Суспільство

  ▪   Роман Малко

Карнавал у Венеції: фонтани вина і літаючий ангел

Поки Україна пережовує річницю сходження на трон Віктора Федоровича, Європа карнавалить по-справжньому. В суботу, 25 лютого у Венеції розпочався найбільший карнавал світу

Його офіційне відкриття відбулося, щоправда на тиждень раніше.  Ще 19 лютого, на площі святого Марка, всіх гостей поїли вином з Винного фонтану, а наступного дня розважали регатою на гондолах по Великому каналу. Але це була скоріше презентація справжнього карнавалу. Повноцінне дійство, з балами, святковими походами містом і масовими гулянками відбуватиметься саме цього тижня.

Венеціанський карнавал - найзнаменитіший костюмований бал-маскарад у світі.
Щороку, сотні тисяч шанувальників приїжджають до Венеції, щоб насолодитися феєричною атмосферою цього свята. Карнавал захоплює всіх і жителів міста, і його гостей. Всі вони стають його діючими персонажами. Святкове божевілля триває більше тижня: королева карнавалу мов ангел літає над  площею Святого Марка, в старовинних палацах відбуваються бали, на вулицях розгортаються театралізовані дійства, вибухають феєрверки, влаштовуються святкові походи, а закінчується все масовими танцями на площі Сан Марко.

Цьогорічний карнавал трохи нетрадиційний. По-перше він присвячений 150-річчю об'єднання Італії, а по-друге, час його проведення дещо зміщений. Зазвичай, карнавал проходить в середині лютого, але цьогоріч організатори вирішили, що закінчитись він повинен саме 8 березня. Адже Італія, за логікою італійців, це все-таки жінка, тому і фінал найбільшого паті країни повинен відбутися в жіночий день. Ще одна цікава цьогорічна особливість - це карнавальний дух. Він повинен витати десь на межі ХІХ століття і відповідно відображатись в костюмах церемоніях та розвагах.

В Венеції все тільки почалося. Карнавал триває. Тож, хто ще не вирішив, що робитиме наступних вихідних, має стовідсотковий шанс стати його учасником. Звісно, якщо в паспорті виявиться потрібна віза, а в кишенях трохи грошей.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Теги