Наука

  ▪   Катерина Койдан

Смартфони майбутнього або як саме складатиметься екран вашого телефону?

Минулого року продажі смартфонів по всьому світу почали падати, але здається, 2019 рік може стати одним з найбільш інноваційних періодів для смартфонів за останній час.

Розвиток ринку смартфонів

 

Для більшості споживачів їх теперішній телефон вже досить добрий, і виробникам важко запропонувати щось достатньо цікаве, аби у споживачів було бажання міняти смартфон кожні 1-2 роки. Тож, закономірно, що у 2018 році продажі телефонів впали. Однак, найближчий рік може змінити цю тенденцію. Після років незначних оновлень, починається період повного переосмислення дизайну смартфона.

 

Samsung, Huawei, Xiaomi and Royole вже працюють над гнучкими телефонами, а згодом до них може долучитися і Motorola зі своїм новим Razr. Google тим часом вже пообіцяв, що оновлений Android буде підтримувати гнучкий екран. Крім того, телефони з підтримкою 5G також повинні з’явитися у цьому році. Однак, зосередимось на основній інновації, яка може істотно змінити вигляд сучасного смартфона – гнучкому екрані.

 

Гнучкий екран: навіщо він потрібен?

 

Розмови про гнучкі смартфони велися роками, але нарешті цього року з’явилися реальні прототипи. Тож, чому гнучкий екран може дійсно стати новим стандартом?

 

Читайте також: Магазин на колесах, роботи-офіціанти та розумне взуття

 

Крім того, що екран, який складається, виглядає футуристично і викликає природнє зацікавлення у публіки, він має і деякі реальні переваги – в першу чергу, складний екран смартфона може привести до повної відмови від планшетів. Фактично, на сьогоднішній день, усі переваги планшета над смартфоном зводяться до розміру екрана. Завдяки великому екрану, на планшеті зручніше малювати, дивитися фільми, переглядати різноманітні веб-сторінки. В той же час, планшет не можна взяти просто з собою в карман, як ми це робимо зі смартфоном. Тож поки залишається потреба і в смартфонах, і в планшетах.

 

Технологія гнучкого екрану може змінити це, адже екран, що згинається, ймовірно дозволить телефонам функціонально повністю замінити планшети, зберігши при цьому зручність та мобільність смартфонів. Тож, з цієї точки зору, перспективи гнучких телефонів важко переоцінити, і не дивно, що виробники смартфонів змагаються у тому, хто першим запропонує найкращий варіант гнучкого телефону.

 

Royole

 

Перший гнучкий смартфон представила маловідома китайська компанія Royole. Телефон було представлено на виставці CES у Лас Вегасі. У розкладеному вигляді пристрій важко відрізнити від планшету. Однак, завдяки гнучкому екрану, його можна скласти вдвоє і отримати щось схоже на смартфон. Телефон складається екраном назовні і весь вміст екрану переміщується на одному з половин. При цьому, у складеному стані телефон виглядає досить масивно, проте звичайно ж займає менше місця, ніж планшет.

 

Читайте також: CES 2019: інноваційна зубна щітка, друкований макіяж та крокуючий автомобіль

 

Відгуки користувачів, що мали змогу потримати пристрій у руках, неоднозначні. Телефон дійсно складається і працює, але загалом реалізація виглядає трохи грубо. Менш з тим, жителі США вже можуть придбати першу пробну версію телефону за $1300.

 

Samsung

 

Найбільший виробник смартфонів у світі, компанія Samsung, пропонує і найбільш багатообіцяючу версію гнучкого телефону. На відміну від конкурентів, Samsung представив телефон не з одним, а з двома екранами: більший екран згинається всередину, як книжка, а менший екран з’являється на місці «обкладинки» цієї книжки.

 

Цей дизайн має свої переваги та недоліки. Добре, те, що великий екран повністю захищений, коли телефон знаходиться у складеному стані. Недоліком називають те, що малий екран не закриває повністю відповідну частину корпусу і навколо нього залишається досить широка  рамка. Таким чином, він не виглядатиме як традиційний телефон Samsung.

 

 

Xiaomi

 

Китайський виробник смартфонів Xiaomi теж вирішив не лишатися осторонь останніх тенденцій у дизайні розумних телефонів. Компанія офіційно не представляла моделей з гнучким екраном, але нещодавно в соціальних мережах виклали відео, на якому голова та засновник Xiaomi, Бін Лін перетворює «планшет» на «смартфон», зігнувши екран з двох сторін. Загнуті частини екрана стають темними, а вміст екрану переорієнтовується, відповідно до нових розмірів дисплея.

 

Читайте також: IQ у ембріона, універсальні відбитки пальців та безпілотні автомобілі

 

Те, що екран складається у двох місцях, несе додаткові ризики виникнення проблем з дисплеєм, адже невідомо, наскільки добре гнучкий механізм витримуватиме численні згинання та розгинання екрану. Менш з тим, на відео зони згину виглядають добре, та й загалом телефон зі складеним екраном виглядає досить акуратно.

 

Поки невідомо, коли модель буде випущена на ринок і чи буде випущена взагалі. Наразі компанія через соціальні мережі намагається оцінити зацікавленість споживачів у такому телефоні. Так само у користувачів запитують думку щодо майбутньої назви гнучкого смартфону – компанія розглядає такі варіанти як Xiaomi Dual Flex та Xiaomi MIX Flex.

 

Інші виробники

 

The Verge розказує про низку інших виробників, які готуються представити гнучкі смартфони. Huawei офіційно підтвердив роботу над гнучким 5G смартфоном і за чутками, він матиме два екрани – так само як і Samsung.

 

Читайте також: Якими будуть ноутбуки, смартфони та телевізори у 2019 році

 

Патенти, отримані компанією Motorola, підтверджують, що і вони працюють над технологією гнучкого екрану. Ймовірно, їх телефон так само згинатиметься всередину, але по короткій стороні.

 

Подейкують, що Sony та LG також готові будуть представити моделі смартфону з гнучким екраном найближчим часом.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.