Прес-релізи

У київському UNIT.City пройшов Форум МСП. Перезавантаження 2020: інсайти та прогнози від бізнес-лідерів

У київському інноваційному парку UNIT.City відбувся Форум МСП. Перезавантаження 2020, організований Київським міжнародним економічним форумом. На Форумі 50 спікерів — засновники, керівники і топ-менеджери компаній, які пережили не одну кризу — поділилися своїми знаннями щодо того, як бізнесу витримати удар і знайти можливості для подальшого зростання.

Перезавантаження — ключова ідея цьогорічного форуму. Адже бізнесу, який виходить з кризи, потрібен новий потужний посткарантинний рестарт. Підприємців, а їх прийшло на Форум понад 600 осіб, "провели" по дорожній карті розвитку бізнесу, що включає тематику створення бренду та ефективної команди, залучення інвестицій і налаштування системи продажів.

Як впоратися з кризою і вистояти

Повністю підготуватися до кризи не можна, однак абсолютно необхідно мати запас фінансової міцності та план дій в разі його настання. На цій думці зійшлися спікери панелі, присвяченій антикризовому менеджменту. Також важливо бути готовим до трансформацій і вчасно помітити нові можливості, які з'являються у компанії в кризовий час.

Втім, в умовах "шторму" один в полі не воїн. Чи вистоїть лише команда з лідером, який навчає і навчається сам. «Лідер повинен бути ментором, постійно спілкуватися з членами команди, ділитися персональним досвідом. По-друге, лідер заохочує співробітників не боятися ділитися знаннями з іншими людьми. По-третє, лідер повинен вчитися у своєї команди», - вважає співзасновник ОМО Systems, компанiї-партнера Форуму, Грант Даян.

Він зазначив, що "зіркова команда" перемагає команду із зірок. І ті, хто мають досвід роботи один з одним — переможуть.

Де взяти гроші

Фінанси — кровоносна система будь-якого бізнесу. А пошук "дешевих грошей" в кризу — одне з головних складнощів.

Директор корпоративного бізнесу Райффайзен Банк Аваль Україна Руслан Співак зазначив, що держава в кризові часи має створювати нові умови для розвитку бізнесу і стимулювати експорт.

Він очікує, що кредитування малого і середнього підприємництва в наступні десятиліття стане одним з головних напрямків в роботі банків. При цьому Співак зазначив, що багато хто вже скористався держпрограмою пільгового кредитування "5-7-9%".

Якщо підприємець хоче знайти фінансування для свого проєкту, він повинен розуміти, що потенційних інвесторів хвилює три ключових питання: кому це потрібно, чому ви зможете це реалізувати та навіщо інвестувати в вас прямо зараз.

 

 

Як йти вперед, коли все відступають

Одна з проблем бізнесу — як збільшувати продажі всупереч кризі.

Секретами залучення клієнтів і просування продукту на панелі "Тут збільшують продажі" поділилися керівники Mastercard, "Нова Пошта", OLX і Martsenko Sales. Вони зійшлися на тому, що онлайн-комерція та активне використання маркетплейсів — абсолютна необхідність для сучасного бізнесу.

Своєю чергою керівники підрозділів компанії "Нова пошта", партнера Форуму МСП. Перезавантаження 2020 року, Юрій Беневитський і Андрій Нестеренко окреслили сучасні тренди сектора е-commerce. Так, глобальний ринок е-commerce збільшився у 2 рази й тепер оцінюється в $ 4 трлн, а 66% точок дотику рітейлерів з покупцями — це саме електронна комерція.

"Світовий локдаун тільки актуалізував вищевказані тенденції, і тепер 77% СЕО стверджують, що карантин прискорив диджиталізацію бізнесу", - зазначила Наталя Байдала, маркетинг-директор Mastercard в Україні та Молдові, компанії-партнера Форуму.

"Активні продажі в інтернеті — шанс надолужити втрачені під час карантину доходи", - підкреслила Наталя Байдала.

Втім, бізнесмени-практики нагадали: зекономлені кошти — це також частина прибутку. І часто для підвищення ефективності та розвитку бізнесу, досить скоротити існуючі втрати.