Прес-релізи

Капітан корабля, який врізався в катер на річці Дунай – українець

Нагадаємо, що в Будапешті (Угорщина) на річці Дунай 29-го травня сталася жахлива аварія. Теплохід Viking Sygin внаслідок нез’ясованих причин зіткнувся з туристичним катером "Русалка".

Це сталося прямо напроти відомого будинку парламенту Угорщини. В результаті останній затонув, на той момент на борту було 35 людей – 2 члена екіпажу та 33 туриста з Південної Кореї. Причому, найменьшому пасажиру виповнилося лише 6 років.

Достовірно відомо, що 7 осіб загинуло та ще 7 вдалося врятувати. Причому, одного з них знайшли за 2 милі від місця аварії, бо в той день був дощ та сильна течія. Така погода триває й досі та ускладнює рятувальникам пошуки. До них долучили дайверів угорської армії та військовий корабель. 21 особу вважають зниклими безвісти, але їх продовжують шукати, хоча надії знайти туристів залишається дуже мало. Температура води в річці Дунай тримається на рівні 10-12 градусів, це стало причиною швидкого переохолодження пасажирів.

Міжнародні новини https://24tv.ua/mizhnarodni_novini_tag1121/ на сайті новин 24.

Також не зрозуміло чому, але в жодного з пасажирів туристичного катера "Русалка" не було рятувального жилета. А сигнал про те, що сталася трагедія та необхідна допомога надійшов до рятувальників лише через 10 хвилин. Чому так довго – невідомо. Хто послав сигнал SOS угорська поліція встановити не змогла.

Нещодавно виявилося, що капітаном Viking Sygin є громадянин України. Теплохід виконував річковий круїз п з німецького міста Пассау і плив у Будапешт. Представник угорської поліції наголосив, що у капітана був великий досвід роботи. Чи понесе він відповідальність – невідомо. В мережі вже з’явилося відео цієї трагедії. На ньому видно, як Viking Sygin вдарив на високій швидкості туристичний катер і той через 7 секунд перевернувся на бік та пішов під воду.

Зараз уламки човна лежать на глибині 3-4 метрів. Щоб їх витягнути треба декілька днів. У поліції відкрили кримінальну справу, але поки що не пред'явили нікому звинувачень, лише допитали екіпаж. Судноплавство на річці Дунай зупинено для проведення рятувальних заходів.

Зазначимо, що "Русалка" була моторним пасажирським судном, яке побудовали в 1949 році у Херсоні. До 1992 р. судно використовувалося лише в СРСР. Потім воно належало угорській компанії SZOT Cruises, а у 2003 р. його передали у власність Panorama Deck Kft.

Viking Sygin належить швейцарській компанії Viking River Cruises.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Теги