Прес-релізи

Показ фільму «Ордер на арешт» (1926) із музичним супроводом гурту «Вагоновожаті» наживо.

10 жовтня у Довженко-Центрі відбудеться показ рідкісного фільму «Ордер на арешт» (1926) режисера Георгія Тасіна у живому музичному супроводі гурту «Вагоновожаті». Показ є частиною паралельної програми виставки ВУФКУ. Lost&Found у новоствореному Музеї кіно.

Блокбастер «Ордер на арешт» (1926) зафільмував Георгій Тасін в минулому керівник Ялтинської та Одеської кінофабрик ВУФКУ, автор першого радянського істерна про життя та боротьбу кримських татар «Алім»

 

Шпигунські перевтілення, психологічне напруження та романтику революційних комітетів переважує головний лейтмотив - самотнє мовчазне протистояння жінки світові чоловіків і війни. Допит головної героїні став передвісником сцен судового процесу у знаменитому шедеврі німого кіно «Пристрасті Жанни Д’Арк», які Карл Теодор Дреєр зніме через два роки після фільму Тасіна. Стрічка стала першим феміністичним маніфестом у радянському кіно та показала роль жінки в історичних/істеричних процесах громадянських війн. 

 

Саундтрек до фільму створили та виконають наживо музиканти культового гурту ВАГОНОВОЖАТІ у складі  Антона Слепакова, Валентина Панюти, Станіслава Іващенка.

 

У цей день виставку ВУФКУ. Lost & Found можна буде подивитися безкоштовно. 

«Ордер на арешт» (1926) із музичним супроводом гурту «Вагоновожаті» наживо.

 

10 жовтня 

Початок о 19:00

Квитки - на karabas.com

Локація: Сцена 6, 6-й поверх

Довженко-Центр

вул. Васильківська, 1

м.Голосіївська

 

Нагадуємо, що в рамках виставки ВУФКУ. Lost&Found у МУЗЕЇ КІНО розпочалися покази фільмів виробництва ВУФКУ Кіноклуб Oldschool. Українські кінохіти 1920-х.

Перший блокбастер, перший шпигунський детектив, перший істерн, перший монтажний документальний фільм, перша науково-популярна стрічка - раритетні фільми, які ще донедавна вважалися втраченими або загубленими впродовж майже століття, звучатимуть по-новому із саундтреками від сучасних музикантів (у запису).

 

Вхід на всі події Кіноклубу OLDSCHOOL за квитком Музей кіно: Виставка ВУФКУ. Lost & Found. Будь-який квиток на виставку є абонементом на всі покази циклу. 

 

Покази відбуваються щосереди. Початок о 19:00.

Локація: Кінолекторій, 5 поверх.

 

________________________________________________________________________________

Довідково:
 

Фільм «Ордер на арешт»

УСРР, 1926, Ялтинська кінофабрика ВУФКУ, 84 хв.

Режисер: Георгій Тасін

Сценарист: Соломон Лазурін

Оператор: Альберт Кюн

Художник: Володимир Баллюзек

У ролях:  Віра Варецька, Хайрі Емір-Заде, Алік Ліговецький, Ніколай Кутузов, Ніколай Панов

 

«Червоні» залишають місто, голова ревкому Сергій Каргальський просить свою дружину Надію залишитися і переховати у себе таємний пакунок із документами. «Білі» входять у місто й одразу з’являються з обшуком на порозі Надії. Пакунок не знаходять, однак Надію заарештовують. «Білий» офіцер-контррозвідник довго допитує її у садибі-штабі.

Однак Надія твердо мовчить і сумлінно приховує місцезнаходження пакунка, попри шантаж і загрози її сину, чоловіку і навіть глузду.

 

 

Вагоновожаті — це досвічена команда працівників трамвайного депо, які випадково виявили в салоні забутий кимось із пасажирів семплер і мікрофон. Гітара і барабани у них вже були. Відтоді їх майже не бачили в ремонтних боксах. Вони складають, записують і подорожують. Пропагують електронну екологію». Український музичний electronic rock/IDM/spoken word гурт  заснував у 2013 році фронтмен дніпропетровського гурту «Я и друг мой грузовик» Антон Слепаков та гітарист Валентин Панюта, в минулому учасник гурту «Lюк». Музиканти виступали на фестивалях Атлас Вікенд, «Джаз Коктебель», Республіка фест, Mirium Music Festival та інших.

Учасники гурту: Антон Слепаков, Валентин Панюта, Станіслав Іващенко.

________________________________________________________________________________

МУЗЕЙ КІНО У ДОВЖЕНКО-ЦЕНТРІ

У вересні Довженко-Центр розпочав сезон довгоочікуваним відкриттям Музею кіно: на мапі столиці з’явився новий великий виставковий простір площею 1500 м². Фактично, це перший український мультимедійний музей, сфокусований на екранних мистецтвах, рухомих образах, фотографії та медіа-арті. 

 

Виставка «ВУФКУ. LOST & FOUND», створена за підтримки Українського культурного фонду — це cинтез архівного кіно, сучасної літератури, музики, архітектури, театру, візуального мистецтва, унікальних документів.

Всеукраїнське фотокіноуправління (1922 – 1930)

ВУФКУ (Всеукраїнське фотокіноуправління) проіснувало неповні дев’ять років (1922 – 1930), але встигло випустити на екрани понад 140 ігрових фільмів, кількасот неігрових стрічок і журналів кінохроніки, десятки анімаційних мультиплікатів, здобути славу «українського Голлівуду» та взяти під контроль усі аспекти кінематографічного процесу — кіновиробництво, прокат, кінопресу, пропаганду, освіту. Нині з цих 140 фільмів повністю втраченими вважаються близько 60 стрічок. Багато вцілілих фільмів дійшли до нас неповними (без однієї чи кількох частин).

ГРАФІК РОБОТИ ВИСТАВКИ:

12:00 - 20:00

Вихідні дні – понеділок, вівторок.

Вхідний квиток – 80 грн, пільговий – 50 грн.

Виставковий простір доступний для людей з інвалідністю.

Пільговий квиток – школярі з 11 років, студенти та пенсіонери за наявності дійсного посвідчення.

Вхід вільний для співробітників музеїв, осіб з інвалідністю 1-2 групи, учасників бойових дій за наявності дійсного посвідчення.

_________________________________________________________________________________

Довженко-Центр найбільший український кіноархів, що зберігає понад 5000 найменувань ігрових, документальних, анімаційних українських та закордонних фільмів. Є єдиним членом Міжнародної федерації кіноархівів (FIAF) в Україні. Здійснює реставрацію, збереження національних фільмів, особистих архівів кіномитців, музейних фондів, наукові дослідження в галузі кінематографії, дистрибуцію та промоцію українського кіно. Має власне видавництво. На базі Центру також працює перформативна платформа "Сцена 6", музична лабораторія "Кора", хореографічний майданчик "Ruban Production ITP", книгарня "Довженко. книги.кава.кіно" та кафе "ЕТЕР".

www.dovzhenkocentre.org

www.facebook.com/dovzhenko.centre/

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Теги