▪   Валентина Кузик

Нагострімо лижі!

ФОТО: Андрій Ломакін
Готуватися до сезону треба вже зараз – чим ближче до снігу, тим дорожчим ставатиме спортивний інвентар
Матеріал друкованого видання
№ 46 (55)
від 14 листопада, 2008

 

 
 
«Більшість покупців згадують про гірські лижі, коли гостро постає питання зимового відпочинку: куди поїдемо, на чому кататимемося. Саме в цей час ціни досягають точки кипіння, але путівка вже в руках. Тоді не до економії та й не до вагань – розмітають те, що є у продажу», – так змальовує типовий процес придбання гірськолижного спорядження Андрій, консультант одного з магазинів спортивного інвентарю. Ознайомившись із листопадовим асортиментом та цінами, Тиждень переконався, що купувати лижі ще до першого снігу цілком резонно. Непоганий вибір, знижки на колекції минулого сезону та акційні комплекти – аргументи на користь сентенції «готуйте сани влітку, а лижі – восени».
 
ЗНИЖКИ НА ЛИЖКИ
 
Наразі лише окремі магазини можуть похизуватися товаром сезону 2009 року. В спортивних закладах, котрі не спеціалізуються на гірськолижному спорядженні, кілька комплектів лиж поки самотньо чекають початку високого сезону. Проте зараз ними мало хто цікавиться. Знижок такі крамниці практично не пропонують, твердячи, що товар актуальний, а падіння цін слід чекати наприкінці зими.
 
Спеціалізовані ж магазини набагато демократичніші – тут знижки на колекції минулого сезону сягають 25–50%. «Але це поки що. Фактично знижки діють до того часу, поки магазини не отримають нової колекції, після чого спорядження попереднього сезону продають без знижок, за цінами минулого року або ж навіть вищими. В такий час натрапити на якусь акцію практично неможливо – гаряча пора все ж таки», – передбачає подальший розвиток подій Юрій Талдикін, менеджер напряму гірськолижного спорядження магазину «МоденаІнтер» (Київ).
 
Тиждень переконався, що шанс придбати лижі за півціни – радше виняток, аніж правило. Найреальніший дисконт не перевищує 30%, проте й тут є свої нюанси. Приміром, деякі магазини «хитрують», пропонуючи 40-відсоткову знижку на лижі минулого сезону тільки в тому разі, якщо ви придбаєте принаймні 2 пари.
 
ДОБРЕ ПОЧАТКІВЦЯМ
 
Навіть якщо вдалося натрапити на омріяну акцію, будьте готові, що вашого розміру просто не залишилося. Власне, такі обмеження – недолік будь-якого розпродажу. «Так, поки маємо знижки 25–28% на гірськолижне спорядження минулого сезону, але кількість моделей та – головне – розмірів, звісно, лімітована – це те, що маємо ще з минулого року», – підтвердила наше занепокоєння Ірина, продавець-консультант львівського магазину мережі «Екстрем Стайл».
 
Полювання на знижки цього сезону буде особливо успішним для початківців, адже більшість магазинів реалізують акційні комплекти «для новачків»: лижі, палиці й черевики за ціною 1600–1700 грн. «Це десь на 45% дешевше, ніж за умови придбання кожної речі окремо», – переконує Олексій Куриленко, продавець-консультант магазинів компанії Rossignol. Для «просунутих» лижників (їм потрібні лижі з іншими характеристиками, ніж початківцям) сьогодні такий комплект обійдеться в 2–2,5 рази дорожче. Попри очевидне заощадження, Юрій Талдикін все-таки радить купувати комплект «на виріст», адже вважає, що «початковий» знадобиться хіба на один сезон. Натомість якщо одразу купити лижі для тих, хто вже вміє добре кататися, то ви зекономите на неуникній купівлі «просунутішої» пари наступного року.
 
