Прес-релізи

Ужгород стане епіцентром фестивалю «Історія.UA» (детальна програма)

22-23 березня в Ужгороді відбудеться фестиваль «Історія.UA», присвячений 80-річчю проголошення незалежності Карпатської України. Протягом двох днів на ужгородців чекають зустрічі з цікавими людьми, численні презентації та виступи відомих виконавців.

 

В Ужгороді фестиваль «Історія.UA» відбудеться вперше. В рамках фестивалю заплановано відкриття фотодокументальної виставки до 80-річчя Карпатської України, семінар для вчителів та бібліотекарів «Без брому і нафталіну. Як говорити з молоддю про минуле», круглий стіл на тему: «Історія українського державотворення на Закарпатті. Як робити минуле популярним» за участю відомих науковців, журналістів, краєзнавців, презентація фільму «Позивний «Бандерас» та зустріч із творчою групою , численні презентації цікавих книг, інтелектуальних ігор та інших розробок Українського інституту національної пам'яті.

 

У заходах фестивалю візьмуть участь Голова Українського інституту національної пам’яті Володимр В’ятрович, історики Вахтанг Кіпіані, Олександр Пагіря, Володимир Бірчак, Сергій Федака, журналісти Євгенія Подобна та Анна Андрієвська та багато інших цікавих людей. До Ужгорода також завітають лідер гурту «От вінта», відомий художник і блогер Юрко Журавель, який презентуватиме свій мультимедійний проект «Знай наших», кобзар та унікальний дослідник і реконструктор пісень минулого Тарас Компаніченко з гуртом «Хорея Козацька», який познайомить з піснями Української революції та Карпатської України.

 

Епіцентром більшості презентацій у суботу стануть Ужгородська міська бібліотека та Закарпатська обласна бібліотека для дітей та юнацтва. А завершиться свято великим концертом на театральній площі за участю гуртів «Rock-H» та «Kozak System». З детальною програмою фестивальних заходів можна ознайомитися тут.

Нагадаємо, що фестиваль «Історія.UA» був започаткований Українським інститутом національної пам’яті у 2917 році для популяризації нових підходів для зацікавлення минулим та руйнування історичних міфів. Гасло фестивалю: «Вивчаємо історію без брому і нафталіну».

Наступний фестиваль «Історія.UA» відбудеться восени в Сєвєродонецьку.

 

Партнери фестивалю: Закарпатська обласна державна адміністрація, Ужгородська міська рада.

Інформаційні партнери фестивалю: «Укрінформ», «Суспільне:UA», «Главком», «Тиждень», «Еспресо TV», «Новинарня», «Україна молода», «Gazeta.ua», «Закарпаття онлайн», «Закарпаття:UA», «Сіріус», «Тиса FM», «Люкс FM», «Хіт FM», «Ужгородський прес-клуб», «0312.ua».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Теги