Суспільство

  ▪   Олександр Наумов

Випадок із катером

Літо закінчується, війна затихає, і навколо дедалі чіткіше вимальовуються контури майбутнього мирного життя, яке настане в тому разі, якщо Донбас так і повисне у вакуумі невизнаності між Україною та Росією.
Матеріал друкованого видання
№ 35 (511)
від 31 серпня, 2017

Підконтрольна Росії територія, як і буває в таких випадках, дедалі більше подібна до РФ, звикає жити за російськими правилами та звичаями. Чиновники, що працюють на «ДНР», щоразу більше схожі на своїх наставників. Позначається трирічний досвід спільної роботи. Усі хрестоматійні якості російських чинуш — показушно-наплювацьке ставлення до людей, безмежні хамство та чванство — тепер почали проявлятися також у їхніх ставлеників у Донецьку.

Широкого резонансу останніми днями набув скандальний випадок за участю «міністра МНС ДНР» (!) Олексія Кострубіцького, який повівся як типовий російський «барін». Минулого четверга на Кальміуському водосховищі з’явився катер, власник якого вирішив брати пасажирів на водні прогулянки. Цікаво, що раніше нікому така ідея не спадала на думку, і катери Кальміусом не ходили, тому на нове судно відразу ж звернули увагу. І, на жаль, не тільки ті, хто мав добрі наміри. 

Увечері в п’ятницю на водолазну станцію, де розміщувався катер, заявився «міністр» Олексій Кострубіцький, який саме тоді святкував свій день народження. Зрозуміло, що він перебував у дуже нетверезому стані. Кострубіцький запитав, де катер, а потім негайно ж розпорядився відібрати його, поставити на причіп і відвезти до нього на дачу, до Сєдового, на Азовське море.

Читайте також: Фейкові автобуси

Свідки крадіжки відразу зателефонували власнику катера та повідомили про те, що його майно забирають. Після чого той притьмом набрав своїх знайомих із «МГБ ДНР», які відреагували швидко, і катер удалося відбити. Щоправда, мало не дійшло до перестрілки. Кострубіцький теж комусь зателефонував і викликав підкріплення. Тільки на місці працівники різних силових структур «ДНР» розібралися, що п’яний «генерал МНС» у неадекватному стані, і змогли його втихомирити.

Після цього інциденту катер із Кальміуса зник так само швидко, як і з’явився.

Само собою в пресі з приводу того, що сталося, цілковита тиша. Але в інтернеті історію смакували у всіх подробицях. Та й загалом Донецьк — місто невелике. Така інформація поширюється стрімко.

Як швидко жителі Донбасу звикли до цих інцидентів. Реакція більшості людей на цю історію: «нікого не вбив, і то добре». Адже скільки було випадків, коли вбивали. Або били до реанімації.

І знову мимоволі згадуються старі «бандерівські» часи. За України навіть чиновники з Партії регіонів, що правила тут безроздільно, не могли дозволити собі нічого такого. Давалася взнаки демократія. Зверху від стовпів донецької олігархії виходили жорсткі вказівки не підставляти Батю. Адже будь-який прокол недбайливих бюрократів могли використовувати конкуренти в боротьбі за владу.

Читайте також: Донецька цензура

Але тепер тут України немає, як і виборів, і в окупованому Донбасі все інакше. Нічим і ніким не стримувані «міністри» гуляють на всю, розуміючи, що можуть дозволити собі що завгодно. Бо в руках у них абсолютна влада, і скаржитися безправним донеччанам на них просто нікуди. Немає ніякої гарантії, що завтра тому самому Кострубіцькому або Французу з Ташкентом не сподобається чийсь будинок або чия-небудь машина. І якщо нещасний власник не зможе підключити своїх впливових друзів, із майном доведеться попрощатися.
У такій ситуації вихід для кожного, кому є що втрачати, може бути тільки один — тікати з Донецька подалі. До речі, подейкують, що власник катера після сварки з Кострубіцьким якраз і відбув до Росії. Хто його знає. А раптом образливий міністр вирішить помститися? 

P. S. Тиждень вимагає звільнення журналіста Станіслава Васіна, затриманого «МГБ ДНР».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.