Прес-релізи

Rx index 2020 – оновлений довідник еквівалентності лікарських засобів

Інформація про тип еквівалентності лікарських засобів надає можливість споживачеві вибрати найбільш ефективний та якісний фармацевтичний препарат. «Rx index - Довідник еквівалентності лікарських засобів» - це український проект, що його розробляє колектив провідних фахівців у галузі фармацевтики. Варто розібратися, чому ж еквівалентність є одним із ключових показників ефективності ліків.

 

Сьогодні в українських аптеках доступно принаймні 10 тисяч різних ліків. Всі вони є варіантами 2 тисяч активних речовин, що саме на них пацієнти зазвичай отримують рецепт від лікаря. Та як не помилитися в аптеці та серед засобів з однаковим складом вибрати дійсно ефективний та  якісний препарат?

 

Для того, щоб розібратися у тому, чи є певний комерційний фармацевтичний препарат ефективним, необхідно зрозуміти декілька простих термінів. Перш за все, серед ліків є  оригінальні препарати та генерики. Різниця між ними полягає у тому, що оригінальний препарат з’являється на ринку лише після того, як в багатьох клінічних дослідженнях буде доведена його ефективність та безпечність при тій чи інші хворобі. Його має право виробляти лише виробник, який оформив на нього патент. Після спливу терміну патенту, інші виробники охоче починають виробляти препарати з тою самою активною речовиною, які містить оригінальний препарат. Саме ці ліки називаються генериками. Генерики можуть бути фармацевтично еквівалентними оригінальному засобу. В таких ліках концентрація активної речовини та форма випуску повністю відповідають оригіналу. Однак, як лікарів, так і  пацієнтів більше цікавить терапевтична еквівалентність генериків, тобто їх здатність «працювати» так само, як оригінальний засіб. Визначення терапевтичної еквівалентності зазвичай потребує дослідження біоеквівалентності. Такі дослідження складні, вартісні, тривалі, та не вимагаються законодавством України.

 

Єдиним джерелом інформації про терапевтичну еквівалентність в Україні є «Rx index - Довідник еквівалентності лікарських засобів». Цей ресурс постійно оновлюється, аби користувачі мали змогу отримати найсвіжішу інформацію.  Редакційна колегія пишається тим, що має у своєму складі професора І.А. Зупанця та академіка НАН України, професора В.П. Черних. Ресурс доступний у трьох варіантах: друкована версія, веб-ресурс RX.UA, а також мобільний додаток “Rx index”. Переваги використання Довідника Rx index полягають у тому, що користувачі можуть не лише швидко дізнатися  про показання, протипоказання, побічну дію, дозування та спосіб застосування всіх ліків на ринку України, але й оцінити, наскільки гарантована ефективність та якість певного препарату того чи іншого виробника. Це дозволяє зробити інформації про тип  еквівалентності лікарського засобу. Онлайн-версія довідника, що доступна на сайті RX.UA, містить вичерпну інформацію про ліки України, а зручний мобільний додаток Rx index можна завантажити безкоштовно.

  

Якщо ви – лікар і прагнете максимально повної інформації про лікарські засоби, або пацієнт, що хоче переконатися у доведеній ефективності призначених ліків, «Rx index - довідник еквівалентності лікарських засобів» –  саме для вас. Довідник задовольнить потреби найбільш вимогливих користувачів з усіх сфер медичної галузі, оскільки він зручний у використанні і дозволяє швидко отримати повну інформацію про будь-який фармацевтичний засіб. Отримати більше інформації про ліки, їх еквівалентність та власне сам Довідник ви зможете на сайті RX.UA .

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Теги