Суспільство

  ▪   Павло Василів

З вини бойовиків в районі Світлодарська може статись екологічне лихо

Недбальство сепаратистів може спричинити масове отруєння ґрунтових вод і річки Кодема.

Фронт розрізав чимало господарських зв’язків на Донбасі. Не став став винятком і  «Бахмутський аграрний союз», частина бізнесу якого, зокрема сивноферма у селищі Новолуганське опинилася на підконтрольній бойовиками території.

«Бахмутський аграрний союз» - це цілий комплекс, який не тільки вирощує свиней, але й виробляє натуральні добрива для сусідніх полів. Раніше працював цілий відпрацьований механізм, так би мовити симбіоз підприємств сільського господарства. Але з початком війни один з механізмів дав збій – на полях більше нема посівної, бо вони заміновані. В результаті чого утворився надлишок природних відходів свинарства. Крім того, «Бахмутський аграрний союз» через бойові дії залишився без можливості проводити ремонтні роботи очисних та меліоративних споруд.

Читайте також: «Новоросія» без статусу

Обстановка значно погіршилась після того, як міна, випущена бойовиками пошкодила очисний колектор і наслідком цього стала пряма загроза довкіллю. Керівництво аграрного союзу неодноразово зверталось до лідерів бойовиків із проханням дозволити проведення розмінування полів та не вести обстріли українських ремонтних бригад, які покликані відремонтувати очисні споруди. На сьогоднішній день, далі обіцянок з боку терористів діло не пішло. Поля і далі заміновані, а колектор близький до повного руйнування, що в свою чергу може призвести до екологічної катастрофи. І це, на жаль, не перебільшення.

Якщо хтось вважає, що тут намагаються зробити муху із слона, то він помиляється. Ігнорування поточної ситуації може призвести до пагубних наслідків. При руйнуванні колектора очисних споруд, весь його вміст через підземні води потрапить до навколишніх водойм та, що найстрашніше, до криниць тимчасово окупованих сепаратистами територій, з яких люди беруть воду для щоденних побутових потреб.

Читайте також: У двох районах Полтавщини з'явився ризик виникнення екологічної катастрофи

На початку червня 2016 року був проведений аналіз води в найближчій до зруйнованого колектора річці Кодема, яка тече через село КодемаБахмутського району зовсім поруч з водосховищем Вуглегірської ТЕС.Висновок, який зробили спеціалісти після аналізу – термінове відновлення колектору оскільки допустимий максимум аміаку в річці вже перевищено в 19 разів. Одразу після оприлюдненні результатів аналізу води голова Бахмутської райдержадміністрації Лариса Герасимова виступила з відповідною заявою, закликавши лідерів бойовиків взятись за розум та надати можливість українським спеціалістам усунути недоліки у функціонуванні колектору аби запобігти екологічної катастрофи.

Незважаючи на неодноразові спроби української сторони вирішити питання та власноручно відремонтувати колектор в найкоротші строки, залишається незрозумілим байдуже ставлення до цього терористів. Якщо Олександр Захарченко сподівається, що наслідки екологічної катастрофи не торкнуться підконтрольні йому території, то він глибоко помиляється. Ситуація як раз діамертально протилежна, найгірших екологічних наслідків як раз зазнають непідконтрольні українській владі території Донецької області. Від всього цього звичайно постраждають невинні люди з обох сторін, але відповідальність за це ляже на лідерів бойовиків.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.