▪   Дмитро Губенко

Смертельне танго: аргентинський досвід виживання

ФОТО: REUTERS
Хоча практично всі наші дорослі читачі мають досвід виживання в Україні на початку 1990-х, Тиждень публікує поради FerFAL’а, як вижити в умовах сучасної економічної кризи
Матеріал друкованого видання
№ 43 (52)
від 24 жовтня, 2008

ВОДА

Вода повинна бути в списку пріоритетів вище за вогнепальну зброю, медикаменти й навіть продовольство. Вода в місті може стати поганої якості, тоді виживальникові знадобиться фільтр, однак вода може зникнути зовсім. Коли це станеться в місті-мільйоннику, запаси води в пляшках вичерпаються впродовж кількох хвилин.
 
Збережіть стільки води, скільки зможете. Заповніть пластикові пляшки й зберігайте у прохолодному місці, щоб захистити їх від сонячного світла. Прогнозуйте, що одна людина потребуватиме приблизно 4 л води на день.
 
ПРОДОВОЛЬСТВО
 
Під час кожного походу в супермаркет починайте купувати трохи більше, ніж вам треба. Звертайте увагу в порядку важливості на такі характеристики продуктів:
 
1) їх не треба заморожувати;
 
2) вони мають високу харчову цінність на одиницю об'єму;
 
3) тривалий термін зберігання (1–5 років); 4) не потребують води;
 
5) їх не треба готувати.
 
Отже, вам потрібні консервоване м'ясо, тунець, овочі (в банках), макарони, сухі супи й супи в банках, шоколад, борошно, сухе молоко, джеми, рис і сушені боби. Щоб приготувати макарони, потрібно багато води, але це один із найкращих способів зберігати вуглеводи в зручному для використання вигляді. Виживальник у місті повинен мінімально покладатися на холодильник.
 
ВОГНЕПАЛЬНА ЗБРОЯ
 
Якщо у вас нема доброго набору зброї для виживання, купуйте його просто зараз або коли дозволить бюджет. Будь-яка зброя, яку ви зможете дістати (газовий балончик, мачете, сокира, палиця з іржавим цвяхом), знадобиться. Однак головною оборонною зброєю для виживальника є ручна зброя (бажано пістолет, а не револьвер), яка завжди з ним. Що б ви не обрали, весь час зберігайте близько 500, а ще краще 1000 якісних набоїв для вашої зброї. 100 набоїв не вистачить, якщо криза затягнеться надовго.
 
ЗДОРОВ'Я ТА ЛІКИ
 
Підіть до свого лікаря просто зараз! Відвідайте дантиста, переконайтеся, що ваш рот у найкращому стані. Немає нічого гіршого, ніж зубний біль, коли його немає кому вилікувати. Тренування тричі на тиждень по дві години триматимуть вас у формі. Алкоголь, цигарки чи наркотики виживальникові треба оминати. Вони шкідливі для здоров'я та багато коштують. Якщо ви регулярно приймаєте ліки, намагайтеся мати принаймні річний їх запас. Ліки стануть дорогими, а ті, що виробляють в інших країнах, під час кризи взагалі зникнуть. Подивіться, де роблять товари, які ви найчастіше використовуєте. Якщо не в вашій країні, то вони або дуже подорожчають, або їх узагалі перестануть завозити.
 
ЕЛЕКТРИКА ТА ГАЗ
 
Треба мати два чи три світлодіодні ліхтарики, які можна вдягати на голову, а також потужний ліхтар. Світлодіодний ліхтарик безцінний для хатніх робіт, приготування їжі й просто, щоб піти в туалет. Рекомендую мати запас акумуляторних і звичайних батарейок, а ще – купити генератор і зарядний пристрій на сонячних батареях. Якість газу падає. Постарайтеся мати вдома електричну плитку. Якщо електрика та газ зникнуть, стануть у пригоді кемпінгові пічки чи примуси. Місто, яке залишається без газу та світла більше ніж на два тижні, стає смертельною пасткою. Тікайте звідти, поки не надто пізно!
 
ЗЛОЧИННІСТЬ
 
Щойно завалилась економіка, одразу з'явилося багато бідняків, які не мали достатньо грошей, щоб прогодувати родини. Після перших масових заворушень та мародерства всі зрозуміли, що уряд та поліція не контролюють події. Оскільки за злочини перестали саджати до в’язниць, люди усвідомили, що їх не покарають, і почали втрачати людське обличчя. Найнебезпечніша мить – це коли ви входите чи виходите з дому. Безпечний надійний будинок зламати нелегко, тож злочинці дочекаються, поки ви станете біля дверей із ключами в руках, щоб накинутися на вас.
 
АВТО
 
Авто має бути повнопривідне. Лише кілька місяців без обслуговування – й вулиці виглядатимуть, як після бомбардування. Під час поїздки вікна та двері мають бути зачинені, зброя – під рукою. Ніколи не зупиняйтеся на червоне світло, якщо нема руху, особливо вночі та рано вранці. Готуйтеся до того, що перед вашою машиною стоятимуть або кидатимуть у неї різні предмети, щоб ви зупинилися чи розбилися, й вас можна було б пограбувати. Також намагайтеся тримати хоча б півбаку бензину в каністрах.  
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.