Суспільство

  ▪   Михайло Ухман

Пам’яті Мар’яна Корчака(Хитрого)

25 травня 2018 року під Горлівкою російські окупанти відкрили вогонь з артилерії. Гатили снарядами, 152 калібру. Під обстрілу, загинув боєць ДУК «Правий сектор» - Мар’ян Корчак, позивним «Хитрий»

Сьогодні, 6 вересня, він міг би святкувати свій 24-ий День народження, проте – не судилося.

 

Трагедія розігралася зранку.  Троє бійців добровольців «Правого сектору»: Ганс (Дмитро Рубашевський ), Кадет ( В’ячеслав Донгузов) та Хитрий  (Мар’ян Корчак) несли варту на позиціях під селищем Зайцеве.  З вечора там було неспокійно. Літав ворожий безпілотний апарат. Над ранок він з’явився знову. В цей момент розпочався шалений артилерыйський обстріл наших позицій. Били надзвичайно прицільно. Із землі  та будівель, які були поряд – виринали клумби диму, вогню та осколків. Але по хлопцях в той момент не влучило.

 

Мар’ян  відпочивав у бліндажі. Ганс крикнув Кадету, щоб той розбудив Хитрого, а сам почав стріляти по ворожому розвідувальному апарату. Кадет підгувавв димові шашки, щоб розпустити димову завісу  в тому разі, коли  безпілотний апарат росіян,  наводитиме артилерію на них. На щастя, десь через двадцять хвилин, московська «пташка» почала віддалятися. Ганс дав команду Мар’яну брати  медичний рюкзак і бігти туди, де жили добровольці з бійцями ЗСУ.

 

Перевірили один підвал, потім будинок, залишилося провірити ще один об’єкт. Марян біг до нього і в той момент пролунав вибух. Ще один снаряд, останній, прилетів від кремлівських терористів До пошуків Мар’яна приєдналися хлопці, які вилізли із сховища. Тіло знайшли, але рани отримані Хитрим від розриву снаряда, були не сумісні із життям. Він лежав на спині, в бронежилеті, присипаний землею..

 

 

Він був одним із тих, хто воював за Україну по совісті і вірі. З вірою, в Україну, він і загинув.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.