▪   Дмитро Адаменко

Сотник авіації, осінь 1918 року

Малюнок сотника: Володимир Заєць
Тиждень і далі знайомить читачів із реконструкціями одягу, озброєнь та амуніції українських вояків різних епох
Матеріал друкованого видання
№ 49 (58)
від 5 грудня, 2008

 

У 1918 році – за часів перебування армій Центральних Держав (Німеччина й Австро-Угорщина – Тиждень) на теренах України – українське військо неухильно скорочувалося.
 
Авіація Армії Української держави влітку 1918 року нараховувала 193 літаки, з-поміж яких було 4 важкі бомбардувальники типу «Ілля Муромець». Але гостро бракувало як авіаційного, так і технічного особового складу для здійснення польотів та ремонту літаків. З іншого боку, збільшувалася кількість керівних кадрів, не відчувалося нестачі в численних проектах розбудови майбутнього війська, постійних наказах про переформування тощо.
 
Знаки розрізнення на літаках авіації Української держави мали залишатися старі, російського війська – червоно-синьо-білі кокарди – й тільки на нові літаки наносили чорні тризуби. 

Однострій авіаторів складався з елементів впровадженого в Армії Української держави повсякденного строю (кокарди, погонів, кітеля та галіфе) і льотного шкіряного спецодягу, що залишився у спадок від авіації російського війська (льотні шолом, куртка, рукавички).

 

Авторські права © Центр ім. В. Липинського «Militaria Uсrainica».
Далі буде. Попередні публікації колекції «Militaria Ucrainica» дивись у №№ 39, 41, 45, 47 Тижня за 2008 рік.

 
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.