Центр проти Далекого Сходу

Підмосковні «зубри» жорстоко придушили протестні виступи у Владивостоку
Матеріал друкованого видання
№ 52 (61)
від 26 грудня, 2008

 

«Сьогодні Москва втратила Владивосток!» – такими словами далекосхідні інтернет-користувачі коментують події 21 грудня у столиці Приморського краю РФ. Тоді близько 1000 мешканців міста, які вийшли на мирну акцію протесту проти підвищення мит на іномарки, несподівано були атаковані бійцями підмосковного загону міліції особливого призначення «Зубр». Учасників акції та пересічних владивостоківців, які прийшли на площу Борців за владу Рад, били, заламували їм руки та силою тягнули до автобусів. Кільком особам завдали серйозних травм. За офіційними даними, було затримано 65 осіб, за неофіційними – понад 100, зокрема й знімальні групи японської телекомпанії NHK та центральних російських каналів. Міліція також завадила просуванню до центру автоколон протестувальників.
 
Акції протесту розпочалися у російських містах після того, як прем’єр-міністр країни Владімір Путін підписав указ про підвищення митних зборів на іномарки, які діятимуть уже з 12 січня 2009 року. Указ Путіна перш за все зачіпає інтереси мешканців Приморського краю, де понад 90% легкових автомобілів завезені з Японії. Проти підвищення мит у Владивостоку вперше виступили 14 грудня. На узгоджену акцію протесту вийшли кілька тисяч громадян, які перекрили дорогу до аеропорту. Не дочекавшись реакції з боку влади, півтори тисячі владивостоківців зібралися на другий, уже несанкціонований, мітинг 20 грудня. Втретє висловити свою позицію 21 грудня їм вже не дали.
 
У той самий день акції проти підвищення мит влаштували ще у кількох російських містах: Москві, Петербурзі, Хабаровську, Южно-Сахалінську. Проте так жорстко силовики відреагували тільки у Владивостоку. Це пов’язують із тим, що влада не довіряє місцевим правоохоронцям, які не завадили проведенню попередніх акцій. Тому всю брудну роботу у Владивостоку виконували спеціально завезені підмосковні та хабаровські загони особливого призначення. Але приморці не здаються. Наступну акцію протесту тамтешні автомобілісти запланували на 31 грудня.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.