Прес-релізи

У PostPlay театрі відбудеться прем’єра вистави «Пісня», що створена за спогадами очевидців етнічних чисток українців

Вистава створена за розповідями людей, які у 1947 році пережили операцію «Вісла» (примусове виселення українців з їхніх етнічних територій, що перебували під владою Польщі та Чехославаччини).

«Пісня» це вистава про маленьке село Ульгівок, де до 1946 року жило 90% українців, а потому не лишилось жодного. Це вистава про все найгірше і найкраще, - берлінський мур, турецька площа Таксим, український Майдан, - що одного разу трапилось з нами, а тепер віддаляється. Чи можна його вхопити - і як? Хіба спуститись під землю в маленькому польському селі, бо тільки під землею в маленькому польському селі все ще лишається український світ. Спуститись - і щось зрозуміти (або ні).

Ця п’єса стала результатом дослідження української драматургині Анастасії Косодій. Влітку 2018-го вона здійснила подорож Польщею та спілкувалась з українцями, які пережили операцію «Вісла» у 1947 р., їхніми дітьми та онуками. Родичів самої Анастасії також переселили з території Польщі до України протягом операцій з етнічних чисток у 1946-47 роках. Авторка намагається на прикладі польських українців чи то українських поляків зрозуміти, як це – бути поміж двох вогнів, не мати батьківщини, перебувати в еміграції. Ця вистава буде зрозуміла кожному, хто колись залишав рідний дім та переїжджав у пошуках кращої долі, безпеки тощо.
          Постановка була створена і вперше поставлена в рамках фестивалю швидкої драми «Мовчання не золото». Це спільний проект Театру за два тижні, Театру Переселенця та PostPlay театру. Згідно із форматом проекту, лише за два тижні вистава проходить шлях від зародження ідеї до її втілення на сцені. Автор ідеї є британський драматург та режисер Джек Кловер.

 

Спеціально для прем’єри авторка оновила текст п’єси.
12-13 лютого о 20.00 в PostPlayТеатр (вул. Нижньоюрківська, 31)

Поставив виставу режисер та перформер Пьотр Армяновський. Він навчався в Євгена Чистоклєтова, Марини Абрамович, Януша Балдигі. Лауреат кінофестивалів DocudaysUA та Кінофестиваль "Відкрита ніч" у Києві, MyStreetFilmsUkraine у Славутичі.  Він є переселенцем, був змушений залишити Донецьк у 2014-му через російську агресію.

У виставі задіяні як професійні, так і непрофесійні актори. Зокрема, вперше в якості актора виступить кінорежисер Дмитро Мойсеєв.

 

КВИТКИ на 12 лютого: https://goo.gl/b183Zb
КВИТКИ на 13 лютого: https://goo.gl/spRQX4
Вартість квитків - 200 грн.
Драматургиня: Анастасія Косодій
Режисер: Пьотр Армяновський

 

 У ролях: Катерина Пономаренко, Аліна Скорик, Дмитро Мойсеєв, Анастасія Ренард.
Вистава йде російською мовою.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Теги