Прес-релізи

У серпні стартує хвиля змінотворчих фестивалів «З країни в Україну»

Україною прокотиться хвиля фестивалів «З країни в Україну». 18 міст, 4 регіони і тисячі учасників - подія, яка нікого не лишить байдужим.

 

Вперше мандрівний культурно-просвітницький захід виїде за межі східної частини країни.
З 2 по 4 серпня 2019 року у Тячеві, Берегове та Мукачеві, 9-11 серпня в Бердянську, Мелітополі та Каховці та 16-18 серпня в Чорноморську, Білгород-Дністровському та Ізмаїлі відбудуться фестивалі «З країни в Україну». Це ще 9 фестивалів, які додаються цього року до Щастя, Попасної, Лисичанська, Покровська, Вугледара, Авдіївки, Торецька, Мангуша та Волновахи.
Цього літа заходу виповнюється 6 років. За цей час більше 40 міст сходу та півдня України побачили, наскільки різноманітною та сучасною є наша країна і скільки талановитих майстрів, артистів та громадських діячів живуть серед нас.

 

Місією проекту є формування сприйняття нової української ідентичності в малих містах України. Під новою українською ідентичністю організатори фестивалю бачать усвідомлене розуміння українцями того, чим ми як країна, як суспільство, як нація вирізняємося сьогодні від іншого світу. Це розуміння формується в етнічній, культурно-мистецькій та громадсько-політичній площинах. І для того, щоб сприяти такому усвідомленню, було розроблено такий продукт, який став спроможний в достатньо ємнісний спосіб створити різноманітні сенси та запропонувати нові погляди на сучасну Україну. 

 

Тож цьогорічне гасло фестивалю – «Свідомі дії свідомих людей».

 

«Під новою українською ідентичністю ми бачимо усвідомлене розуміння українцями того, чим ми, як країна, як суспільство, як нація вирізняємося сьогодні від іншого світу. Це розуміння формується в етнічній, культурно-мистецькій та громадсько-політичній площинах. Унікальне культурне розмаїття країни, на території якої проживає понад 100 національностей – від росіян до поляків, від угорців до румун, від німців до словаків та молдаван – то наше неймовірне богатство, а людяність, яка проходить через сім’ї кожного українського регіону і знаходить вираження у культурі та мистецтві – то наша спроможність до єднання і подолання будь-яких викликів сучасності. Поєднати це все можна в такому продукті, як, власне фестиваль», - розповідає про місію заходу його ідейник Денис Блощинський.

 

«Для того, щоб зрозуміти, чим ми відрізняємося від іншого світу і куди йдемо, нам потрібно спочатку дізнатися про те, хто ми є. Ми розробили таке наповнення програми фестивалю, яке є в своєму роді унікальним і безпрецедентним на українській культурній сцені подій», - говорить програмна директорка фестивалю Анастасія Вергелес.

 

Команда організаторів розробила 14 унікальних напрямків, які різнобічно демонструють найцікавіші українські культурні та мистецькі сфери життя. 

 

 

На кожному фестивалі матимуть місце такі локації:

 

 • Майданчик інтелектуальних ігор, де представлені ігри: «Лісові комерсанти», «Memory», «Життєвий капітал», «Шахматний турнір» тощо.
 • Містечко майстрів, де учасників вчитимуть робити воскові свічки, ткати бісером, робити кулони-обереги з дерева, ляльки-мотанки та багато іншого.
 • Відкрита бібліотека з бук-кросингом та літературними іграми «Буриме», «Літературне доміно», «Емпатіо».
 • «Молодь і спорт», де змагатимуться в естафетному бігові, регбі та парному тенісі.
 • На майданчику «Охорона здоров’я» можна буде попрацювати з психологом, пройти тренінг з базової підтримки життєдіяльності.
 • Сучасна Україна буде представлена робототехнікою, VR-пристроями та 3D-принтерами.
 • Влада і громада матиме змогу зустрітися на одній із локацій фестивалю на панельній дискусії фестивалю, а в Мукачево місцеві активісти запропонують представникам влади пограти в настільний теніс.
 • У Містечку НГО відбудуться представлення місцевих громадських організацій, різноманітні інтерактиви та панельні дискусії.
 • Дитячий майданчик, де будуть ігри «Машинки», «Рухаємося вперед», вивчення танців «Соку-соку, бачі-бачі», «Бельгійський банс».
 • Фотовиставка з пейзажами України.
 • Кіномайданчик із показом соціальної реклами та короткометражок від українських режисерів
 • Студія оригінальних ігор з різних країн світу для дітей і дорослих (Новус, морський більяр з Латвії, Карум з Індії, Крокинол з Канади, Джаколо з Нідерландів, Кульбуто з Франції, Єластік з Франції, Кватро-Єластік з Чехії, Корнхол зі США, Рибалка з України, Акробати з Кореї).

 

Також передбачені радіальні виїзди до інтернатів, дитячих будинків, будинків літніх людей із частиною програми фестивалю.

 

Частина локацій матиме унікальну складову для кожного міста. Так у Тячеві буде лекція про історію міста від місцевого фахівчині Наталії Маджари, у Чорноморську зроблять косплей на морську тематику, актори якого запрошуватимуть перехожих на фестиваль, у Бердянську запропонують ряд активностей для здоров’я на березі моря, а Вугледар розробить майданчики в концепції «Ефект метелика», які сприятимуть налагодження комунікації між містянами, щоби мешканці вийшли зі свого кокона.

 

Кожен фестиваль закінчується концертною програмою. Цього року на головній сцені виступатимуть: NESPROSTA, VERBA, ХАС, Balaklava Blues, SECRET FORÉST, Alex Silakov, Роялькіт, TOLOKA, Олена Луценко, MOTANKA, Макс Єрмаков, а хедлайнером всіх фестивалів стане гурт - KiRA MAZUR. 

 

 

«З країни в Україну» - це 5 років організації подій, 55 міст України, 14 напрямів роботи з ключовою ідеєю формування нової української ідентичності та показом якісних позитивних змін країни. Цього року мандрівний культурно-просвітницький фестиваль відбудеться вшосте і охопить  ще 18 міст України із заходу, півдня і сходу. За час проведення фестивалю відвідувачі і активісти вже побачили наскільки різноманітною є наша країна і скільки талановитих майстрів, артистів та громадських діячів живуть серед нас. 

 

 

Вхід на всі заходи фестивалю – вільний. 

Час роботи фестивалю – з 12 до 22 години на центральних площах міст.

Більше інформації про фестиваль на офіційній сторінці у фейсбуці та на сайті Фундації соціальних інновацій «З країни в Україну».

Цей проект представлений Фундацією соціальних інновацій «З країни в Україну» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Теги