Прес-релізи

Польський Інститут у Києві

Польський Інститут у Києві

Український Католицький Університет

Львівська національна галерея мистецтв (Палац Потоцьких у Львові)

Національний художній музей України

Харківська муніципальна галерея

запрошують

на лекцію Кристини Черні у рамках циклу «Відкритий архів»

«Єжи Новосєльський - Іконописець і вільнодумець»

Львів, 22 квітня 2013 (понеділок) о 16:30

Український Католицький Університет, Філософсько-Богословський Факультет, вул. Хуторівка 35 a, 101 семінарійна кімната.

Львів, 23 квітня 2013 (вівторок) о 16:00

Львівська національна галерея мистецтв Палац Потоцьких у Львові, вул. Коперника, 15.

Київ, 25 квітня 2013 (четвер) о 17:00

Національний художній музей України, вул. Михайла Грушевського, 6.

Харків, 26 квітня 2013 (п’ятниця) о 16:00

Харківська муніципальна галерея, вул. Чернишевська, 15.

Кристина Черні в рамках лекції презентуватиме творчість Єжи Новосєльського (1923-2011) – одного з найвидатніших польських живописців другої половини ХХ сторіччя. Розповість про його українське і церковне коріння, найважливіші сакральні твори та проаналізує вплив мистецтва ікони на світський живопис.

Кристина Черні – письменниця, критик та історик мистецтва. Працює у Інституті історії мистецтва Яґеллонського університету. Займається проблематикою польського мистецтва ХІХ та ХХ століть та сакральним мистецтвом. Авторка багатьох публікацій про мистецтво іконописця та мислителя Єжи Новосєльського, серед збірка інтерв’ю «Мистецтво після кінця світу», у якій Новосельський виявляє перспективу митця у світі. Авторка книг «Не лише мистецтво. Розмови з Мєчиславом Порембськім» (1993), „Заповідник мистецтва. Слідами польських митців XX століття” (2000), „Кантор – живопис, театр. Путівник по творчості художника” (2003), „Новосєльський” (2006), „Кажан у храмі. Біографія Єжи Новосєльського” (2011).

Авторка понад 300 рецензій, есеїв, інтерв’ю та наукових публікацій. 2012 року її ім’я було серед номінантів на отримання чисельних літературних нагород, зокрема „Nike”.

Член Міжнародного товариства критиків мистецтва AICA, Товариства істориків мистецтва та Товариства членів демократичної опозиції „Maj 77”. 2007 року стала кавалером ордену Відродження Польщі за опозиційну діяльність у 70-х роках.

Відкритий архів - цикл зустрічей з відомими представниками сучасного польського мистецтва: митцями, кураторами, критиками та теоретиками, започаткований Польським Інститутом у Києві 2006 року. У рамках «Відкритого архіву» свої проекти зокрема представляли: Павел Альтхамер, Артур Жмієвскі, Кшиштоф Беднарський, проф. Ґжеґож Ковальскі, Катажина Козира, Збіґнєв Лібера, Анда Ротенберґ, Маша Потоцька, Моніка Шевчик.

Польський Інститут у Києві – тел: (044) 288 03 04, web:www.polinst.kiev.ua

Попередню акредитацію на лекцію, що відбудеться 25 квітня в Національному художньому музеї України, можна здійснити за електронною адресою: education@namu.kiev.ua

Контактна особа – Анна Небеська


Теги