▪   Артем Зеленський

Курс на глиняних ногах

Зміцнення нацвалюти щодо долара США є тимчасовим явищем. До кінця поточного року курс гривні становитиме 8 – 8,5 UAH/USD
Матеріал друкованого видання
№ 25 (86)
від 26 червня, 2009

 

Артем Зелінський
 
«Обміну купюр не буде. Даю обидві руки на відсіч», – заспокоював громадян останній голова радянського Держбанку Віктор Геращенко у січні 1991 року. Проте вже за кілька днів уряд СРСР оголосив грошову реформу, внаслідок якої чимало громадян втратили свої заощадження. Звичайно, руки головного радянського банкіра тоді вціліли, а ось довіра населення до фінансових порад високопосадовців – ні.
 
«Немає сенсу тримати долари. Сьогодні їх треба продавати, гривня починає зміцнюватися», – закликала прем’єр Юлія Тимошенко. Але більшість українців не прислухалися до її порад: за даними НБУ, в травні населення збільшило продаж готівкової валюти лише на 3,4% порівняно з квітнем. Проте й американська валюта, що залишається основним засобом заощадження в Україні, викликає все менше захвату – уряд Сполучених Штатів долає рецесію за допомогою великих грошових вливань в економіку, що можуть спричинити знецінення долара у наступні роки. Тож постає логічне запитання: яка валюта міцніша?

Відповідь на запитання та продовження статті читайте в наступному номері, який вийде 26 червня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Теги