Прес-релізи

Ціни на вторинну нерухомість у Києві: що змінилося у 2018–2019 роках у найпопулярніших районах?

Аналітики порталу Rieltor.ua, який допомагає покупцям і продавцям нерухомості відшукувати один одного, опублікували нове дослідження. Експерти сайту зібрали інформацію з оголошень про продаж за 4 квартал 2018 — 4 квартал 2019 року, опрацювали ці дані і створили зручну інфографіку.

 

У яких районах квартири зростають у ціні найшвидше?

Якщо казати про середнє значення, то найактивніше зростало в ціні житло в Дарницькому і Святошинському. Це призвело до того, що наприкінці 2019 року вартість частини вторинної нерухомості в Дарницькому зрівнялась із Солом’янським, а в секторі однокімнатних він навіть випередив правобережний район. Святошинський є лідером зі зростання цін майже у всіх категоріях, але залишається місцевістю з найдемократичнішою вартістю в рейтингу.

 

 

3 типи нерухомості по районах, на яку ціни зросли найбільше

Фахівці підрахували, що більше подорожчало таке житло:

  • однокімнатні в Дарницькому — на 35 %;
  • двокімнатні в Солом’янському — на 27 %;
  • однокімнатні у Святошинському — на 26 %.

 

Взагалі ця ситуація цілком прогнозована. Зазвичай покупців цікавить невелике за площею житло, тому воно й дорожчає.

3 типи житла, вартість якого майже не змінилася

Якщо говорити про найнижчі показники, то це:

  • 2,5 %, на які зросли двокімнатні в Голосіївському;
  • 6 % та 10% — відповідно трикімнатні та однокімнатні в Солом’янському.

Такі показники пояснити нескладно. В обох районах порівняно високі ціни на нерухомість, тому попит зростає повільніше.

 

Як за рік змінилася вартість однокімнатних?

Такі квартири у Святошинському й Дарницькому подорожчали більше за інші, про це ми вже писали вище. Житло в інших районах зростало в ціні не так швидко. У Солом’янському нерухомість показала найменший ріст у секторі однокімнатних — 10 %. У Голосіївському — показник середній — 15,5 %.

Після таких змін квартири в Солом’янському, Дарницькому й Голосіївському коштують майже однаково, розрив у цінах лежить у межах 6 ​​тис. дол.

 

На скільки подорожчали двокімнатні?

У трьох із чотирьох районів такі квартири зросли в ціні майже однаково — у межах 23–27 %. Ці показники зафіксовані в локаціях із середніми й низькими цінами: Солом’янському, Святошинському та Дарницькому.

Зростання в Голосіївському було найменшим. Проте, він залишився найдорожчим. За двокімнатну тут продавці просять у середньому на 10 % більше, ніж у Дарницькому, і на 30 % більше, ніж у Святошинському.

 

Чи виросла вартість просторих квартир?

У секторі трикімнатних у всіх районах, за винятком Святошинського, зростання було порівняно невеликим — 6-16%. Але просторі квартири у Святошинському подорожчали на 25%. Це є значним показником для нерухомості великої площі, адже для неї активне зростання цін не є характерним.

Втім, це майже не змінило загальну ситуацію. Наприкінці 2019 року середні ціни на квартири с трьома кімнатами в Солом’янському та Дарницькому зрівнялися. Водночас різниця між недешевим Голосіївським і демократичним Святошинським залишилася великою — 45 тис. дол. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Теги