Розгул анархії

ФОТО: REUTERS
Інцидент спровокував масові акції протесту в багатьох грецьких містах
Матеріал друкованого видання
№ 50 (59)
від 12 грудня, 2008

 

Найбільша за останні 25 років хвиля заворушень прокотилася Грецією. Почалося все 6 грудня, коли від кулі поліцейського в Афінах загинув 15-річний підліток. Як установило слідство, він входив до групи з 30 – 50 анархістів, які закидали камінням по­ліцейське авто. За версією поліцейсь­ких, куля потрапила у груди підлітка рикошетом. Свідки ж стверджують, що правоохоронець холоднокровно застрелив жертву.
 
Інцидент спровокував масові акції протесту в багатьох грецьких містах. Лише у столиці за допомогою пляшок із запалювальною сумішшю прихильники лівих партій та анархісти підпалили сотні магазинів, автомобілів, квартир і автобусних зупинок. Поранення дістали щонайменше 40 осіб, зокрема 12 поліцейських. Тільки 8 грудня правоохоронці затримали майже 200 осіб, яких звинувачують у вандалізмі, пограбуваннях і нападах на представників поліції. Опозиція одразу закликала уряд країни піти у відставку в зв'язку із заворушеннями. Прем'єр-міністр країни Костас Караманліс запевнив громадськість, що його Кабінет діє правильно, обізвав учасників заворушень «ворогами демократії» і пообіцяв покарати винуватців найближчим часом «у пам'ять про загиблого хлопця», з якого все почалося.
 
Примітно, що анархісти інших країн на підтримку своїх грецьких однодумців влаштували напади на посольства та консульства Греції. Такі інциденти зафіксо­вано у Берліні та Лондоні.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.