Історія однієї війни

Фото: Міла тешаєва
Міла Тешаєва здобула перше місце в одній із номінацій міжнародного фотоконкурсу
Матеріал друкованого видання
№ 13 (126)
від 1 квітня, 2010

Українська фотожурналістка Міла Тешаєва, яка активно співпрацює з Тижнем, здобула перше місце в одній із номінацій міжнародного фотоконкурсу The Best of Photojournalism-2010, який проводить Американська національна асоціація фотографів. Фотоісторія про так звану буферну зону (територія між адміністративним центром Південної Осетії Цхінвалі та грузинським містом Го­­рі, яку після російсько-грузинської війни 2008 року контролюють російські миротворці) стала найкращою з-поміж робіт 3 тис. фотографів зі 147 країн. «Судді вважають, що історія, яка посіла перше місце, дуже добре зроблена, – каже суддя конкурсу Дональд Мірале. – Вона була прекрасно відзнята, добре відредагована і не містила фотографій, які відвертали б увагу від сюжету».

Над своєю історією Міла працювала понад рік. На її світлинах можна побачити як жах мирних мешканців у дні війни, так і щастя, яке відчували біженці з буферної зони після повернення до рідних домівок через рік.

Робота Тешаєвої перемогла в номінації Non-Traditional Photojournalism Publishing. «Зараз простежується світова тенденція, коли фотографи власним коштом їздять по всьому світу, роблячи цікаві фотоісторії, які потім не друкують ані газети, ані журнали. Принаймні в повному обсязі, бо вони значно більші, ніж звичайний фоторепортаж. Це дуже дорого для видань і займає багато місця. Але такі історії викладають на інтернет-ресурсах та у фотоагенціях і саме для них створено цю номінацію», – пояснює Міла.

Міла стала другим українським фотографом, чиї роботи про грузинські події 2008 року здобули світове визнання. Раніше на фотоконкурсі World Press Photo of the Year-2009 третій приз здобула світлина Гліба Гаранича з обстрілюваного російською авіацією Горі.
 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.