Суспільство

  ▪   Павло Василів

Інформаційна політика «ДНР»: гра в імітацію

Багато блогерів та журналістів вже не раз робили аналіз справ «молодих, але невизнаних» республік. Хтось перевіряв бюджети, дехто слідкував за темпами виробництва на окупованих територіях. Інших цікавив політичний бомонд Донецьку чи Луганську.

Цього разу хочеться звернути увагу на інформаційне поле. Що ДНР несе світу, якими успіхами пишається, яке майбутнє будує?

Свідомо відкинемо суто військові повідомлення. Бо там все дуже просто: є дві основних теми. Або українські сили в черговий раз перекинули сотню-другу техніки і ось-ось підуть в наступ. «Ось-ось» триває вже майже два роки, але кого це цікавить. Або ЗС України знов зазнали катастрофічних втрат, всі п’яні і ніхто воювати не буде. Взаємовиключні абзаци, але, повторюся, кого це цікавить.Ну, звичайно трапляється екзотика типу іноземних найманців, чи військових «таборів смерті», але не дуже часто.

Басурін_01.jpg

Басурін_02.jpg

Якщо продивитися решту новин з «ДНР№, можна навіть повірити, що це псевдоутворення справжнє. Якісь дуже поважні посадові особи роблять гучні заяви, звітують про виконані роботи та ставлять завдання на майбутнє. Все дуже красиво.

Читайте також: Грошей нема, та ви тримайтеся. Економічна криза в ОРДіЛО

Але, як кажуть, «диявол ховається у деталях». Якщо прочитати більш уважно, стає помітно – все іграшкове.

Культура? Так, Донецьк вже став однією з культурних столиць світу. Тепер, нарешті, справжні зірки: Reflex, «Земляне»,Ансамбль пісні і танцу «Донбас» і, звичайно, Кобзон!

Кобзон_01.jpg

Останній, до речі, не просто співати їхав, він ще виконував важливу місію – нагороджував дітей.

Кобзон_02.jpg

Це в Росії та «ДНР» дуже полюбляють – якісь незрозумілі нагороди роздавати. Це значно простіше, ніж створювати робочі місця чи піднімати виробництво.

Нагорода.jpg

В «ДНР» дуже тонко відчувають світові тренди в мистецтві. Тому також малюють модні мурали. В їхньому випадку це, нажаль, не справжнє мистецтво від всесвітньо відомих митців, а банальна пропаганда, але всі задоволені. Для цінителів більш класичного арту є ще декоративні клумби.

Фенікс.jpg

Клумба.jpg

Тимчасово окупований Донбас виявився багатим на політиків міжнародного рівня, які впливають на долю не тільки кількох районів двох областей України, а й всього світу. Принаймні, вони роблять такий вигляд. Чого варта лише заява Захарченка щодо проведення референдуму у Великій Британії. І як вони там, в туманному Альбіоні, без нього впоралися?

Захарченко Brexit.jpg

А ще політики ДНР класно вміють гучно вимагати від України те, що самі повинні робити. То хунта їм повинна пенсії платити, то Мінські угоди не порушувати. Навіть підписи за це збирають.

Підписи Мінськ.jpg

Треба лише дізнатися за які саме пункти домовленостей вони так турбуються – за справжнє припинення вогню, видачу всіх полонених, чи за повний контроль над державним кордоном між Україною та РФ? Якщо так – то ми теж не проти, теж можемо підписати.

Читайте також: Бенефіціари «мирних ініціатив»

Може спорт? Звичайно, на відміну від вмираючої України, в ДНР розквітає спортивне життя. Наприклад, відкриваються нові спортивні центри.

Спортивний центр.jpg

Щоправда, під гучною назвою ховається звичайний невеличкий фітнес-зал в старій будівлі типу спортшколи. Але був не хто-небудь, а сам Пушилін.

Ось в «спорті номер 1» поки не так все гладко. Рідний «Шахтар» чомусь грає в «Бандерштаті», про що навіть в соцмережах жартують Але йому на заміну вже виросли справжні гранди.

А дуже скоро ДНР створить свій власний чемпіонат з блекджеком та з Осетією, Абхазією та Кримом і тоді все, ховайся Ліга Чемпіонів.

Наука та освіта? І тут суцільні перемоги. Міністри радісно звітують про кількість отриманих дипломів про освіту (ось тут Гарвард та Оксфорд напряглися) та навіть фантазують про навалу українських абітурієнтів.

Освіта.jpg

Як бачимо, новини та події, начебто, є, але всі якісь іграшкові. Колись вигадали потьомкінське село, а тут ціла недокраїнапотьомкінська. Така собі гра в імітацію на державному рівні.

Читайте також: Із гетто на північ

А щоб ніхто не сумнівався в справжності, існує ціла армія «журналістів», «блогерів», «свідків» які щодня плодять новини з паралельного всесвіту на радість окупантам.

Випадковість – але саме цей напрямок діяльності недореспублік є єдиним, який реально працює. І до цього процесу все більш активно намагаються долучити місцеву молодь. Стати «бійцем інформаційного фронту» - тепер мрія підлітків Донбасу.

Освіта телебачення.jpg

Кремлю стає замало своїх професіоналів типу Стешина чи Коца, тепер взялися за виховання нових кадрів.

Так, 18 червня громадською організацією «МолодаяРеспублика» (рос.) (МР «ДНР») разом з відомим Денисом Пушиліним був урочисто презентований новий проект окупантів «СобКор» або «СоственныйКорреспондент»( рос.). Проведено конкурсний відбір, найбільш талановиті брехуни потрапили на узбережжя Азовського моря в Сєлідове на навчання.Право першої лекції довірено відомому російському «журналісту» Степаненко, а ще обіцяють викладачів з Франції, Італії, Фінляндії та інших країн Європи і звичайно «братської» Росії.

СобКор_01.jpg

СобКор_02.jpg

Чому ж можуть навчити на цих курсах? Напевно, конкурсантам розкриють таємницю феноменального «почуття сенсації» російських репортерів – здібність з’являтися саме там, де відбудеться криваві трагедії (згадаємо нещодавній приклад - обстріл КПВВ Оленівка, який стався одразу після прибуття туди Стешина та Коца). А може розкажуть, як треба «пояснювати світ з наших позицій» (це «генерал інформаційних військ» Дмитро Кісельов так назвав принцип роботи «чесних» російських новин).

Звичайно, це дуже потрібні та дуже своєчасні курси! «Молодій Республіці» нема більш куди витрачати гроші, всі проблеми простих людей вирішені, пенсії та зарплати виплачені, всі щасливі. Проте схоже, що зусиль російської пропаганди вже не достатньо, щоб стримати все більше незадоволення людей від такого «покращення». А «гра в імітацію» держави вимагає постійне збільшення дози «чесних» новин щоб сховати реальний стан справ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.