▪   Андрій Лаврик

Роман із діоксином

Медичну картку президента використовують у боротьбі за його крісло
Матеріал друкованого видання
№ 39 (100)
від 25 вересня, 2009

 

У  фальсифікації доказів отруєння діок­­сином президента Віктора Ющенка звинувачують його дружину Катерину та найближче оточення. Звинувачення містяться в рапорті начальника відділу Ген­­прокуратури з нагляду за розслідуванням кримінальних справ Лариси Чередниченко на ім’я генпрокурора Медведька. Уривки з документа опублікувала газета «Сегодня», підконтрольна Рінату Ахметову, соратнику кандидата в президенти Віктора Януковича.
 
Висновки пані Чередниченко ґрунтуються на свідченнях народного депутата Давида Жванії, колишнього побратима по Майдану й «любого друга» Віктора Ющенка. «Як показав Жванія, в потерпілого у вересні – жовтні 2004 року за сприяння австрійського лікаря були взяті зразки крові, – йдеться в рапорті. – Проте вони не були досліджені ні в Україні, ні в будь-якій європейській країні». Слідча Чередниченко стверджує, що ці зразки «таємно доставили в США, де збагатили діоксином, а надалі, за сприяння співробітників американських спецслужб, передали до Австрії. Саме ці зразки крові керівництвом австрійської клініки «Рудольфінерхаус» були направлені для дослідження в експертних установах, які й виявили наявність діоксину». В рапорті також заявляється, що є записи переговорів між дружиною президента Катериною Ющенко і Віктором Ющенком, де його отруєння начебто визнається фальсифікованим.
 
Уже в понеділок 21 вересня Лариса Чередниченко сама давала свідчення колегам із ГПУ. «Її запитали, де знаходиться запис, ким і коли була проведена експертиза запису, – пише «Українська правда» з посиланням на неназвані джерела у відомстві Медведька. – На жодне запитання Чередниченко не дала відповіді. Все, що вона казала, зводилося до «я не знаю», «я не пам’ятаю».
 
Але тимчасова слідча комісія Верховної Ради, що розслідує обставини отруєння Віктора Ющенка під час президентських виборів 2004 року, вимагає від ГПУ та СБУ порушити кримінальну справу за фактом фальсифікації отруєння президента. Комісію очолює депутат від Партії регіонів Володимир Сівкович. Також варто зазначити, що про фальсифікацію отруєння Ющенка опоненти чинного президента заявляли ще восени 2004-го.
 
Вадим Карасьов, близький до Секретаріату президента політолог, вважає рапорт провокацією, до якої може бути причетна прем’єр-міністр Юлія Тимошенко. Це припущення логічне, оскільки Жванія де-факто входить до парламентської мегафракції БЮТ. Щоправда, мусування теми можливої фальсифікації отруєння Ющенка більше вдарить по рейтингу самої Юлії Володимирівни: попри конфлікт між президентом і прем’єркою, для багатьох виборців вони є однаково «помаранчевими». Ймовірно, цей чинник використовує штаб Партії регіонів. Адже авторка скандального рапорту є підлеглою заступника Генпрокурора Рената Кузьміна, котрий, як і газета «Сегодня» разом із депутатом Сівковичем, має далеко не останній стосунок до кандидата Януковича. Саме Янукович є головним конкурентом Тимошенко у боротьбі за президентську посаду.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.