Оборона Севастополя

Фото: Олександр Чекменьов
27 квітня
Матеріал друкованого видання
№ 17 (130)
від 30 квітня, 20108:00–9:00
Біля Верховної Ради збираються мітингувальники: більшість – прихильники опозиції. Прихильники ПР, переважно студенти, шикуються по периметру будівлі парламенту. Міліціонерів патрульно-постової служби, які формували кордон між двома групами, змінюють бійці «Беркута» в повному обмундируванні. Кілька разів прихильники опозиції намагаються прорвати кордон спецназівців та потрапити в приміщення ВР.

9:00–10:00

До ВР прибувають депутати. В кулуарах Ради роздають значки «Я не продаю Україну». Примітно, що значки без будь-якої партійної символіки. Підходи до Маріїнського парку й площі перед ВР заблоковано міліцією та прихильниками ПР. Не в змозі потрапити під стіни парламенту, новоприбулі прихильники опозиції йдуть до пам'ятника Шевченку і влаштовують там народне віче.

10:00–10:02
У сесійній залі сектори опозиції накрито величезним державним прапором. Опозиціонери намагаються не допустити до реєстрації перебіжчиків зі своїх фракцій. Спікера ВР Володимира Литвина закидують яйцями. Трибуну заблоковано коаліціантами. Попри загальний безлад, у сесійній залі зареєструвалися 211 депутатів. Пленарне засідан­­ня відкрито.

10:02
11 нових депутатів від ПР складають присягу. Опозиціонери намагаються їм завадити. Під трибуною зав'язується бійка.

10:05–10:30

У сесійній залі запалюють димові шашки. Боротися з цим лихом прибувають особисто міністр із надзвичайних ситуацій Нестор Шуфрич та підрозділ пожежників. Однак, не витримуючи ядучого диму, Шуфрич залишає керувати операцією з гасіння свою секретарку. Бої між депутатами стають жорстокішими: опозиціонери Володимир В’язів­­ський та Володимир Каспрук залишають поле бою з розбитими обличчями, Олесь Доній отримує струс мозгу (пізніше його госпіталізують).

10:30–10:38
Литвин ставить на голосування проект закону про ратифікацію угоди між Україною та Росією щодо перебування Чорноморського флоту РФ у Криму. Голова Комітету ВР у закордонних справах Олег Білоус оголошує рішення комітету відхилити законопроект як неконституційний та такий, що несе загрозу державній безпеці України. Депутатська бійка набуває характеру «стінка на стінку» без дотримання будь-яких правил. За ратифікацію угоди голосує 236 депутатів, включаючи регіоналів Сергія Головатого та Сергія Ківалова, які в цей час перебували в Стразбурзі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.