▪   Уляна Тимчук

Технології патріотизму

Національна ідентичність молоді у різних країнах світу формується за допомогою спеціальних інституцій і технологій, тоді як в Україні її покинуто напризволяще
Матеріал друкованого видання
№ 22 (83)
від 5 червня, 2009

 

Заява міністра освіти та науки про ліквідацію курсу історії України у вишах (див. тут ) автоматично ставить питання про виховання національної іден­тичності української молоді. Адже цей нещасний навчальний семестр по дві, а то й по одній парі на тиждень – чи не єдина системна спроба розповісти молодим українцям, хто вони є й звідки взялися. Прибрати ці лекції – і наша ідентичність залишиться справою виключно сімейною, та й то в деяких родинах українські традиції поховано настільки глибоко, що дітям передається хіба що рецепт приготування борщу й кілька приказок. Водночас за кордоном є цілі інституції, що виховують патріотів. Тиждень дослідив, яким чином держава й суспільство формують ідентичність молоді в різних країнах світу.
 
 
Порівняльну таблицю різноманітних інституції (таких держав як: США, Польща, Росія, Україна), які впливають на формування ідентичності молоді можна подивитися тут.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.