряних кульок, у форматі театральної сценки розповіли про основні здобутки учнів ліцею і, як годиться, все дійство завершили добротним гопаком.

Далі почалося найважливіше. Яке ж Перше вересня без дзвінка. А через те, що достойних дзвонити в ліцеї № 100 вистачає і, щоб нікого, не дай Боже, не образити, то з ситуації вирішили вийти доволі оригінально. Соло на дзвінку виконувала Аня Гриценко, яку на плечі ніс старшокласник, а піддзвонювали їй двоє хлопчиків, яких за руки вела старшокласниця. Одним із цих щасливчиків і був, як ви вже мали здогадатися, внук президента – малий Віктор.

Після дзвінка свято могло би і закінчитись, але в програмі ще була обов’язкова вистава для першачків. А щоб першачки висиділи її спокійно і не просилися в туалет, вирішили їм зробити невеличку перерву. Але… Зважаючи на присутність в залі вінценосних осіб, вивести дітей виявилось вкрай складно. І президент, і інші варті уваги персонажі, оточені журналістами, невтомно давали коментарі, аж доки у вчительок не здали нерви і вони не почали виводити з зали дітей, ввічливо розпихаючи присутніх.

Власне, на цьому можна би було й поставити крапку, але зробили це клоуни. Після перерви, коли гостей у школі поменшало і залишились самі свої, на сцену нарешті вийшли клоуни і почали пускати бульки. Може, й не бульки, але дітям від того було не менш весело, ніж від промови президента.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.