Суспільство

У Криму викрали нашу колегу Олену Максименко

Станом на ранок 11 березня зниклими у Криму є щонайменше сім осіб. Серед них офіційно розшукують двох журналістів – кореспондента «Українського Тижня» Олену Максименко та фотожурналіста-фрілансера Олеся Кромпляса.

Раніше з’являлися повідомлення про те, що журналістів троє. Вочевидь когось із активістів Автомайдану, з якими вони разом намагалися перетнути блок-пост в Армянську, або водія Євгена Рахна, також прийняли за журналіста.

Як розповіли очевидці, озброєні бойовики на блок-пости в Армянську почали словесно ображати активісток і навіть погрожувати розправою, після цього вони у супроводі невідомих зникли.

Отже, протягом останньої доби з’являлися різноманітні повідомлення щодо місцезнаходження журналістів, проте визволити їх поки що не вдалося.

Першим повідомленням було про те, що затриманих журналістів везуть в СБУ Севастополя.

Інформація про те, що затриманих в Армянську журналістів везуть в СБУ Севастополя з’явилася  на сторінці спільноти Євромайдан SOS.

"Їх затримав севастопольський "Беркут" в Армянську, потім були викликані співробітники СБУ із Севастополя, яким і передали журналістів", - було зазначено у повідомленні спільноти.

Читайте також: Про відмінність тероризму від військової агресії

Разом з тим у прес-службі СБУ України повідомили: будівля СБУ в Севастополі захоплена представниками сепаратистів, які перейшли на бік нової самопризначеної влади Криму і зараз нове призначене керівництво управління СБУ там не перебуває.

Разом з тим, ввечері 9 березня, з’явилося повідомлення активіста Олексія Гриценка про те, що затримані у військовій комендатурі Севастополя і вранці їх повинні звільнити.

Однак, вранці, 10 березня, Олексій написав, що у військовій комендатурі Севастополя затриманих немає.

Наступним можливим місцезнаходженням затриманих, за повідомленням Олексія Гриценка, могла бути база «Беркуту» у Севастополі. Проте, там ані журналістів, ані активістів не було знайдено. Єдине, автомобіль Олександри Рязанцевої перебував на контрольно-пропускному пункті. Як зазначив Гриценко, Беркут «тримав його як речовий доказ».

Читайте також: Острів Крим: хроніка неоголошеної війни

Як розповів у коментарі Тиждень.ua  депутат від ПР Вадим Колесніченко, він також відвідав базу «Беркуту» у Севастополі, де не знайшов, ані затриманих журналістів, ані активістів.

Як повідомив активіст Олексій Гриценко, який разом із активістами Автомайдану зараз займається пошуком активістів та журналістів, станом на вечір 10 березня відомо, що із викраденими активістами все гаразд, проте немає достовірної інформації про їхнє місцезнаходження. За його словами, ведуть переговори «в різних площинах» щодо звільнення викрадених активістів та журналістів.

Станом на ранок 11-го березня, міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков повідомив, що кримінальний розшук знайшов викрадених у Криму журналісток.

«Кримінальний розшук МВС знайшов викрадених дівчат журналісток в Криму. Ведуться переговори. Дасть Бог - все буде добре. Було б добре, та варто почекати результату», - написав Аваков на своїй сторінці у Facebook.

Загалом, викрадення активістів у Криму стали непоодинокими. За добу проросійські бойовики викрали сімох осіб.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.