Прес-релізи

Правила безпечного користування кредитними картками

Кредитні карти міцно увійшли в наше життя завдяки легкості і зручності в користуванні. Найчастіше важко встояти перед спокусами, особливо в святкові дні. Взяти кредит з кредитки просто, складніше розрахувати свої фінансові можливості для погашення кредиту, щоб не потрапити в боргову залежність від кредитуючої організації. Щоб не потрапити у боргову пастку кредитної картки, необхідно дотримуватися декількох простих правил.

 

Своєчасно погашайте обов'язкові платежі.

Не допускати прострочень по кредитних платежах - одне з основних правил при кредитуванні. Нехтувати цією умовою не слід, оскільки за прострочення нараховуються чималі відсотки, та й порушення термінів погашення негативно позначається на кредитній історії.

В основному по кредитних картах передбачається «пільговий» період, протягом якого позичальник може повернути гроші на карту без нарахування відсотків. Цей період в різних банківських установах коливається від 50 до 100 днів. Протягом цього терміну можна користуватися кредитними грошима за нульовою процентною ставкою. Коли після закінчення «пільгового» періоду неможливо внести всю суму боргу, то слід сплатити обов'язкові платежі. Це убезпечить від нарахування штрафних санкцій.

При постійних проблемах з погашенням боргів по кредитних картах експерти радять відмовитися від користування кредитками.

 

Не використовуйте більше 30% кредитного ліміту по карті.

Щоб не потрапити в список неблагонадійних клієнтів, не слід перевищувати 30%-відсотковий розмір ліміту. Банки з обережністю видають нові кредити тим клієнтам, які використовують всю доступну кредитну суму по карті.

Та й погашення суми кредиту в «пільговий» період значно простіше, якщо ця сума не набагато перевищує ваші доходи. Це не дасть вам потрапити в ситуацію, коли кредит буде рости швидше ваших доходів. Взяти гроші в борг набагато легше, ніж погасити заборгованість.

 

Уважно вивчайте умови кредитування.

Перед підписанням кредитного договору слід вивчити всі пункти договору: розмір ставок по кредиту, терміни кредитування і погашення позики, штрафні санкції та комісії. Незнання умов договору в майбутньому зможе негативно позначитися на взаєминах з банком.

Зберігайте роздрукований примірник договору, щоб мати можливість оперативно реагувати на всі проблемні ситуації при обслуговуванні кредиту.

Ретельно і регулярно перевіряйте звіти по кредитці.

Така звичка буде дисциплінувати, дасть можливість критично оцінити свої витрати і способи економії в майбутньому.

Банківські працівники теж не застраховані від помилкових дій, а контроль дозволить виявити неточності і прорахунки.

Регулярна перевірка стане ще одним варіантом недопущення прострочень і поліпшення кредитної історії. Крім того, дисципліновані позичальники не пропустять акцій і бонусних програм, які проводять банки для своїх кращих клієнтів.

 

Трата грошей вимагає планування бюджету.

Кредитна карта по своїй суті не повинна бути картою для повсякденного застосування. Використовувати кредитки необхідно в екстрених ситуаціях, коли це є дійсно життєво необхідним. Директор InCharge Debt Solutions Карен Карлсон зазначає, що багато хто розглядає кредитні карти таким собі «фінансовим рятувальним інструментом» і не намагаються дотримуватися цього правила. Використовувати кредитну карту варто для оплати тільки тих необхідних покупок, які не можна оплатити іншими способами.

 

Кредитних карт не повинно бути занадто багато.

Велика кількість кредитних карт ускладнює процес управління фінансами, так як важко контролювати терміни оплат за кількома картками одночасно. Банки теж негативно ставляться до позичальників, які одночасно користуються кількома кредитками.

Якщо ж користуватися декількома картами з різними «пільговим» періодом, можна вирішити багато фінансових проблем. Тільки слід розумно використовувати кредитні кошти і не допускати прострочень платежів по кредиту.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Теги