Прес-релізи

Перший благодійний аукціон для розвитку незалежного сучасного мистецтва зібрав майже мільйон гривень

Київ, 25 травня 2011 - Перший благодійний аукціон для розвитку незалежного сучасного мистецтва зібрав 932 000 грн.

21 травня 2011 відбувся благодійний аукціон «Просто. Мистецтво», організований Фундацією Центр Сучасного Мистецтва. В рамках аукціону було зібрано 812 тис. грн., а 61% лотів перейшов у приватні колекції. Всі зібрані кошти підуть на реалізацію програм для розвитку незалежного сучасного мистецтва в Україні. 

Найбільшим благодійником виступив «Арт-фонд Воронова», який зробив благодійний внесок у розмірі більше 60% загальної суми зібраних коштів.

Також три роботи з колекції –  Олександр Ройтбурд «Без назви» (2001), Ілля Чічкан із серії «Сплячі принци України» (1996) і Андрій Сагайдаковський «Підлогу миють» (1998) – були подаровані Національному художньому музею за сприяння ОТР Банку ще до початку аукціону. Загальна сума цього благодійного внеску – 120 000 грн.

Таким чином, в цілому благодійний аукціон «Просто. Мистецтво» зібрав 932 000 грн. Оскільки у всіх бажаючих ще є можливість зробити благодійний внесок в рамках проекту «Просто. Мистецтво»,  загальні підсумки ФЦСМ оголосить 2 червня.

«Просто. Мистецтво»  –  це перший в Україні аукціон, всі кошти від якого підуть на розвиток незалежного сучасного мистецтва. Аукціон відбувся завдяки 67 ключовим українським художникам, які передали свої твори для аукціону. Спеціальна експертна рада з мистецтвознавців, критиків, кураторів та музейних співробітників відібрала у колекцію 84 твори.

Також вперше такий проект підтримки незалежного некомерційного мистецтва і масштабна передаукціонна виставка, яка представляла три покоління українського сучасного мистецтва, пройшли за сприяння та участі найбільшої художньої інституції країни – Національного художнього музею.

Організатором проекту і розпорядником коштів виступає Фундація Центр Сучасного Мистецтва – одна з найавторитетніших українських некомерційних художніх інституцій з 15-річним досвідом. Фундація ЦСМ є спадкоємцем ЦСМ при НаУКМА, видавцем онлайн-журналу дискусій про сучасне мистецтво КОРИДОР.in.ua, співорганізатором премії для молодих художників ім. Малевича і організатором численних освітніх та дискусійних проектів у галузі сучасного мистецтва.

На отримані від аукціону кошти Фонд ЦСМ протягом 2011-2012 років буде реалізовувати: відкритий конкурс експериментальних художніх проектів, візити в Україну провідних міжнародних кураторів і експертів, міжнародну школу для молодих художників, критиків і журналістів, розвиток онлайн-журналу про сучасне мистецтво КОРИДОР.in.ua. Детальний опис програм ФЦСМ оприлюднить у вересні 2011.

 

Звіти по всіх проектах Фундації ЦСМ будуть відкритими і публічними.

Більше інформації за тел. 044221 40 49, art@cca.kiev.ua

Офіційний сайт ФЦСМ –  www.cca.kiev.ua

 

Фундація ЦСМ висловлює величезну подяку всім художникам, які взяли участь у проекті, Національному художньому музею України, благодійникам-учасникам аукціону, а також всім партнерам, без яких реалізація цього проекту була б неможлива.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Теги