Прес-релізи

Volvo Car Corporation бере участь у значному європейському дослідженні, яке виявило: Нова технологія безпеки знижує ризик наїздів ззаду максимум на 42 відсотки

Кінцевий звіт за результатами дослідницького проекту EuroFOT, який звів разом 28 компаній та організацій, підтверджує, що системи Volvo Car Corporation, призначені допомагати водіям уникати аварій та зіткнень, приносять значну користь.

Автомобіль з адаптивним круїз-контролем і попередженням про зіткнення, наприклад, знижує ризик наїзду на автомобіль попереду максимум на 42 відсотки.

Великомасштабне Європейське польове експлуатаційне випробування систем активної безпеки (European Field Operational Test on Active Safety Systems, EuroFOT) – це дослідницький проект, який фінансується ЄС. У ньому беруть участь 28 організацій, включаючи шведських учасників: Volvo Car Corporation, Volvo Trucks і Технічний університет Чалмерса (Chalmers University of Technology).

Разом в EuroFOT взяли участь 100 автомобілів моделей Volvo V70 і XC70 та 263 водії. Усі автомобілі були оснащені камерами і датчиками, які реєстрували кожну секунду кожної поїздки протягом 18 місяців, що дозволило вивчити та оцінити усі, навіть найдрібніші інциденти та ситуації.

Ці автомобілі надали експертам з безпеки Volvo Car Corporation 30 терабайтів даних з 3 мільйонів кілометрів пробігу. Кінцевий звіт від EuroFOT також включає матеріали від інших автомобільних виробників.

«Аналізи показують, що наше світове лідерство у розробці нових технологій безпеки і підтримки водія приносить результати у повсякденних дорожніх ситуаціях. З початку існування EuroFOT ми представили низку нових систем і, до того ж, поліпшили вже існуючі технології. Один з прикладів – Система виявлення пішоходів з повним автоматичним гальмуванням, яка попереджає водія та автоматично активує гальма автомобіля, якщо на дорозі з’являється пішохід», – каже Петер Мертенс (Peter Mertens), старший віце-президент з досліджень і розробок у Volvo Car Corporation.

Аналіз п’яти технологій
Аналіз автомобілів Volvo, використаних у EuroFOT, зосередився на п’яти технічних вирішеннях:

  • ACC (Адаптивний круїз-контроль) підтримує заданий проміжок часу, який відділяє ваше авто до зіткнення з автомобілем попереду.
  • CW (Попередження про зіткнення) повідомляє водію, якщо наближується зіткнення з автомобілем попереду. Водночас гальма готуються до сильного гальмування.
  • BLIS (Система контролю мертвих зон огляду) повідомляє водію про наявність автомобілів у «мертвих» зонах огляду з обох боків авто.
  • LDW (Попередження про з’їзд зі своєї смуги руху) попереджає водія, якщо автомобіль випадково перетинає одну з розділювальних ліній розмітки.
  • DAC (Контроль уважності водія) призначено для виявлення ознак втоми або неуважності водія та попередження його про це.

Більше безпеки з круїз-контролем і попередженням про зіткнення
Кінцевий звіт EuroFOT явно демонструє, що круїз-контроль і попередження про зіткнення підвищують безпеку дорожнього руху. Найкращі результати вони дають на автомагістралі, де ризик наїзду на автомобіль попереду знижується максимум на 42 відсотки.

Адаптивний круїз-контроль використовується на автомагістралі на більш 51 відсотку всієї дистанції, яку долає автомобіль. Цей факт підтверджує, що водії цінують цю систему. 80 відсотків з них відчувають, що пересування стає комфортнішим і зручнішим, а всі 94 відсотки почуваються безпечніше, коли систему активовано.

А якщо говорити про попередження про зіткнення, то 70 відсотків водіїв відчувають, що ця система підвищує рівень безпеки. Наприклад, один учасник дослідження каже: «Завдяки системі попередження я декілька разів спромігся уникнути участі в ДТП, коли водії автомобілів попереду раптово загальмували».

Позитивна тенденція і для інших технологій
Що стосується інших систем попередження, які приділяють увагу проблемам втоми водія, з’їзду зі смуги руху та огляду в мертвих зонах, тенденція теж позитивна. Проте даних поки що не достатньо для забезпечення достовірних прогнозів стосовно зниження ризику ДТП.

«Це пояснюється тим, що кількість інцидентів відносно низька. Але екстрені ситуації, які ми виявили та розглянули, показують, що водії помічають попередження та реагують на них. У тих випадках, коли було видано повідомлення про втому водія, водій повертав собі контроль над автомобілем до того, як ситуація ставала серйозною», – каже Йон-Фредрік Грьонвалл (John-Fredrik Grönvall), менеджер з дослідження дорожньо-транспортних пригод Volvo Car Corporation.

Учасники EuroFOT підтверджують, що Система контролю уважності водія дійсно працює. Один з них коментує: «Я був просто виснажений після шаленого дня на роботі, що плавно перейшов у пізній вечір. Я дуже радий, що система мене вчасно попередила».

Цінний внесок у розробку безпечніших автомобілів

«Як ретельні дослідження поведінки водія, так і найрізноманітніші коментарі водіїв-учасників мають велику цінність для нашого дослідження. Ми проектуємо наші автомобілі у відповідь на бажання і потреби клієнта. Результати EuroFOT допомагають нам розробляти нові, зручні у використанні та ефективні технології, що наближають нас до нашої мети – у 2020 році жоден водій чи пасажир нового автомобіля Volvo не загине і не пораниться», – каже Петер Мертенс.

Додаткова інформація про EuroFOT: http://www.eurofot-ip.eu/

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Теги