Прес-релізи

Нерозмитнені авто, то «євробляха» чи крок до мрії?!

Що варто знати

Якщо ви окрилений мрією про «нове» авто у вашому житті та готові їхати за ним закордон, або купити його тут, на єврономерах, тоді вам стане у нагоді наступна інформація:

У випадку авто на іноземній реєстрації, купуючи таке авто потрібно добре розуміти що питання гарантії - це не про вас. Ви купуєте авто у людини, іноземця якого ви скоріш за все, більше ніколи не побачите. Тобто ви маєте розумітись на принципах роботи авто, та його вузлах. Та знати всі вразливі сторони та нюанси тієї моделі яку ви обрали. При огляді машини це вам знадобиться та позбавить «головного болю» у найближчому майбутньому, коли покупка авто буде вже позаду. Також ви маєте дізнатись про положення закону який регулює правила перетину кордону на таких авто та терміни на протязі яких нерозмитнені авто можуть “законно” перебувати на території України.

-Як правило авто із-за кордону завжди з чи малим пробігом, адже у Європі люди заощадливі та розумні і ніхто не буде продавати майже нову автівку на якій «бабця по хліб їздила». Отже, якщо бачите авто з малим пробігом подумайте тричі.

- Переважаюча маса авто на єврономерах що продаються в Україні мають вік від 10 років. Тобто треба розуміти що ресурс авто обмежений і враховувати старіння металу, гуми, прокладок та інших вузлів. І якщо ви не автомеханік або майстер на всі руки то до сервісу вам короткий шлях. Тому вибираючи десятирічний Mercedes або BMW враховуйте вартість сервісу. Адже в’їжджаючи на сервіс вас ніхто не спитає скільки років машині або як дешево ви її купили, доведеться платити як за звичайний, а не бюджетний.

Тому купувати таке авто краще вже тут, в Україні. Адже його можна добре оглянути, перевірити документи та загнати машину на діагностику, де вам розкажуть всі нюанси ще до купівлі авто.

Особливу увагу потрібно приділити саме документам. Адже у разі їх відсутності, або неправильному оформленні ви можете залишитись без машини.

До речі кількість нерозмитнених авто в Україні що продаються - постійно збільшується. Дивитись нерозмитнені авто можна в інтернеті на спеціалізованих сайтах та дошках оголошень, таких як AUTO.RIA.com. Останній взагалі нараховує близько 40 тис. оголошень, які можна звучно відсортувати та вибрати свою мрію.

 

Ложка дьогтю.

Нюанс перший: На вибір українця авто з іноземною реєстрацією впливає ціна яка як правило вдвічі нижча за аналог з українською реєстрацією. Такий важкий аргумент зазвичай «криє» той факт що перебування таких авто на території України є порушенням законодавства. Законодавство, дозволяє перебувати такому авто на території України на строк до 10 діб. Перевищуючи цей строк ви порушуєте статтю 95 митного кодексу України. Що карається штрафом на суму 8500 грн. та крім штрафу доведеться заплатити за послуги евакуатора та за час перебування авто на штрафмайданчику.

Нюанс другий: Фактично ви не власник. Саме так, купуючи таке авто та залишаючи його на іноземній реєстрації, ви не є власником. Вся суть цієї проблеми стає яснішою, наприклад у випадку викрадення машини. Поліція скоріше за все не прийме від вас заяву про викрадення, тому як для даних дій правоохоронцям треба документальне та достовірне підтвердження того, що саме ви – власник.

 

Підводні камені.

Отже, якщо ложка дьогтю у бочці меду вас не злякала – саме час пролити світло на інші аспекти. Власне кажучи авто на євро номерах ввозять в Україну з двох причин. Або його будуть використовувати за прямим призначенням, або його ввозять як «донора», тобто з метою розборки на запчастини. У цій статті ми розглянемо саме перший варіант. Тому як у випадку «донора» нюансів майже немає, таке авто не буде їздити по дорогах України.

Авто можна поділити на три групи: Бензин, дизель та електрокар.

З точки зору закону, у цьому контексті, перші двоє рівні, а електрокар має перевагу. Тому як розмитнюється з «нульовим» митом. Та варто додати наступне:

- таке правило діє стосовно автівок що виготовлені після 1.01.2010 року, та походять та ввезені не із держави агресора, або окупованих територій, та в кількості не більше одного авто на рік для людини

- У будь якому випадку доведеться заплатити митне оформлення у розмірі 15 євро, та вартість сертифікації авто у розмірі 70 -110 євро.

Відносно авто на дизелі та бензині крім сертифікації та митного оформлення потрібно оплатити акцизний збір та ввізне мито.

 

Отже:

Вибираючи нерозмитнене авто будьте пильні та обережні щоб мрія не принесла вам смуток розчарування. Вибирайте краще та насолоджуйтесь життям, тому що ми, Українці, варті найкращого!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Теги