▪   Антон Лузер

Вікторіанська епоха

Малюнок: Ігор Лук'янченко
По кому бубнить шаманський бубон
Матеріал друкованого видання
№ 20 (81)
від 22 травня, 2009

 

Про Віктора Балогу років два тому ходив анекдот. Буцімто голова Секретаріату президента, коли йому було нудно, писав на ім’я свого патрона заяву про звільнення, кілька разів вдумливо перечитував, а потім брав одне з факсиміле Віктора Ющенка і ставив штамп «відмовлено».
               
Тоді важко було повірити, що президентський «сантехнік» залишить насиджене місце навпроти Будинку з химерами, тим більше гучно гепнувши дверима. Спочатку поповзли чутки, ніби Віктор Іванович потай вивіз свої особисті речі з кабінету й припинив відповідати на телефонні дзвінки Віктора Андрійовича. Подумалося навіть, що це черговий анекдот, аж раптом Балога зробив скандальну заяву: «Відставка – це не втеча від труднощів, а відкритий протест проти спроб наближених до Ющенка людей керувати Секретаріатом. Нікому і ніколи цього не дозволяв і не дозволю!» Головною причиною свого «відступу» із Секретаріату Віктор Іванович назвав наміри Віктора Ющенка балотуватися у президенти на другий термін. «Принаймні у цьому я вам не соратник», – наголосив він у своїй заяві. «Вам байдуже, що ваше ж оточення, як корозія, роз’їдає владу і державу, – пише далі Балога (я впевнений, що, виводячи ці рядки, він пускав скупі чоловічі сльози від образи за Батьківщину). – Коли я доповідав вам про кричущі факти, ви вдавали, що не чуєте».
 
Вочевидь, рятуватиме Україну від оточення Ющенка та інших напастей Віктор Іванович самотужки. «Враховуючи перспективу будівництва «Єдиного центру», він, найімовірніше, очолить свою партію і піде на вибори президента», – прозаїчно підмітив поет-політолог Володимир Цибулько.
 
Доки верхи влади потроху розбираються, хто кому соратник, у її низах не те що бардак, а содом і гоморра. За словами міського голови Сімферополя Геннадія Бабенка, депутат міськради Борис Фротман вимагав інтимної близькості у колег прямо під час сесії. «Він ходив тут, чіплявся до всіх: чоловіків, жінок, – передає слова мера інтернет-видання Ua-Reporter. – Навіщо жінок за сідниці хапати, причому при всіх? І до чоловіків у штани ледь не залізав...» «Він не справжній чоловік, я йому тисячу разів це казала!» – характеризує Фротмана депутат Сімферопольської ради Майя Олександрова. Щоб приструнити буйного хтивого політика, його колегам довелося викликати загін «Беркута». Чи балотуватиметься у президенти ще й цей суб’єкт, не повідомляється.
 
Доки в Україні панують безлад і розруха, наші північні сусіди – росіяни – відбудували моноліт вертикалі влади, побороли злочинність, корупцію і злидні, а тепер взялися за історію. Днями президент Російської Федерації Дмітрій Мєдвєдєв підписав указ про комісію з протидії спробам фальсифікації історії на шкоду інтересам Росії. Як повідомляє «Українська правда», ще напередодні 9 травня він заявив у своєму відеоблозі: «Ми стали частіше стикатися з тим, що зараз називається історичними фальсифікаціями. Причому – і, напевно, багато хто з вас це помітив – такі спроби стають усе жорсткішими, злішими й агресивнішими». До складу комісії увійшли представники Адміністрації президента, МЗС, ФСБ, Служби зовнішньої розвідки, Міністерства юстиції, Мінкультури, Роснауки, Росархіву, Держдуми, а також представники наукових кіл. Як каратимуть закордонних агресивних фальсифікаторів історії, наразі таємниця. Я припускаю: тих, хто надто патякає про Голодомор чи, наприклад, «подвиги» радянських солдатів у Східній Пруссії, відловлюватимуть спецпризначенці ФСБ і насильно привозитимуть до Москви, де в декораціях, що лишилися від «Євробачення», відбуватимуться трибунали під головуванням Філіппа Кіркорова.
 
Тим часом до Росії прибув бубон скандинавських саамів – релігійний барабан із дзвониками і калаталкою, що є священним символом шаманізму. «Акція має повернути втрачені традиції бережного ставлення людей до навколишнього середовища, суспільства та одне до одного», – заявив агенції ІТАР-ТАСС заступник голови товариства тувинських шаманів «Дух ведмедя» Віктор Нурсат. А я оце подумав: чи не позичити у тувинців на кілька днів того бубна? Може, хоч він допоможе...
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.