НОВИЙ І ЩЕ НОВІШИЙ
 
Попри заманливі знижки на інвентар колекцій-2008, рука так і тягнеться до нової моделі, адже вона, здавалося б, має бути чимось краща за минулорічну. Проте, як виявилося, це не зовсім так.
 
Консультанти більшості магазинів і прискіпливий порівняльний аналіз каталогів сезону 2007–2008 років та актуального нині свідчать: різниці між новими надходженнями і тими зразками, котрі «залежалися» з попереднього року... практично немає.
 
«Звісно, є певні новації у дизайні, геометрії, та не більше. Ті «фішки», котрі називають нововведеннями сезону, зазвичай, вже давно існують та були неодноразово використані, просто якась деталь позиціонується як «революційна», натомість я б назвав її «еволюційною». Тому якщо ви не надто вибагливі до дизайну, можете сміливо купувати минулорічний товар – за якістю він майже не поступається», – переконує Олексій Куриленко.
 
Зміни в дизайні, проте, таки разючі. Компанії, котрі спеціалізуються на виготовленні гірськолижного спорядження, цього сезону навіть залучають до виробництва професійних художників. Продавці свідчать, що лижі з вигадливими малюнками (які часто втілюють цілу філософію людини на лижах) набагато популярніші за свої скромні однобарвні аналоги, а дизайн та колір – далеко не остання річ у виборі спорядження.
 
МОДНИЙ СЕКОНД
 
Не зважаючи на все, ви досі ласі до модного? Тижню вдалося дізнатися про приголомшливі знижки навіть на останні моделі! Один зі столичних магазинів пропонує купити лижі сезону 2009 року із 57-відсотковою знижкою, проте вони... секонд-хенд. Це інвентар, котрий тестували в грузинських та австрійських горах, але стан його, запевняють консультанти, – відмінний.
 
Попри фінансову кризу, падіння попиту цьогоріч експерти не очікують. Власне, охочі випробувати свіжий сніг на схилах готові прибігти у крамниці просто зараз. Але, як анонімно стверджують деякі продавці, багато нових колекцій досі чекають своєї черги на митниці, яка у зв’язку з кризою працює сумлінно й повільно…

[1007]

 
ЛИЖНИЙ БЮДЖЕТ-2008/09

 Комплект спорядження «Фінансова криза» (1302 грн)

Лижі вживані Nordica Grand Prix + кріплення Logic – 750 грн
Палиці ATOMIC NOMAD HIGHNOON'08 – 102 грн
Черевики вживані SALOMON Integral Equipe 8.0 – 350 грн
Штани гірськолижні вживані Comandor (модель невизначена) – 100 грн
 
Комплект спорядження «По-людськи» (2972 грн)
 
Лижі ROSSIGNOL ACTYS 200 + кріплення AXM 100 TPI2'08 – 1547 грн
Палиці Volkl Attiva – 234 грн
Черевики Alpina X4 – 399 грн
Куртка гірськолижна Softshell Lifestyle Jacket 07/08 (Blizzard) – 390 грн
Штани гірськолижні Quiсksilver SWALLOW TAIL PANT'08 – 300 грн
Рукавички гірськолижні Commandor Polartec Classic 200 – 102 грн
 
Комплект спорядження «На широку лижу» (19 410 грн)
 
Лижі Rossignol Zenith Z15 Mutix + кріплення Axial2 140 TPI2 – 7562 грн
Палиці ATOMIC Nomad'09 – 275 грн
Черевики гірськолижні Salomon FALCON 10'09 – 3445 грн
Куртка гірськолижна Frame Jacket 07/08 (Halti – 3850 грн
Шапка гірськолижна Hail’08 (Halti) – 305 грн
Рукавички гірськолижні GOLDWIN LEATHER + STRETCH GLOVES'09 – 870грн
Комплект термобілизни X-Bionic Energizer Men – 1259 грн
Термошкарпетки X-Socks Ski Carving Silver – 307 грн
Шолом KOMBAT T2 HELMET – 1001 грн
Гірськолижна маска X-treme KIMERIK OTG (Carrera) – 536 грн
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.