Доля резидента

Матеріал друкованого видання
№ 20 (81)
від 22 травня, 2009

 

Українське бюро Інтерполу, відповідно до постанови слідчого Генпрокуратури, оголосило у міжнародний розшук екс-заступника голови СБУ Тиберія Дурдинця. Приводом для цього стала інформація про ймовірне перебування останнього в Угорщині. Раніше обшукали його домівку та офіс.
 
Дурдинця розшукують за те, що він виконував обов’язки заступника голови СБУ всупереч рішенню суду про незаконність призначення на посаду: відповідний указ президента не було узгоджено з профільним комітетом парламенту. Конфлікт щодо посади Дурдинця сягнув апогею у листопаді минулого року, коли він заявив про причетність деяких народних депутатів до контрабандних та корупційних схем. 
 
Дурдинця вважають креатурою Віктора Балоги. Буцімто той зробив своїми «очима та вухами» у центральному апараті СБУ колишнього начальника управління Служби безпеки у Закарпатській області. І нинішній конфлікт Балоги та Ющенка пояснюють, зокрема, відмовою президента стати на захист Дурдинця. Його вважають носієм компромату на багатьох політиків, що може спливти під час виборів.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.