Три лиха Індонезії

ФОТО: REUTERS
Національний комітет Індонезії з ліквідації наслідків стихійних лих поки що відмовляється від міжнародної допомоги
Матеріал друкованого видання
№ 44 (157)
від 29 жовтня, 2010

Одночасно три стихійні лиха сталися в Індонезії. Майже тиждень тому вулканологи попередили про небезпеку виверження найбільшого в країні вулкана Мерапі, розташованого на острові Ява. Втім, попри завчасну евакуацію мешканців сіл, розташованих поблизу вулкана, людських жертв уникнути не вдалося. Виверження 26 жовтня забрало життя 30 осіб. Понад 100 людей дістали травми та опіки. З небезпечної зони до тимчасових таборів евакуйовано 40 тис. осіб.

Водночас унаслідок серії підземних поштовхів на дні океану поблизу Індонезії утворилося цунамі. Велика хвиля накрила узбережжя кількох островів поблизу Західної Суматри. Загинуло близько 300 людей, ще 400 вважаються зниклими безвісти. Без даху над головою залишилося понад 4 тис. осіб.

З Джакарти та інших міст Суматри на острови суднами везуть гуманітарну допомогу, але великі хвилі не дають кораблям змоги доставити її в зону лиха. У зв’язку з цим влада Індонезії прогнозує збільшення кількості жертв стихії.  

Крім того, потужні зливи спричинили повінь у столиці Індонезії та на її околицях.

Національний комітет Індонезії з ліквідації наслідків стихійних лих поки що відмовляється від міжнародної допомоги і намагається долати наслідки стихії самотужки.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.