Суспільство

  ▪   Марія Очеретяна

Закриття метро та обмеження масових заходів. З чим стикнуться українці під час карантину

Фото: Київський метрополітен
Кабмін ввів жорсткіші обмеження через поширення коронавірусу.

Увечері 16 березня Кабінет міністрів України зібрався на екстрене засідання у зв'язку з поширенням коронавірусної інфекції. Під час зустрічі уряд ухвалив рішення, яким ввів жорсткіші карантинні обмеження, що стосуються транспорту, закладів харчування, масових заходів. 

 

З якими саме обмеженнями стикнуться українці - пояснює Тиждень.ua.

 

1. Громадський транспорт. 

 

Уряд постановив до кінця карантину закрити метрополітен у Києві, Харкові та Дніпрі. У столиці метро припинить роботу з 23:00 17 березня, у Харкові - з 20:00, у Дніпрі - з 15:00. 

 

Решта міського транспорту працюватиме за графіком, проте зможе перевозити меншу кількість пасажирів. Згідно з постановою, з 18 березня заборонені перевезення більше 10 пасажирів одночасно в трамваях, тролейбусах та автомобільному транспорті, в автобусах на міських маршрутах.

 

2. Міжміське та міжобласне сполучення. 

 

З 12:00 18 березня заборонені перевезення пасажирів залізничним транспортом в усіх видах внутрішніх сполучень (приміському, міському, регіональному та дальньому). 17 березня поїзди "Укрзалізниці" відправлятимуться у рейси з максимальною кількістю вагонів, щоб більше людей встигли повернутися додому.

 

Заберенено також перевозити пасажирів між містами та областями автомобільним та авіатранспортом. 

 

Поки що не відомо, чи обмежуватимуть поїздки власним автотранспортом. У прес-службі Нацполіції Тижню.ua сказали, що наразі не мають таких вказівок. 

 

3. Заклади харчування, магазини. 

 

З 17 березня заклади громадського харчування (ресторани, кафе), торговельно-розважальні центри, фітнес-центри, заклади культури повинні тимчасово припинити свою роботу. Ресторани можуть здійснювати доставку їжі. Дозволяється торгівля продуктами харчування, пальним, засобами гігієни, лікарськими засобами та виробами медичного призначення. Також можна здійснювати банківську та страхову діяльність. 

 

4. Масові заходи. 

 

Також з 17 березня в Україні заборонено проведення всіх масових (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів, у яких бере участь понад 10 осіб.

 

5. Лікування.

 

Лікарням, згідно з постановою, доручили припинити планову госпіталізацію та планові операції, крім невідкладних та термінових.

 

Читайте також: Тривала гра. Що іноЗМІ пишуть про пандемію коронавірусу

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.