Гренландія прагне незалежності

Можливо головним підтекстом боротьби за незалежність є питання про те, кому належить Північний полюс
Матеріал друкованого видання
№ 3 (11)
від 18 січня, 2008

 

Жителі Гренландії, що входить до складу Данії з 1814 року, хочуть самостійності. Чи матимуть гренландці власну державу, вирішить референдум, який призначено на 25 листопада.
Гренландія – найбільший острів у світі. 81% усього його населення становлять інуіти. Сепаратистські настрої остров’ян деякі аналітики пояснюють планами адміністрації Джорджа Буша зробити острів частиною своєї глобальної протиракетної оборони. Після вступу Данії до НАТО між Копенгагеном і Вашингтоном у квітні 1951 року було підписано угоду, згідно з якою Данія і США спільно обороняють Гренландію.
 
Можливо головним підтекстом боротьби за незалежність є питання про те, кому належить Північний полюс. Як відомо, в Арктиці знаходяться чи не найбільші поклади газу і нафти, на які сьогодні претендують не тільки Данія, але й Канада, США, Норвегія, Велика Британія і навіть Росія. Прем’єр-міністр Данії Андерс Фог Расмуссен уже заявив, що будь-які ресурси, знайдені у Гренландії, мають порівну ділитися між корінним населенням і Копенгагеном.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.